Премиер Лига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Во Премиер Лига на програмата се натпреварите од 26-то коло кое ни носи неколку интересни средби. Најпривлечен ќе биде дуелот на Енфилд, каде Ливерпул ќе го пречека Тотенхем. Но ќе има уште неколку интересни натпревари, како за гледање така и за типување.

Барнли – Манчестер Сити – 2 @ 1.29 во Unibet

Барнли е едно од најголемите изненадувања сезонава. Оваа екипа долго време држеше чекор со најдобрите екипи, но во моментов има огромен пад во формата. Осум меча Барнли не знае за победа, забележувајќи по 4 порази и ремија. И покрај тоа екипата се наоѓа на високото 7-мо место, но амбициите спласнаа. За Сити не треба да се трошат зборови. Тимот на Гвардиола речиси сигурно ќе ја освои титулата и е голем фаворит на овој меч.

Боурнемут – Стоук – 1 @ 1.91 во Unibet

Ова е дуел на две екипи кои се блиску на табелата, со тоа што Стоук има 4 бода помалку и е многу поблиску до зоната на испаѓање. Боурнемут е фаворит. Тимот е во одлична форма и на последните 6 меча нема пораз и игра крајно ефикасни натпревари. Во овој меч оваа екипа влегува по неверојатната победа од 0:3 на гостувањето кај Челзи. Стоук имаше црна серија но на последните два меча ја подигна формата и затоа очекуваме интересен дуел.

Брајтон – Вест Хем – 0-2 @ 1.52 во Unibet

Брајтон има само бод повеќе од последната екипа која е во зоната на испаѓање. Јасно е дека тимот до крајот на сезоната ќе се бори за опстанок. Ништо подобар не е ниту гостинот, кој сепак почна да игра на повисоко ниво во последно време. Шест меча по ред Вест Хем нема пораз и се надева дека таа серија ќе продолжи и на овој меч.

Лестер – Свонси – ГГ @ 2.00 во 10Bet

АКо овој меч се играше пред еден месец, ќе предложевме чиста единица. Тогаш Свонси беше закован на дното и речиси и да беше испаднат. Сепак тимот преку ноќ почна да игра одлично и врза неколку добри резултати, а во минатото коло славеше над Арсенал со 3:1. Лестер игра топло – ладно и покрај се е фаворит, но не толку голем како што сметаат букмејкерите.

Манчестер Јунајтед – Хадерсфилд – 1-1 @ 1.52 во Unibet

Апсолутен фаворит за победа на овој меч е домаќинот. Тимот на Мурињо нема да дозволи два меча по ред да не забележи победа, а откако загуби кај Тотенхем во минатото коло сега е пред императив на победа. Хадерсфилд е во слаба форма и нема што да бара на овој дуел.

ВБА – Саутемптон – 1Х @ 1.38 во Unibet

Двете екипи се наоѓаат во зоната на испаѓање. ВБА е последен, а Саутемптон е на 18-то место. Токму затоа овој меч е од исклучителна важност за двете екипи. Во вакви дуели, предноста секогаш е на страната на домаќинот, па така е и овој пат. Двете екипи имаат благ пораст на формата и затоа очекуваме неизвесен дуел.

Арсенал – Евертон – 1 @ 1.31 во 10Bet

Арсенал е очаен во последно време, а по поразот од Свонси минатото коло веќе е вклучен црвениот аларм во тимот. Овој тим е се подалеку од пласман во ЛШ следната сезона и не смее веќе да си дозволи киксови. Освен тоа сите во тимот сакаат да покажат дека ќе функционираат подобро без Санчез и ќе направат се за да победат. Новото засилување Аубамејанг ќе почека на дебито поради болест. Евертон пак нема што да бара во овој момент на Емирати во Лондон.

Кристал Палас – Њукасл – 1Х @ 1.24 во 10Bet

Двете екипи се една до друга на табелата, со тоа што Кристал Палас има два бода предност. Оваа екипа имаше најслаб старт во историјата на Премиер Лига, но влезе во добра форма и игра се подобро и подобро. Њукасл пак е крајно непредвидлив и тешко се игра на конечен победник на нивните натпревари.

Ливерпул – Тотенхем – ГГ @ 1.54 во 10Bet

Дербито на 26-то коло во Премиер Лига се игра на Енфилд. Ливерпул е фаворит, но само поради домашниот терен. Тотенхем пак по победата над Јунајтед минатото коло сега е во облаци и тешко е да се сопре овој тим. Двете екипи играат офанзивно, имаат сличен стил на игра и очекуваме ефикасен меч. Впрочем, такво нешто наговестува и традицијата во нивните меѓусебни натпревари.

Ватфорд – Челзи – 2 @ 1.65 во Unibet

Ватфорд 5 меча не знае за победа, додека челзи влезе во слаба форма. Прво изгуби од Арсенал во Купот, а во минатото коло доживеа дебакл од Боурнемут. Конте тешко дека ќе дозволи уште еден кикс и тоа против Ватфорд. Ватфорд е добро пласиран, се наоѓа на 11-то место но како игра оваа екипа во последно време ќе биде среќна доколу ја задржи позицијата.

1 Trackback / Pingback

  1. Тикет на денот (сабота, 03.02.2018) – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*