Бундеслига 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Бундеслига

Вообичаено, натпреварите од Бундеслига стартуваат во петок. На програмата се дуелите од 21-то коло кое не ни носи дерби натпревар, но затоа има неколку средби кои привлекуваат големо внимание. Во продолжение ќе ви помогнеме со мали совети да во го олесниме обложувањето.

Келн – Борусија Дортмунд – 2 @ 1.95 во 10Bet

Келн имаше катастрофален старт на сезоната и немаше победа до 17-то коло. Сепак од тогаш, врза три победи по ред и едно реми што значи дека конечно Келн почна да игра фудбал. Сепак Дортмунд е голем фаворит на овој меч, а победата за нив е многу важна особено што на предходните три меча имаат три ремија.

Фрајбург – Баер Леверкузен – ГГ @ 1.63 во 10Bet

Домаќинот долго беше во зоната на испаѓање, но во моментов се наоѓа во неверојатна форма. Фрајбург е во серија од 8 меча без пораз, забележувајќи по 4 победи и ремија. Со тоа брзо се искачи на табелата и доколку продолжи вака ќе има добар пласман на крајот. Леверкузен е втор и целта на екипата е пласман во ЛШ. Оваа екипа ги игра едни од најефикасните натпревари во Бундеслигата и нема причина да не биде така и овој пат.

Херта – Хофенхајм – 1.70 во Unibet

Ова е дуел на две екипи кои имаат сличен тек на сезоната. Добар, солиден почеток и потоа огромен пад во формата. Двете екипи се во криза, особено гостите но и двете екупи играат крајно напаѓачки фудбал. Кога се игра така, доаѓаат и головите.

Мајнц – Баерн Минхен – 2-2 @ 1.73 во Unibet

Ако некоја екипа знае како да одигра против Баерн Минхен, тоа е Мајнц. На последните 4 средби на овие екипи Баерн има две победи, една победа има Мајнц, а еден меч заврши нерешено. Сепак се знае кој е фаворит на овој дуел. Баерн игра во инзворедна форма и по зимската пауза на три меча постигна дури 12 гола. Голгетерската серија на оваа екипа би требало да продолжи и овој пат, особено што Мајнц на трите последни средби прими 6 гола, по два на секој меч.

Шалке – Вердер – 1 @ 1.74 во 10Bet

Шалке е фаворит на овој меч поради многу причини. Игра дома каде сезонава има само еден пораз, има подобар тим, се наоѓа во подобра форма и има поголеми амбиции. Вердер речиси секоја сезона на крај се спасува од испаѓање, а веројатно така ќе биде и овој пат. Сепак бодовите треба да ги бара на друго место, не во Гелзенкирхен.

Волфсбург – Штудгард – 1Х @ 1.32 во Unibet

Волфсбург сезонава влезе со големи амбиции но се наоѓа на 13-то место со само три бода повеќе од Штудгард. Не дека екипата игра слабо, напротив на терен Волфсбург изгледа одлично, но џабе кога не знае да победува. Волфсбург има ист број на порази како и екипите од првата четворка, 5 порази. Но има само 4 победи наспроти 11 ремија. Штудгард има за цел опстанок, но се наоѓа во лоша форма во моментов. Освен тоа е најслаб гостин со само едно реми и 9 порази на гостувањата.

Менхенгладбах – Лајпциг – ГГ @ 1.56 во 10Bet

Ова е еден од поинтересните дуели од 21-то коло во Бундеслига. Домаќинот е на 7-то место, а гостите се на 5-то. Бодовната разлика на двете екипи е само еден бод и затоа овој меч е важен и за едните и за другите. Најавите се дека ќе се игра напаѓачки фудбал што значи дека ќе следиме ефикасен меч. А и традицијата го навестува истото.

Аугсбург – Ајнтрахт Франкфурт – Х2 @ 1.61 во Unibet

Аугсбург игра одлична сезона, особено на дуелите на домашен терен. Тимот е на 8-то место и ќе се обиде во најмала рака да ја задржи таа позиција. Сепак тимот се соочува со проблеми. Имено, дури 6 фудбалери се повредени и нема да настапат на овој меч. Франкфурт е најголемо изненадување сезонава во Бундеслига. Тимот е на 4-то место кое води во ЛШ и најавува извонредна сезона, но прашање е колку долго ќе го задржи високото темпо.

Хамбургер – Хановер – ГГ @ 1.87 во 10Bet

Хамбургер е предпоследен на табелата и ќе има тешка задачада обезбеди опстанок. На последните 7 меча оваа екипа има 3 ремија и 4 порази, но во минатото коло успеа да остане непоразена кај Лајпциг. Хановер е на средината на табелата и игра топло – ладно и тешко е да се типува на натпреварите на овој тим.

1 Trackback / Pingback

  1. Премиер Лига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*