Лига на Шампиони: Најава, анализа и предлог тип за натпреварите во вторник

Лига на Шампиони

Во вторник ќе се одиграат два меча во Лига на Шампиони. Во Минхен според нас ќе биде многу поинтересно на трибините, отколку на теренот бидејќи Баерн е голем фаворит против Бешикташ. Но дербито во Лондон, меѓу Челзи и Барселона привлекува огромно внимание ширум Европа. Се обидовме со кратка анализа да ви помогнеме во вашите типувања за двата меча и очекуваме предлозите да поминат.

Баерн Минхен – Бешикташ

Вторник, 20.02.2018, стадион: Allianz Arena (München)

Се знае кој е кој на овој меч. Баерн Минхен на домашен терен против речиси сите европски екипи е фаворит, а овој пат е апсолутен фаворит. Титулата во Бундеслигата е веќе решена, едноставно нема екипа во Германија која може да го престигне Баерн на врвот на табелата. Затоа овој тим сега целосно е посветен на Лигата на Шампиони, а искрно имаше и среќа при ждрепката. На последните 25 меча Баеен има 24 победи и еден пораз и сега се освен нивна победа ќе биде рамно на чудо. Бешикташ е добар, се наоѓа во добра форма и заврши прв во групата со Порто, Лајпциг и Монако без ниту еден пораз. Дефинитивно турскиот тим ќе има и огромна подршка од трибините. Се претпоставува дека ќе има помеѓу 7.000 и 10.000 турски навивачи на стадионот. Но и тоа нема да биде доволно за да се изненади германскиот шампион. Едноставно, разликата во квалитет е огромна.

Полувреме / Крај 1-1 @ 1.48 во UnibetРегистрирај се на Unibet

Челзи – Барселона

Вторник, 20.02.2018, стадион: Stamford Bridge (London)

Дербито на денот во вторник ќе се одигра во Лондон. Сите се сеќаваат на оние историски натпревари од времето кога Мурињо беше тренер на Челзи. Тогаш Барса напаѓаше, а Челзи беше целосно затворен. Сега ситуацијата нема да биде иста, но ќе биде слична. Се очекува Конте да игра на резултат и многу поважно ќе му биде да не прими гол, отколку да даде. Барса пак незнае да се брани. Јасно е дека посетот на топка ќе го имаат шпанците и дека ќе кружат околу голот на Челзи. Челзи и Конте имаа потешкотии во последно време, доживеаа неочекувани порази и немаат шанси за титула во Премиер Лигата. Дури им е загрозено и местото кое води во Лигата на Шампиони следната сезона. Од таа гледна точка, фудбалерите на Челзи се под притисок да играат на високо ниво на два фронта. Тоа пак не е случај со Барселона, која речиси и да ја освои титулата во Ла Лига, па сега многу повеќе е посветена на ова натпреварување. Очекуваме тврд, тежок натпревар, а кога се игра така не можеме да очекуваме голема ефикасност.

Да паднат Под 2.5 гола @ 2.00 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

1 Trackback / Pingback

  1. Лига на Шампиони: Анализа и предлог тип за натпреварите во среда – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*