Тикет на денот (сабота, 03.02.2018)

За време на викенд вообичаено составуваме Тикет на денот. Овој пат се решивме да составиме тикет единствено од понудата на англиските лиги. Имаме по еден меч од Чемпионшип, Лига Еден и Лига Два. Натпреварите се внимателно одбрани и анализирани, а коефициентот не е за потценување.

Астон Вила – Буртон – 1 ( 1.40 )

Ова е во буквална смисла меч на Давид и Голијат. Астон Вила сака директен пласман во Премиер Лигата, додека Буртон се мачи да обезбеди опстанок. Тоа доволно говори за големата разлика во квалитет на двете екипи. Апсолутен фаворит за победа на овој меч е Астон Вила. Со победа, оваа екипа има шанса да го заземе второто место на табелата и тешко дека ќе ја пропушти можноста. Буртон последен на табелата, тој е очаен, игра слабо и треба да се обиде да освои некој бод против екипи од својот ранг.

Победа на Астон Вила @ 1.40 во PinnacleРегистрирај се на Pinnacle

Петерборо – Саутхенд – 3+ ( 1.70 )

Двете екипи ги играат едни од најефикасните мечеви сезонава во Лига Еден. Тоа за домаќинот важи веќе неколку сезони по ред. Офанзивниот пристап на двата тима без разлика дали играат дома или на гости е гаранција за ефикасност. Едноставно нема никаква причина да не веруваме дека токму во меѓусебниот дуел на двете ефикасни екипи, нема да гледаме голови. Голема е веројатноста да паднат и Над 3.5 гола, но ние ќе одиме сепак на посигурна варијанта.

Да паднат Над 2.5 гола @ 1.70 во UnibetРегистрирај се на Unibet

Мансфилд – Барнет – 1 ( 1.69 )

Домаќинот се наоѓа на 6-то место, со реални и големи шанси и за директен пласман во Лига Еден. Оваа екипа има најмалку порази во лигата, само 5, но има и 11 нерешени средби и тоа е причиата што не е уште погоре на табелата. Барнет пак има катастрофална сезона и е печен за испаѓање. Тимот е последен и на последните 7 меча има 5 порази и две ремија. Едноставно би било чудо овој пат против Мансфилд да се спаси од пораз.

Победа на Мансфилд @ 1.69 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 4.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*