ТИП НА ДЕНОТ: (30.11.2018,20:30) ЛОКЕРЕН – ГЕНТ

тип на денот

ЛОКЕРЕН Е ВО КАТАСТРОФАЛНА ФОРМА

Белгија, Јупилер лига 30.11.2018: Локерен – Гент ТИП 2

Резултат:

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Локерен и Гент од рамките на Белгија, Јупилер лига. Локерен е во катастрофална форма, а за тоа дополнително зборува и последната позиција на табелата. Од друга страна Гент е точно на граница за плејоф и плејаут, па така ова ќе им биде голема шанса за да ја подобрат позицијата. Наш предлог е победа на гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.57.

ЛОКЕРЕН – ГЕНТ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

РОЗЕНБОРГ РАСКРСТИ СО ЕВРОПА

Лига Европа, 29.11.2018: Розенборг – Селтик ТИП 2

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Розенборг и Селтик од рамките на Лига Европа. Розенборг практично и го заврши ова натпреварување, така што досега не успеа да освои ниту еден бод. Селтик е со големи амбиции и сигурно ќе сака да дочека европска пролет. Доколку сакаат таков успех мора да победат на овој натпревар. Наш предлог е победа на гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.60.

РОЗЕНБОРГ – СЕЛТИК 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

БАРСЕЛОНА СО ЈАСНА ЦЕЛ

Лига на Шампиони, 28.11.2018: ПСВ – Барселона ТИП 2

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу ПСВ и Барселона од рамките на Лигата на шампиони. Каталонците имаат јасна цел оваа сезона и сакаат титула во ова елитно натпреварување. Од друга страна ПСВ е исто така амбициозна екипа, но убедени сме дека на овој натпревар нема апсолутно што да очекуваат. Наш предлог е победа на гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.45.

ПСВ – БАРСЕЛОНА 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЈУВЕНТУС СИГРЕН ДОМА

Лига на Шампиони, 27.11.2018: Јувентус – Валенсија ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Јувентус и Валенсија. По доаѓањето на Роналдо, Јувентус стана еден од главните фаворити за освојување на Лигата на Шаммпиони оваа сезона. Играат феноменално и да не беше шокантниот пораз од  Манчестер ќе имаа совршена сезона. Се е во нивните раце, со две победи во двата натпревари ќе бидат први во својата група. Ја пречекуваат Валенсија која лесно ја совладаа на гостински терен во првиот натпревар. Гостите бодови треба да бараат на друг натпревар бидејќи во Торино губат и многу посилни екипи од нив. Наш предлог е победа на домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.41.

ЈУВЕНТУС – ВАЛЕНСИЈА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

МИРЕН НАТПРЕВАР ЗА КРАЈ НА КОЛОТО

Англија, Премиер Лига, 26.11.2018: Барнли – Њукасл ТИП 0-2

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Барнли и Њукасл од рамките на Премиер лигата. Барнли оваа сезона не е во форма како што очекувавме, па затоа се наоѓа на долниот дел од табелата. Од друга страна Њукасл игра доста затворено, а очигледно се соочува со проблеми при офанзивниот сектор. Наш предлог е 0-2 гола, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.60.

БАРНЛИ – ЊУКАСЛ 0-2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

МЕНХЕНГЛАДБАХ НЕ ЗАПИРА

Германија, Бундеслига, 25.11.2018: Менхенгладбах – Хановер  ТИП 1

Резултат: 4-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Менхенгладбах и Хановер од германската Бундеслига. Борусија игра над сите очекувања оваа сезона. Посебно добро играат на свој терен каде имаат пет победи во исто толку натпревари со 14 постигнати погодоци и тој низ треба да продолжи против Хановер. Хановер игра многу слабо на гостувањата имаат само 2 бода надвор од својот стадион и примле 15 погодоци на 6 гостувања.  Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.43.

МЕНХЕНГЛАДБАХ – ХАНОВЕР 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ВАЛЕНСИЈА ВЛЕГУВА ВО ФОРМА

Шпанија, Примера, 24.11.2018: Валенсија – Рајо Валекано  ТИП 1

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Валенсија и Рајо од шпанската Примера . После лошиот старт на сезоната екипата на Валенсија полека ја наоѓа својата форма, врзаа по една победа во Примера и Лигата на Шампиони. На гости им доаѓа екипата на Рајо Валекано која од стартот на сезоната игра лошо и ги очекува грчевита борба за опстанок. Гостите имаат најлоша одбрана во лигата со  25 примени погодоци, нападот на Валенсија предводен од Родриго и Батшуаи тоа мора да го искористи  и да ги израдува своите навивачи. Се освен победа на домаќинот ќе биде големо изненадување. Наш предлог е победа за Валенсија, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.43.

ВАЛЕНСИЈА – РАЈО ВАЛЕКАНО 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ДЕН БОШ НЕЗАДРЖЛИВ

Холандија, Ерсте, 23.11.2018: Ден Бош – Камбур  ТИП 1

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ден Бош и Камбур од холандската Ерсте Дивизија . Домаќините се во одлична форма имаат осум последователни победи. Камбур игра слабо на гостински терен (1 победа 2 нерешни и 4 порази) со гол разлика 7-13 и четири последователни порази на гостувањата. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.56.

ДЕН БОШ – КАМБУР 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

БЕНФИКА Е АПСОЛУТЕН ФАВОРИТ

Португалија, Куп, 22.11.2018: Бенфика – Арука  ТИП 3+

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Бенфика и Арука кој се игра во рамките на португалскиот куп. Бенфика е апсолутен фаворит и има далеку поквалитетен тим од Арука. Победата за домаќините е извесна, но коефициентот за тоа е мал. Сепак покрај победата ние очекуваме и отворен натпревар со многу голови. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.51.

БЕНФИКА – АРУКА 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ОТВОРЕН ДУЕЛ ВО УНГАРИЈА

Унгарија, ОТП Банк лига, 21.11.2018: МОЛ Види – Ујпешт  ТИП 3+

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу МОЛ Види и Ујпешт од рамките на унгарската првата лига. МОЛ Види во последното коло претрпе неочекуван пораз, па сега е вистински момент да ја оправдаа таа грешка пред своите навивачи. Од друга страна Ујпешт не е воопшто за потценување, бидејќи после две врзани победи влегува силномотивирано во овој дуел. И двете екипи играат ефикасен фудбал, па очекуваме и овој натпревар да биде таков. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.91.

МОЛ ВИДИ – УЈПЕШТ 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ПОРТУГАЛИЈА СО ПОБЕДА ДА ГО ПРОСЛАВИ ПРВОТО МЕСТО

Лига на нации, 20.11.2018: Португалија – Полска  ТИП 1

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Португалија и Полска од репрезентациското натпреварување, Лига на нации. Португалците се покажаа како одлични во оваа лига, па тие завршија како лидери во групата. Полска немаше многу шанси, но и не прикажа баш некоја посебна игра, па затоа и се најде на последната позиција. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.62.

ПОРТУГАЛИЈА – ПОЛСКА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ГЕРМАНИЈА НЕМА ШТО ДА ИЗГУБИ

Лига на нации, 19.11.2018: Германија – Холандија  ТИП Г.Г

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Германија и Холандија од рамките на Лигата на нации. Германците се најнепријатното изненадување во ова натпреварување. Имено, тие отпадна во Група Б и нема што да бараат на овој натпревар. Од друга страна Холанѓаните се полни со самодоверба и очекуваме да прикажат уште еден одличен натпревар. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.70.

ГЕРМАНИЈА – ХОЛАНДИЈА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

АЛКОРОН ЗА МЕСТО ВО ПРИМЕРА

Шпанија, Сегунда 18.11.2018: Алкорон – Елче  ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Алкорон и Елче шпанската Сегунда. Домаќините се во одлична форма 4 победи на последните 5 натпревари. Ја имаат најдобрата одбрана во лигата со само 6 примени погодоци, а на домашен терен имаат примено само 1 погодок во шест натпревари. Гостите имаат 3 нерешени и 3 порази на досегашните гостувања. Алкорон е во игра за пласман во Примера и денес не би требало да има кикс. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.69.

АЛКОРОН – ЕЛЧЕ  1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

МИЛТОН ДА ЈА ОПРАВДА ГРЕШКАТА

Англија, Лига 2 17.11.2018: Милтон – Маклесфилд  ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Милтон и Маклесфилд од рамките на англиската Лига 2. Милтон направи огромен кикс во последниот натпревар и беше поразен од младинците на Брајтон. Од друга страна Маклесфилд игра доста лошо оваа сезона, па затоа се наоѓа на последната позиција. Сметаме дека сега е вистинска прилика Милтон да се оправда пред своите фанови, за киксот од последниот натпревар. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.36.

Милтон – Маклесфилд  1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

МАКЕДОНИЈА БЕЗ ПРАВО НА КИКС

Европа, Лига на нации 16.11.2018: Лихтенштајн – Македонија ТИП 2/2

Резултат: 0-0/0-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лихтенштајн и Македонија од рамките на Лигата на нации. Лихтенштајн во ова натпреварување има освоено само една победа, а останатите три натпревари им се запишани како пораз. Македонија е главен фаворит за лидер на групата, но направи кикс против Ерменија. На тој начин, нашата репрезентација го искористи џокерот и нема повеќе право на кикс. Наш предлог е 2/2, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.93.

ЛИХТЕНШТАЈН – МАКЕДОНИЈА 2/2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

НА БЕЛГИЈА И ТРЕБА ГОЛ РАЗЛИКА

Европа, Лига на нации 14.11.2018: Белгија – Исланд ТИП 3+

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Белгија и Исланд од рамките на Лигата на нации. Белгија е огромен фаворит во овој дуел и несомнено дека ќе ја оправда таа улога, но покрај победата им треба и гол разлика доколку сакаат да бидат први во групата. Исланд нема со што да се пофали, а верувме дека немаат и некои посебни очекувања од овој натпревар. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.46.

БЕЛГИЈА – ИСЛАНД 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ВОКИНГ ТРЕБА ДА ЈА ОПРАВДА УЛОГАТА ФАВОРИТ

Англија, Национал Лига, 14.11.2018: Глостер – Вокинг ТИП 2

Резултат: 3-4

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Глостер и Вокинг од рамките на англиската Национал Лига. Глостер е во катастрофална серија и нема победено на последните шест натпревар. Од друга страна гостите ја држат одличната 4-та позиција и имаат големи амбиции за едно ниво погоре во англискиот фудбал. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.65.

ГЛОСТЕР – ВОКИНГ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

 

МИЛТОН Е „ПРОФЕСОР“ ЗА МЛАДИНЦИТЕ ОД БРАЈТОН

Англија, ЕФЛ Куп, 13.11.2018: Милтон – Брајтон У21 ТИП 1

Резултат: 2-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Милтон и Брајтон У21 од рамките на ЕФЛ англискиот куп. Милтон е далеку посикусна екипа и сметаме дека со лесно ќе ги надигра младинците на Брајтон кои се желни за докажување и успех. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.34.

MИЛТОН – БРАЈТОН У21 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ОЛДАМ Е ПОКВАЛИТЕТЕН ТИМ

Англија, ФА Куп, 12.11.2018: Хемптон – Олдам ТИП 2

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Хемптон и Олдам од англското најстаро фудбалско натпреварување, ФА Купот. Хемптон игра во понизок ранг и нема кој знае какви резултати за восхит. Гостите се подобро пласирани и имаат далеку поквалитетен тим, па затоа сметаме дека на овој натпревар нема да се соочат со проблеми, туку лесно и брзо ќе стигнат до победа.  Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.61.

ХЕМПТОН – ОЛДАМ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

СЕВИЉА ГО ЗАПИРА ЕСПАЊОЛ

Шпанија, Ла Лига, 11.11.2018: Севиља – Еспањол ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Севиља и Еспањол шпанската Ла лига. Еспањол е најпријатното изненадување во Примера, играат одлично и се на второто место на табелата. Гостуваат кај Севиља, која сепак е нешто поквалитетна екипа, особено на домашен терен и ова може да биде крај на добрата серија на Еспањол. Гостите ја имаат втората најдобра одбрана во лигата но гостуваат на Севиља која го има еден од најдобрите напади не само во Шпанија туку и во Европа. Традицијата е на страната на домаќините кои имаат 7 победи од последните 9 гостувања на Еспањол.  Наш предлог е победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.95.

СЕВИЉА – ЕСПАЊОЛ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЛИОН СО ПОБЕДА ЗА ОПРАВДУВАЊЕ НА КИКСОВИТЕ

Франција, Прва лига, 10.11.2018: Гингамп – Лион ТИП 2

Резултат: 2-4

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Гингамп и Лион од рамките на француската прва лига. Гингамп е очаен оваа сезона, па затоа и се наоѓаа на последната позиција од табелата. Тие се без победа во последните четири натпревари, а искрено ова не им е шанса за почеток на победничка серија. Лион од друга страна киксна против Бордо, а ремизираше и против Хофенхајм во ЛШ. Време е да ги оправда тие два кикса со победа, а Гингамп им е одлична прилика за тоа. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.73.

Гингамп – Лион 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

АНТВЕРПЕН ЈА ПРОДОЛЖУВА ОДЛИЧНАТА СЕРИЈА

Белгија, Јупилер лига, 09.11.2018: Антверпен – Остенде ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Антверпен и Остенде од рамките на белгиската Јупилер Лига. Антверпен е најпријатното изненадување оваа сезона, а доказ за тоа ни е третата позиција на табелата. Овој тим моментално е во одлична форма и на последните пет натпревари има претрпено само еден пораз. Остенде пак серијата од пет порази ја прекина минатиот викенд против Шарлелоа, но да бидеме искрени не прикажаа некоја посебна игра. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.48.

Aнтверпен – Остенде 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЕДИНСТВЕНА НАДЕЖ ЗА ВИЉАРЕАЛ

Лига Европа, 08.11.2018: Рапид Виена – Виљареал ТИП 2

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Рапид Виена и Виљареал од рамките на Лига Европа. Рапид Виена нема некои големи очекувања од ова натпреварување, односно самото учество за нив е голем успех. Од друга страна Виљареал е очаен во Ла Лига, па ова им е единствена шанса за успех. Засега добро им оди во Лига Европа, па се надеваме дека така и ќе продолжат. Наш предлог е победа за гостинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.70.

Рапид Виена – Виљареал 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ОТВОРЕНА ИГРА ВО ФРАНЦИЈА

Лига на шампиони 07.11.2018: Лион – Хофенхајм ТИП Г.Г

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лион и Хофенхајм од рамките на Лигата на шампиони. Лион уште во првото коло докажа дека не е за потценување, така што успеа да го победи тимот на Манчестер Сити и тоа на гостински терен. Од друга страна Хофенхајм е желен за успех и се бори максимално, па овој пат очекуваме да ни приредат неизвесен натпревар. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.40.

Лион – Хофенхајм ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ИНТЕР НЕ СЕ ПРЕДАВА

Лига на шампиони 06.11.2018: Интер – Барселона ТИП Г.Г

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Интер и Барселона од рамките на Лигата на шампиони. Интер е најпријатното изненадуање оваа сезона во Серија А, а исто така и во ЛШ. Практично нив „пола работа“ им е заврешена, па најверојатно ќе ги гледаме и во нокаут фазата. Барселона е незапирлива. Иако пред неколку дена имаше негатива од 2-1 во 86-та минута, сепак успеаа на крај да направат пресврт и да земат три бода од Валекано. Овде очекуваме една голема борба и голови. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.69.

Интер – Барселона ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ОТВОРЕНА ИГРА ВО КАТАЛОНИЈА

Шпанија, Ла Лига 05.11.2018: Еспањол – Атлетик Билбао ТИП Г.Г

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Еспањол и Атлетик Билбао од рамките на шпанската Ла Лига. Еспањол оваа сезона сите пријатно не изненади, а дополнителен доказ за тоа е одличното 5-то место на табелата. Атлетик Билбао е скоро на дното, па време е да промени нешто доколку не сака да го снајде најлошото сценарио. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.96.

Eспаоњол – Атлетик Билбао ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ГОЛОВИ НА СТЕМФОРД БРИЏ

Англија, Премиер Лига 04.11.2018: Челзи – Кристал Палас ТИП 3+

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Челзи и Кристал Палас од рамките на англиската Премиер Лига. Домаќинтие се во одлична форма и не планираат да застанат, туку „газат“ се пред себе. Кристал Палас се покажа одлично на натпреварот против Арсенал, но овој пат играат на гостински терен каде што немаат некој посебен скор. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.54.

Челзи – Кристал Палас 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

БАРСЕЛОНА НЕЗАПИРЛИВА

Шпанија, Ла Лига 03.11.2018: Рајо Валекано – Барселона ТИП 3+

Резултат: 2-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Рајо Валекано и Барселона од рамките на шпанската Ла Лига. Рајо Валекано се очајни оваа сезона, а скоро и немаат никакви очекувања од овој натпревар, бидејќи нивни противник е силната Барселона. Од друга страна Каталонците се силно мотивирани откако успеаа да го декласираат Реал Мадрид во претходното коло. Тие верувме немаат план да застанат и очекуваме лесна победа за нив на овој натпревар. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.42.

Рајо Валекано – Барселона 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ПСЖ ПРЕД ТЕШКА ЗАДАЧА

Франција, Прва лига 02.11.2018: ПСЖ – Лил ТИП Г.Г

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу ПСЖ и Лил од француската елита, односно од Франција 1. ПСЖ за само неколку дена игра важен натпревар со Наполи во рамките на ЛШ, па не треба премногу да се оптеретува. Од друга страна гостите се најрпијатното изненадување оваа година во француската лига и се во одлична форма. Сметаме дека не очекува еден отворен натпревар каде што ќе има голови. Наш предлог е двата тима да постигнат гол , а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.04.

ПСЖ – ЛИЛ ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

МНОГУ ГОЛОВИ ВО ДАНСКА

Данска, Куп, 01.11.2018: Митјиланд – Копенхаген ТИП 3+

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Митјиланд и Копенхаген од данскиот Куп. Данскиот фудбал важи за еден од најефикасните во Европа, денешните ривали играат доста офанзивно, во лигата имаат ист број на поени, а амбициите во купот им се да одат до самиот крај. Денес не очекуваме калкулации туку отворена игра и многу погодоци. Зачудувачки е фактот  што на последните 10 натпревари дури 9 пати одиграле напревар со повеќе од 3 погодоци. Наш предлог е 3 и повеќе погодоци , а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.62.

МИТЈИЛАНД – КОПЕНХАГЕН 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

МИЛАН ОВОЈ НАТПРЕВАР ГО СМЕТА КАКО ТРИ БОДА

Италија, Серија А, 31.10.2018: Милан – Џенова ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Милан и Џенова од италијанската Серија А. Ова е заостанат натпревар од првото коло на италијанската лига. Милан е фаворит во овој случај и се надеваме дека ќе ја оправда таа улога, бидејќи е во одлична форма. Од друга страна Џенова е три натпревари без победа и реално нема големи очекувања од овој натпревар. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.62.

МИЛАН – ЏЕНОВА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ГЕНТ ЌЕ ЈА ИСКОРИСТИ ЛОШАТА ФОРМА НА МУСКРОН

Белгија, Јупилер лига, 30.10.2018: Мускрон – Гент ТИП 2

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Мускрон и Гент од рамките на белгиската прва лига, односно Јупилер лигата. Мускрон е во доста лоша серија, а нема ниту некои посебни амбиции освен да обезбеди опстанок. Од друга страна Гент цели кон врвот на табелата, а искрено е и во подобра позиција, бидејќи домаќините се во очајна форма. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.62.

MУСКРОН – ГЕНТ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

БОРБА НА ОЛИМПИКО

Италија, Серија А, 29.10.2018: Лацио – Интер ТИП Г.Г

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лацио и Интер од рамките на италијанската елита, Серија А. Лацио успеа да ги врзе три победи вклучувајќи ја и победата над Марсеј во Лигата на Европа. Интер беше поразен на Ноу Камп, но пред тоа славеше на 7 натпревари по ред. Олимпико вечер ќе биде центар на внимание ширум светот, па веруваме дека не очекува еден отворен натпревар. Наш предлог е двата тима да постигнат по еден гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.70.

ЛАЦИО – ИНТЕР ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ОТВОРЕН ДУЕЛ НА ФРАНЦУСКИТЕ РИВАЛИ

Франција,Прва лига, 28.10.2018: Марсеј – ПСЖ ТИП Г.Г

Резултат: 0-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Марсеј и ПСЖ. Марсеј е една од поамбизизните екипи во Франција 1 и никогаш лесно не се предаваат. Оваа сезона играат малку послабо за разлика од лани, но сепак има се уште време. Од друга страна ПСЖ е главен кандидат за освојување на титулата во Франција, па овој дуел е големо француско дерби. Наш предлог е двата тима да постигнат по еден гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.58.

МАРСЕЈ – ПСЖ ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

МОНАКО МОРА ДА ПОБЕДИ

Франција,Прва лига, 27.10.2018: Монако – Дижон ТИП 1

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Монако и Дижон од рамките на француската прва лига. Домаќините оваа сезона се непрепознатливи и имаат претрпено многу порази, додека гостите немаат со што да се пофалат. Сметаме дека е време Монако да стави крај на лошата серија и да победи. Наш предлог е победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.74.

МОНАКО – ДИЖОН 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ДОМАЌИНИТЕ СЕ СПРЕМААТ ЗА ПРВА ЛИГА

Чешка, ФНЛ, 26.10.2018: Јилава – Простејов ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Јилава и Простеков од чешката втора лига. Домаќините се главни фаворити за пласман во најдобрата лига, на последните 5 натпревари имаат 4 победи со гол разлика 8-2. Гостите со само една победа во истиот период. Наш предлог е победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.50.

ЈИЛАВА – ПРОСТЕЈОВ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЕДИНСТВЕНАТА НАДЕЖ НА МИЛАН

Лига Европа, 25.10.2018: Милан – Бетис ТИП 1

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Mилан и Реал Бетис од рамките на третото коло од Лига Европа. На Миланезите ова им е единствена шанса за успех, бидејќи во Серија А конкуренцијата е навистина огромна и скоро и да немаат шанси. Бетис од друга страна игра изненадувачки добро, но на Сан Сиро шансите им се минимални. Наш предлог е победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.85.

МИЛАН – БЕТИС 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

TOTEНХЕМ ЗА ДА ЈА ПРОДОЛЖИ ТРКАТА

Лига на шампиони, 24.10.2018: ПСВ – Тотенхем ТИП 2

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу ПСВ Ајндховен и Тотенхем од рамките на третото коло од Лигата на шампиони. ПСВ е одличен во домашното првенство, но тоа резултираше со негативни резултати во Лигата на шампиони. Од друга страна Тотенхем оваа сезона не изненади и тоа непријатно. Во првите две кола не успеа да победи ниту еднаш. Сметаме дека ПСВ е одлична прилика за Тотенхем да ја продолжи трката. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.07.

ПСВ – ТОТЕНХЕМ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

МАНЧЕСТЕР СИТИ НЕМА ПРАВО НА ВТОР КИКС

Лига на шампиони, 23.10.2018: Шахтјор – Манчестер Сити ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Шахтјор и Манчестер сити од рамките на најелитното фудбалско натпреварување, Лига на шампиони. Манчестер Сити во првото коло од ова натпреварување претрпе пораз на домашен терен од Лион, а веќе во второ коло ја поправи грешката. Од друга страна Шахтјор не е толку кадарен за да им се спротистави на граѓаните. Манчестер Сити е фаворит и сметаме дека ќе ги надигра Украинците. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.36.

ШАХТЈОР – МАНЧЕСТЕР СИТИ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ДИНАМО БУКУРЕШТ НЕПРЕПОЗНАТЛИВ

Романија, Лига 1, 22.10.2018: Динамо Букурешт – Калараси ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Динамо Букурешт и Калараси од рамките на романската прва лига. Динамо Букурешт е непрепознатлив оваа сезона и се наоѓа на 12-та позиција од вкупно 14. Од друга страна Калараси се нови во романската елита, па најверојатно ќе сакаат и да се задржат тука. Како и да е, време е Динамо Букурешт да започне со позитивна серија, а противникот сметаме дека му дава одлична шанса за тоа. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.60.

ДИНАМО БУКУРЕШТ – КАЛАРАСИ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Англија, Премиер Лига, 21.10.2018: Евертон – Кристал Палас ТИП Г.Г

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Евертон и Кристал Палас од англиската Премиер Лига. Управата на Евертон во летниот период вложи многу средства за екипата да биде што е можно поконкурентна, засега играат под очекувањата, но треба да се очекуваат подобри партии. Врзаа две победи и го пречекуваат Кристал Палас. Најголем проблем на Евертон е играта во одбрана па затоа очекуваме барем еден погодок во нивната мрежа. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.88.

ЕВЕРТОН – КРИСТАЛ ПАЛАС Г.Г
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ДУЕЛ НА ЕФИКАСНИ ЕКИПИ

Германија, Бундеслига, 20.10.2018: Шалке – Вердер ТИП Г.Г

Резултат: 0-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Шалке и Вердер Бремен од рамките на германската Бундеслига. Шалке имаше очаен старт на сезоната и успеа во првите пет кола да врзе пет порази, додека Вердер Бремен позитивно не изненади со неговиот стил на игра. Конечно Шалке влезе во победничка серија, а Вердер не се предава лесно. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.81.

ШАЛКЕ – ВЕРДЕР Г.Г
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ГАЛАТАСАРАЈ ЗА ПОЧЕТОК НА ПОБЕДНИЧКА СЕРИЈА

Турција, Супер Лига, 19.10.2018: Галатасарај – Бурсаспор ТИП 1

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Галатасарај и Бурсаспор од рамките на првата турска лига. Крајно време е Галатасарај да ја започне победничката серија, бидејќи досега игра „топло-ладно“, а доказ за тоа ни се неочекуваните киксови. Бурсаспор нема што да очекува на овој дуел, бидејќи противникот е исклучително квалитетен. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.58.

ГАЛАТАСАРАЈ – БУРСАСПОР 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

АЛМЕРИА Е ФАВОРИТ ВО ОВОЈ ДУЕЛ

Шпанија, Куп, 18.10.2018: Aлмериа – Реус Депортиу ТИП 1

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Алмериа и Реус Депортиу од рамките на шпанскиот куп. Алмериа игра одлично оваа сезона и не би требало да им претставува проблем овој дуел, особено на домашен терен. Реус Депортиу игра нешто послабо, па поготово кога станува збор за гостински терен. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.72.

AЛМЕРИА – РЕУС ДЕПОРТИУ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

 

ПЕТРОЛУЛ НЕПОБЕДЛИВИ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН

Романија 2 лига, 17.10.2018: Петролул – Миовени ТИП 1

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Петролул и Миовени од рамките на втората романска лига. Петролул има одличен скор на домашен терен и од последните пет натпревар има издвоено пет победи. Гостите воопшто не се за потценување бидејќи и нивниот скор е одличен, но сепак сметаме дека домаќините се во предност на овој дуел. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.58.

ПЕТРОЛУЛ – МИОВЕНИ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ДЕРБИ НА ДЕНОТ

Лига на нации, 16.10.2018: Франција – Германија ТИП Г.Г

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Франција и Германија од рамките на Лигата на нации. Светскиот првак ќе биде домаќин на вечерашното дерби и мора да нагласиме дека се во одлична форма. Од друга страна Германците се во лоша серија, но време е таа лоша серија да заврши. Ние очекуваме отворен натпревар и барем по еден гол на двете страни. Наш предлог е Г.Г, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.72.

ФРАНЦИЈА – ГЕРМАНИЈА Г.Г
Регистрирај се за Бонус ТУКА

БИТКА ЗА ОПСТАНОК

Шведска Дивизија 1, 15.10.2018: Ангелхолмс – Кристианштадс ТИП 3+

Резултат: 0-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ангелхолмс и Кристианштадс од рамките на Шведската Дивизија 1 север. И двете екипи имаат очајна потреба од бодови, бидејќи им се неопходни за опстанок. Формата на двете екипи им е слична, а најлогично е дека ќе има борба. Секогаш таквите натпревари се одликуваат со голови. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.64.

АНГЕЛХОЛМС – КРИСТИАНШТАДС 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

РУСИЈА ЗА ПРВО МЕСТО ВО ГРУПАТА

Лига на нации, 14.10.2018: Русија – Турција ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Русија и Турција од рамките на Лигата на нации група Б. Русите продолжуваат со добри игри и по завршувањето на Светското првенство. Немаат пораз по првите два натпревари, а денешниот противник го совладаа на гостински терен во првото коло. Турците имаат млада екипа која сигурно има потенцијал, но домаќинот во овој момент има поквалитетна и поискусна екипа. Наш предлог е победа на Русија, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.26.

РУСИЈА – ТУРЦИЈА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ДОМАЌИНОТ СИГУРЕН

Лига на нации, 13.10.2018: Норвешка – Словенија ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Норвешка и Словенија од рамките на Лигата на нации група Ц. Норвежаните од во последно време играат се подобро. Без разлика на поразот во првото коло од Бугарија играат одлично, имаат 5 победи на последните 6 натпревари. Словеците непрепознатливи, со два порази во првите две кола во ова натпреварување. Норвежаните играат одлично на домашен терен. Наш предлог е победа на Норвешка, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.60.

НОРВЕШКА – СЛОВЕНИЈА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ПРЕТПАЗЛИВИ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ

Лига на нации, 12.10.2018: Грција – Унгарија ТИП 0-2

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Грција и Унгарија од рамките на Лигата на нации група Ц. Грците неколку години наназад важат за една од ,,најтврдите,, репрезентации, која игра многу внимателно без разлика на противникот. На гости им доаѓа Унгарија која неможе да се пофали со голема ефикасност. На последните 6 натпревари на Грција биле постигнати само 8 погодоци, додека на последните 5 на Унгарија имало 10 погодоци. Наш предлог е 0-2 погодци, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.54.

ГРЦИЈА – УНГАРИЈА 0-2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Србија е поквалитетна селекција

Лига на нации, 11.10.2018: Црна Гора – Србија ТИП 2

Резултат: 0-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Србија и Црна Гора од рамките на Лигата на нации група Ц. Србите се со поголемо искуство, а да бидеме искрени имаат и поквалитетна репрезентација за разлика од нивните соседи Црна Гора. Во првите две кола се покажаа во вистинско светло и едните и другите, но сепак ние очекуваме доминација на Србите. Наш предлог е победа на Србија, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.00.

ЦРНА ГОРА – СРБИЈА 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Клинчени за прва лига

Романија, Лига 2, 09.10.2018: Клинчени – Пандурии ТИП 1

Резултат: 4-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Клинчени и Пандурии од романската втора лига. Клинчени е еден од фаворитите за пласман во првата лига. Имаа шест победи по ред од почетокот на сезоната пред да доживеат два непланирани порази од Снагов и Орадеа.  Домаќините го имаат најдобриот напад во лигата со 25 постигнати погодоци на 10 натпревари до сега. Наш предлог е победа на Клинчени, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.71.

КЛИНЧЕНИ – ПАНДУРИИ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

СВОНСИ СИГУРЕН ДОМА

Англија, Чемпионшип, 06.10.2018: Свонси – Ипсвич ТИП 1

Резултат: 2-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Свонси и Ипсвич од англиската Чемпионшип. Свонси игра добро и очекува борба за пласман во Премиер. Ипсвич без победа во 11 натпревари сезонава(6 нерешени, 5 порази). Наш предлог е победа на Свонси, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.81.

СВОНСИ – ИПСВИЧ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

САЛЗБУРГ ЈА ПРОДОЛЖУВА УСПЕШНАТА СЕРИЈА

Европа Лига, 04.10.2018: Салзбург – Селтик ТИП 1

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Салзбург и Селтик од второто коло на Лигата на Европа. Салзбург игра одлично и е во суперсерија од 16 натпреваари без пораз во сите конкуренции, немаат пораз од 27.05. Салзбург игра одлично на домашен терен, 9 победи на последните 10 натпревари. Наш предлог е победа на Салзбург, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.55.

САЛЗБУРГ – СЕЛТИК 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЗВЕЗДА ПРЕД ТЕЖОК ИСПИТ

Лига на Шампиони, 03.10.2018: ПСЖ – Црвена Звезда ТИП 1&4+

Резултат: 6-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу ПСЖ и Црвена Звезда од второто коло на Лигата на Шампиони. Звезда е во добра форма, немаат пораз од февруари, но вечерва гостуваат на скапоцениот ПСЖ. Парижаните загубија во првото коло од Ливерпул и ќе сакаат со победа да ја израдуваат домашната публика. Наш предлог е победа на ПСЖ и 4+ погодоци, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.77.

ПСЖ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1&4+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

САМПДОРИЈА СЕ БУДИ

Италија, Серија А, 01.10.2018: Сампдорија – СПАЛ ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Сампдорија и СПАЛ од италјанската Серија А. Сампдорија по одличниот почеток на сезоната (победи против Наполи 3-0 и Фросиноне 5-0) влезе во мини криза со играта и со резултатите, со два нерешени натпревари и еден пораз. Сампдорија е фаворит денес и очекуваме да ја оправда улогата. Наш предлог е победа на Сампдорија, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.81.

САМПДОРИЈА – СПАЛ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

БАЕРН МИНХЕН НЕМА ПРАВО НА ВТОР КИКС

Германија, Бундес Лига, 28.09.2018: Херта – Баерн Минхен ТИП 2/2

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Херта Берлин и Баерн Минхен. Херта е најпријатното изненадување оваа сезона во Бундеслигата, па ако продолже со ова темпо, најверојатно ќе достигне и европски успех. Од друга страна Баерн Минхен е екипа која „не простува“. Во последното коло не изненадија така што ремизираа против Аугсбург, па право на втор кикс немаат. Наш предлог е победа на Баерн Минхен во прво полувреме и на крај, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.83.

ХЕРТА – БАЕРН МИНХЕН 2/2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

МОНАКО – ВРЕМЕ Е !!

Франција, Лига 2, 25.09.2018: Монако – Анжер ТИП 1

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Монако и Анжер од француската Лига 1. Монако е во очајна форма, ,,Кнезовите,, не функционираат во склад со нивните амбиции. Немаат победа 6 натпревари (три порази и три нерешени), па се очекува од самиот почеток да тргнат кон голот на Анжер. Гостите не се наивен противник, две победи и еден нерешен натпревар на последните три и се наоѓаат над Монако на табелата. Монако славеше два пати минатата сезона 1-0 дома и 4-0 во гости. Наш предлог е победа на Монако, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.77.

МОНАКО – АНЖЕР 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

”ЕЛАНД РОУД” Е НЕОСВОИВ

Англија, Чемпионшип, 22.09.2018: Лидс – Бирмингам ТИП 1

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лидс и Бирмингам од англиската Чемпионшип дивизија. Лидс е лидер на табелата после 8 кола ( 5 победи и 3 нерешени), па се надеваат на враќање во Премиер Лигата. Екипата на нашиот Алиоски до сега има постигнато 18 погодоци. Бирмингам е без победа досега, со 6 нерешени и два порази. Наш предлог е победа на Лидс, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.78.

ЛИДС – БИРМИНГАМ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЛОРИЕН СИГУРЕН НА ДОМАШЕН ТЕРЕН

Франција, Лига 2 21.09.2018: Лориен – Клеромон ТИП 1

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лориен и Клеромон од француската Лига 2. Лориен е непоразен во досегашниот тек на сезоната пет победи и два нерешени натпревари, се наоѓа на второто место на табелата со два бода повеќе но и натпревар повеќе од Ленс. Наш предлог е победа на Лориен, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.82.

ЛОРИЕН – КЛЕРМОН 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

САМО ПОБЕДА Е ВО ИГРА ЗА СЕВИЉА

Европа Лига 20.09.2018: Севиља – Стандард ТИП 1

Резултат: 5-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Севиља и Стандард од Лигата на Европа. По двата последователни порази во домашното првенство, само победа на денешниот натпревар ќе ја врати довербата на навивачите на Севиља .  Наш предлог е победа на Севиља, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.30.

СЕВИЉА – СТАНДАРД 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ШАХТЈОР СИГУРЕН НА ДОМАШЕН ТЕРЕН

Лига на Шампиони 19.09.2018: Шахтјор – Хофенхајм ТИП 1

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Шахтјор и Хофенхајм од Лигата на Шампиони. Украинците со години се редовен и успешен учесник во европските натпревараување. Минатата година испаднаа во 1/8 финалето од Рома, располагаат со квалитетен тим и оваа година. Гостите со голем број повредени играчи.  Наш предлог е победа на Шахтјор, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.91.

ШАХТЈОР – ХОФЕНХАЈМ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ПРИТИСОК ОД ДВЕТЕ СТРАНИ

Шведска Алсвенксан 17.09.2018: Сириус – Хамарби ТИП Г.Г

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Сириус и Хамарби од шведската Алсвенксан лига. На двете екипи им „жежи под нозе“. Додека домаќините се борат за излез од црвената зона, гостите пак водат битка за лидерската позиција, односно пласман во Европа. Поради тоа очекуваме притисок од двете страни и најмалку по еден гол во двете мрежи. Наш предлог е Г.Г, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.63.

СИРИУС – ХАМАРБИ Г.Г
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ГОЛОВИ МОРА ДА ИМА

Норвешка Прва Лига 16.09.2018: Валеренга – Розенборг ТИП 3+

Резултат: 2:3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Валеренга и Росенборг од норвешката прва лига. Валеренга игра доста отворен фудбал и често прикажува натпревари полни со голови. Противникот Росенборг е офанзивно настроен и скоро секогаш забива во мрежата на противникот. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.82.

ВАЛЕРЕНГА – РОСЕНБОРГ 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ПОБЕДА ЗА МЛАДИТЕ БЕЛГИЈЦИ

Квалификации за ЕП У21 11.09.2018: Унгарија У21 – Белгија У21 ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Унгарија и Белгија за селекции до 21 година во рамките на квалификациите за Европското Првенство до 21 год. Гостите се во одлична серија 9 натпревари без пораз(7 победи), Унгарија ги загуби последните два натпревари, од кои еден против денешниот противник на гостински терен со 3-0. Белгија има ист број на бодови со Шведска и победа на денешниот натпревар ги остава во игра за првото место. Наш предлог е победа на Белгија У21, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.57.

 

УНГАРИЈА У21 – БЕЛГИЈА У21 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ГРУЗИЈА СЛАВИ

УЕФА ЛИГА НА НАЦИИ 09.09.2018: Грузија – Латвија ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Грузија и Латвија од Лига на Нации. Грузијците се во добар ритам, ако ги гледаме и пријателските натпревари, имаат само еден пораз на последните 7 натпревари(5 победи). Добрата форма ја потврдија и во првото коло каде на гостински терен го победија Казакстан. Латвија има само еден триумф на последните 9 натпревари. Наш предлог е победа на Грузија, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.42.

 

ГРУЗИЈА – ЛАТВИЈА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

НОРВЕШКА СИГУРНА НА ДОМАШЕН ТЕРЕН

УЕФА ЛИГА НА НАЦИИ 06.09.2018: Норвешка – Кипар ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Норвешка и Кипар од долго очекуваната Лига на Нации. Започнува натпреварувањето кое овозможува и послабите репрезетации да играат на Европското Првенство. Норвешка е без пораз на последните 4 натпревари додека Кипар е без победа на последните 7 натпревари од кои 6 порази. Во оваа група се уште Словенија и Бугарија, домаќините се поквалитетен тим и во овој натпревар гледаат шанса за успешен почеток на натпреварвањето. Наш предлог е победа на Норвешка, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.37.

 

НОРВЕШКА – КИПАР 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

НА ЈОРГАНЏИИТЕ ИМ ОДИ НА БАЛАИДОС

Примера 01.09.2018: Селта – Атлетико Мадрид  ТИП 2

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Селта и Атлетико Мадрид од шпанската Примера. Двете екипи имаат ист учинок сезонава, победа и нерешено. Меѓутоа кога се меѓусебните дуели во прашање тука Атлетико е неприкосновен, дури и на Балаидос. Екипата на Симеоне победуваше на последните 5 меѓусебни натпревари, а на последните 4 гостувања нема примено погодок. Се чини дека е јасно кој е поблиску до победата. Наш предлог е победа на Атлетико Мадрид, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.82.

СЕЛТА – АТЛЕТИКО МАДРИД 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЖОЛТАТА ПОДМОРНИЦА ДО ПРВА ПОБЕДА

Примера 31.08.2018: Виљареал – Џирона  ТИП 1

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Виљареал и Џирона од шпанската Примера. Двете екипи го чекаат првиот триумф сезонава. На Виљареал нема да му биде лесно против Џирона ако се знае дека гостите минатата сезона победија на Ел Мадригал, но нов кикс на домаќините ќе биде премногу. Џирона е во очајна форма, само 7 погодоци на последните 12 натпревари во Примера. Наш предлог е победа на Виљареал, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.58.

ВИЉАРЕАЛ – ЏИРОНА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

РОМА СИЛНА ДОМА

СЕРИА А 27.08.2018: Рома – Аталанта  ТИП 1

Резултат: 3-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Рома и Аталанта од италјанската Сериа А. Рома победи на гостински терен на првиот натпревар сезонава и сега ја очекува првиот натпревар на домашен терен. Наш предлог е победа на Рома, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.67.

РОМА – АТАЛАНТА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЕФИКАСНИ НАТПРЕВАРИ Е ОДЛИКА НА ДВАТА ТИМА

Финска, Јконен 24.08.2018: Оулу – Кајани ТИП 3+

Резултат:0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Оулу – Кајани од финската Јконен лиг.. И двете екипи играат отворен фудбал, односно нивната препознатливост е по ефикасноста на натпреварите. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.44.

 

ОУЛУ – КАЈАНИ 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

АЈАКС ЦЕЛИ КОН ЛШ

ЛШ, КВАЛИФИКАЦИИ 22.08.2018: Ајакс – Динамо Киев ТИП 1

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ајакс и Динамо Киев од квалификациите за Лига на Шампиони. Ајакс има далеку поквалитетен тим, а има и поголеми амбиции за Европа. Од друга страна Динамо Киев игра доста лошо во гости, па така тоа им дава уште поголема предност на домаќините. Наш предлог е победа на Aјакс, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.66.

 

АЈАКС – ДИНАМО КИЕВ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЛИВЕРПУЛ ВО ПОХОД ПО ТИТУЛА

Премиер Лига 20.08.2018: Кристал Палас – Ливерпул ТИП 2

Резултат: 0-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Кристал Палас и Ливерпул од англиската Премиер Лига. Ливерпул има големи амбиции оваа сезона, а да бидеме реални има и тим кој може да се натпреварува за титула. Од друга страна Кристал Палас е во победничка серија, но сметаме дека тука завршува. Наш предлог е победа на Ливерпул, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.42.

 

КРИСТАЛ ПАЛАС – ЛИВЕРПУЛ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

 ЧЕТАТА НА МУРИЊО НЕ СЕ ПРЕДАВА

Премиер Лига 19.08.2018: Брајтон – Манчестер Јунајтед ТИП 2

Резултат: 3-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Брајтон и Манчестер од англиската Премиер Лига. Брајтон сезоната ја започна со убедлив пораз од Вотфорд, па не се многу мотивирани. Од друга страна Манчестер Јунајтед важи за екипа која има „силен карактер“. Иако не направија големи измени во тимот, имаат според нас големи шанси за победа на овој дуел. Наш предлог е победа на Манчестер Јунајтед, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.90.

 

БРАЈТОН – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ПАРТИЗАН РУТИНСКИ

Лига Европа – Квалификации, 16.08.2018: Партизан – Нордсјеланд ТИП 1

Резултат: 3-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Партизан и Нордсјеланд од квалификациите за Лига Европа. Партизан славеше на првиот натпревар со 2-1 и воедно покажа дека е поквалитетен противник од Нордсјеланд. ”Црнобелите” се во низа од 6 натпревари без пораз, од кои четири победи. Данците во серија од три порази и само еден постигнат погодок. Наш предлог е победа на Партизан, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.66.

ПАРТИЗАН – НОРДСЈЕЛАНД 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЕФИКАСЕН ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР

Пријателски натпревари, 15.08.2018: Барселона – Бока Јуниорс ТИП 3+

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме пријателскиот натпревар помеѓу Барселона и Бока Јуниорс. Пријателски натпревар за Купот Хуан Гампер кој традиционално секоја година го организира Барселона пред почетокот на сезоната, гостин овој пат им е тимот на Бока, очекуваме интересен натпревар со многу погодоци. Наш предлог е повеќе од 2.5 погодоци, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.35.

БАРСЕЛОНА – БОКА ЈУНИОРС  3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

 ДЕРБИ ВО ДАНСКА

Данска, Суперлига, 12.08.2018: Копенхаген – Брондби ТИП ГГ

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Копенхаген и Брондби од данската Суперлига. Најголемото дерби на данскиот фудбал. После 4 кола, Копенхаген е втор со бод помалку од Брондби. Копенхаген има постигнато 9 а Брондби 7 погодоци. Наш предлог е двете екипи да постигнат погодок, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.73.

КОПЕНХАГЕН – БРОНДБИ ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

АСТОН ВИЛА СИЛНА НА СТАРТОТ

Англија, Чемпионшип, 11.08.2018: Астон Вила – Виган  ТИП 1

Резултат: 3-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Астон вила и Виган од англиската Чемпионшип. Астон Вила минатата сезона за малку не се квалификуваше за Премиер и сигурно ќе сака да го направи тој чекор оваа сеозона. Имаат добар тим и на првиот натпревар победија на гостински терен кај Хул со 2-1. Наш предлог е победа на домќините, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.12.

АСТОН ВИЛА – ВИГАН 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

РЕНЏЕРС НЕ ЗАСТАНУВА

Лига Европа – Квалификации  09.08.2018: Ренџерс – Марибор  ТИП 1

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ренџерс и Марибор од квалификациите за Лига Европа. Откако на чело на домашниот тим застана легендата на Ливерпул, Стивен Џерард, овој тим нема пораз. Амбициите им се големи, а најавија и големи успеси. Марибор исто така е амбициозен тим, но против Ренџерс нема многу шанси. Веруваме во победа на домаќинот и наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.07.

РЕНЏЕРС – МАРИБОР 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

КАРАБАГ ИМА ГОЛЕМО ИСКУСТВО СО ЕВРОПА

Лига на шампиони – Квалификации  07.08.2018: Карабаг – БАТЕ Борисов  ТИП 1

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Карабаг и БАТЕ Борисов од квалификациите за Лига на шампиони. Домаќините играа неколку пати во Европските купови и имаат поголемо искуство во таа проблематика. Исто така поседува и одличен квалитетен тим кој знае да се бори. Од друга страна БАТЕ ни доаѓа од земја каде што не преовладува некоја посебна фудбалска треска. Веруваме во победа на домаќинот и наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.04.

КАРАБАГ – БАТЕ БОРИСОВ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ДИНАМО ЗАГРЕБ МОРА ДА ЈА ОПРАВДА УЛОГАТА ФАВОРИТ

Хрватска, Прва Лига  03.08.2018: Динамо Загреб – Истра  ТИП 3+

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Динамо Загреб и Истра од хрватската прва лига. Динамо Загреб е најголемиот фаворит за титулата во Хрватска, но сезоната ја започна се неочекуван пораз од Рудеш. Право на втор кикс нема, па затоа очекуваме да нападне на овој натпревар од првата минута. Од друга страна Истра се соочуваше со проблеми, кои не сме сигурни дека се надминати, но како и да е Динамо има квалитет за да ги надигра. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.58.

ДИНАМО ЗАГРЕБ – ИСТРА 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ЛЕГИЈА НЕ СМЕЕ ДА КИКСНЕ ПО ВТОР ПАТ

Лига Европа,Квалификации  31.07.2018: Трнава – Легија  ТИП 2

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Трнава и Легија од квалификациите за Лига на шампиони. Иако Легија во првиот натпревар беше огромен фаворит, сепак успеа на домашен терен да претрпи пораз од 2-0. Што ли се случи? Тоа е прашањето кое беше поставено од многу луѓе. Трнава е непоразена во последнтие два натпревари, а денес очекуваме да ја прекине таа серија. Наш предлог е победа за гостинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.19

ТРНАВА – ЛЕГИЈА 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ТРАДИЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА

Лига Европа,Квалификации  26.07.2018: ТНС – Линколн  ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу ТНС и Линколн од квалификациите за Лига Европа. Домаќините во овој натпревар се пласираа преку Шкендија. Во првиот натпревар претрпеа пораз од 5-0, додека во реваншот направија сензација и прикажаа супер игра со резултат од 4-0. Малку фалеше за да и нанесат проблеми на Шкендија. Од друга страна гостите ни доаѓаат од Гибралтар, а во првото коло за ЛШ претрпеа пораз од косовската Дрита. Сметаме дека нема многу дилеми околу типувањето за овој дуел.Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.64

ТНС – ЛИНКОЛН 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ТРАДИЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА

Шведска,Дивизија 1 20.07.2018: Нукопинг – Асириска  ТИП 4+

Резултат: 4-4

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Нукопинг и Асириска од шведската дивизија 1. Домаќините се во одлична форма и успеаа да врзат три последователни победи. Од друга страна гостите ги има зафатено „бура“ и немаат победа на последните осум дуели. Сепак традицијата ни укажува дека меѓусебниот дуел често е со голови. Наш предлог е 4+, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.86

Нукопинг – Асириска 4+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ДОМАШНАТА ПОДДРШКА Е СЕКОГАШ ДОБРЕДОЈДЕНА

Лига Европа,Квалификации 19.07.2018: Приштина – Фола  ТИП1

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Приштина и Фола од квалификациите за Лига Европа. Иако Приштина беше подоминантна во првиот дуел, тој заврши без голови. Овој пат нема да дозволат да ја прокоцкаат шансата и тоа на домашен терен. Навивачите во Приштина имаат улога на додатен играч, па затоа веруваме дека Приштина ќе издвои лесна победа. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.89

Приштина – Фола 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ОФАНЗИВЕН ПРИСТАП

Данска Суперлига, 13.07.2018: Вејле – Хобро  ТИП 3+

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Вејле и Хобро од данската суперлига. Домаќините секогаш знаат да прикажат отворени и ефикасни натпревари кога играат на домашен терен. Од друга страна гостите се во лоша форма, но сепак прикажуваат натпревари со голови. Наш предлог е повеќе од 2.5 гола на натпреварот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.12

Вејле – Хобро 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

СУДИР НА ОДЛИЧНА ФОРМА

Шведска Дивизија 1 Содра, 09.07.2018: Одеволд – Твекерс  ТИП 3+

Резултат:3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Одеволд и Твекерс од шведската дизвија 1 – Содра. Двата тима играат отворен фудбал, а тоа може да го заклучиме од гол разликата. Моментално се во одлична форма и имаат изгледни шанси за да стигнат до позиција која води едно ниво погоре. Наш предлог е повеќе од 2.5 гола на натпреварот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.64

Одеволд – Твекерс 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ИНТЕРЕСНО НА ДНОТО

Норвешка,Елитсерија, 08.07.2018: ОДД – Лилестром  ТИП ГГ

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Одд и Лилестром од норвешката Елитсерија. Двете екипи веќе подолго време не победуваат но на нивните натпревари има погодоци. На 4 од последните 6 натпревари на Одд двете екипи постигнале погодок. Просекот на Лилестром е гол по натпревар додека на гостински терен имаат постигнато девет погодоци на 8 натпревари. Наш предлог е двете екипи да постигнат погодок, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.73

ОДД – ЛИЛЕСТРОМ ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ГОСТИТЕ ПОТЦЕНЕТИ

Исланд,Пепсиделид, 05.07.2018: КР Рејкјавик – Валур  ТИП 2

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу КР Рејкјавик и Валур од исладнската Пепсиделид. Госите се во одлична форма и немаат пораз на последните шест натпревари. Од друга страна, тимот на Рејкјавик се наоѓа на средината на табелата и игра доста шарено. Според позициите на табелата, сметаме дека гостите се потценети и на овој натпревар ќе победат без проблем. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.37

РЕЈКЈАВИК – ВАЛУР 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ТРАДИЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА

Финска,Веикауслига, 04.07.2018: Мариенхамн – Хонка  ТИП Г.Г

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Мариенхамн и Хонка од финската Веикаслига. Госите се во одлична форма и немаат пораз на последните шест натпревари. Од друга страна, тимот на Мариенхамн е во лоша форма, па најверојатно ова ќе биде победа за гостите. Сепак ние одлучивме да типуваме гол-гол. Традцијата не убедува дека на овој натпревар ќе има барем по еден гол на двете страни.  Наш предлог е Гол-Гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.68

МАРИЕНХАМН – ХОНКА Г.Г
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ХЕЛСИНКИ ПО НОВА ТИТУЛА

Финска,Веикауслига, 29.06.2018: Лахти – Хелсинки  ТИП 2

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лахти и Хелсинки од финската Веикаслига.  Хелсинки е на добар пат да дојде до нова титула во финскиот шампионат. Тимот од главнот град има 8 бодови предност пред второпласираната екипа. Во последните 10 натпревари имаат 8 победи и 2 нерешени. Наш предлог е победа на Хелсинки, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.79

ЛАХТИ – ХЕЛСИНКИ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ШВАЈЦАРИЈА ГО БРКА ПРВОТО МЕСТО

Светско Првенство, 27.06.2018: Швајцарија – Коста Рика  ТИП 1

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Швајцарија и Коста Рика. Иако Швајцарците се уште немаат сигурен пласман во осминафинале во игра се за првото место во Групата Е. Далеку поквалитетен противник се од Коста Рика, што го докажаа во натпреварите со Бразил и Србија. Сигурно денес ќе одат на победа и со позитивин резултат од натпреварот Србија – Бразил ќе се надеваат на прво место во групата. Наш предлог е победа на Швајцарија, тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.64

ШВАЈЦАРИЈА – КОСТА РИКА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ФАРАОНИТЕ  ПО ПРВА ПОБЕДА

Светско Првенство, 25.06.2018: С.Арабија – Египет  ТИП 2

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу С.Арабија и Египет. Двете екипи со два порази заслужено си одат дома. Овај меч ќе им послужи на двете екипи да го поправат впечатокот. Фаворит е Египет и ние веруваме дека Салах може да ја донесе првата победа на Египет. Наш предлог е победа на Египет, тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.81

С.АРАБИЈА – ЕГИПЕТ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

РОЗЕНБОРГ ЗАОСТАНУВА

Норвешка,Елитсерија, 24.06.2018: Розенборг – Валеренга  ТИП 1

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Росенборг и Валеренга од норвешката Елитсерија.  Розенборг со двата последователни порази се оддалечи од врвот. Норвешката лига е скоро на половина а Розенборг заостанува 7 бода зад лидерот Бран. После два порази гостувањето на Валеренга е вистинска шанса за освојување бодови потребни за титула. Наш предлог е победа на Розенборг, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.60

РОЗЕНБОРГ – ВАЛЕРЕНГА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

РОНАЛДО ПО ПРВА ПОБЕДА

Светско Првенство, 20.06.2018: Португалија – Мароко  ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Португалија и Мароко. Португалците изгираа одличен натпревар против Шпанија, но само нерешено, сега не им преостанува ништо друго туку да ја забележат првата победа на ова светско првенство. Наш предлог е победа на Португалија, тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.67

ПОРТУГАЛИЈА – МАРОКО 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

БАТЕ СИГУРЕН ЗА ТИТУЛА

Белорусија,Вишалига, 17.06.2018: Неман – Бате  ТИП 2

Резултат: 2-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Неман и Бате од белоруската Вишалига.  Бате е апсолутен владетел во белорускиот фудбал, со класа е над другите учесници во лигата. На гости имаат 4 победи и еден пораз, со гол разлика 6-2Наш предлог е победа на гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.60

НЕМАН – БАТЕ БОРИСОВ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

КОЦКЕСТИТЕ СЕ СПРЕМААТ ЗА УСПЕХ

Светско Првенство, 16.06.2018: Хрватска – Нигерија  ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Хрватска и Нигерија. Хрватска допатува на ова првенство со желба да направи нешто големо, во група се уште со Аргентина и Исланд. После 1998 и третото место ова е можеби најсилниот состав на Хрватска предводена од Модрич, Манџукич, Ковачич. Наш предлог е победа на Хрватска, тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.79

ХРВАТСКА – НИГЕРИЈА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ПОЛСКА СПРЕМНА ГО ДОЧЕКУВА СП

Свет,Пријателски, 12.06.2018: Полска – Литванија  ТИП 1&3+

Резултат: 4-0

За денешен тип на денот го избравме пријателскиот натпревар помеѓу Полска и Литванија. Селекцијата на Полска е една од поефикасните. Јасно е дека Пољаците се големи фаворити и ќе го искористат овај натпревар да ги наместат нишаните пред почетокот на СП. Наш предлог е победа на Полска и повеќе од 2.5 погодоци на натпреварот, тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.79

ПОЛСКА – ЛИТВАНИЈА1&3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

БЕЛГИЈА ВЛЕГУВА ВО ФОРМА

Свет,Пријателски, 11.06.2018: Белгија – Костарика  ТИП 1&3+

Резултат: 4-1

За денешен тип на денот го избравме пријателскиот натпревар помеѓу Белгија и Алжир. Светското првенство е се  поблиску и репрезентациите ги прават последнит корекции пред почетокот. Белгија фаворит од сенка на светското првенство, со состав можеби никогаш посилен во својста историја, го игра последниот контролен натпревар против Костарика. Наш предлог е победа на Белгија и повеќе од 2.5 погодоци на натпреварот, тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.91

БЕЛГИЈА – КОСТАРИКА 1&3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

КАТАНИА СЕ ВРАЌА ВО СЕРИЈА Б

Италија,Серија Ц, 10.06.2018: Катаниа – Сиена  ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Катаниа и Сиена од плеј офот за влез во Серија Б. Влогот е голем пласман во Серија Б, Катаниа прави напори да се врати во Серија А, противник е исто некогашниот прволигаш Сиена, првиот натпревар заврши со резултат 1-0 за Сиена. Наш предлог е победа за Катаниа, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.77

КАТАНИА – СИЕНА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ГОЛОВИ ВО НОРВЕШКА

Норвешка,Елитсерија, 09.06.2018: Кристиансунд – Молде  ТИП ГГ

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Кристиансунд – Молде од норвешката елитнасерија.  Двете екипи играат отворен фудбал со многу погодоци, Кристиансунд на домашен терен има гол разлика 9-6 на 6 натпревари, додека Молде на 5 гостувања има 4-9. Наш предлог е двете екипи да постигнат погодок, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.71

КРИСТИАНСУНД – МОЛДЕ ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ПОРТУГАЛИЈА СПРЕМНА ЗА СП

Свет,Пријателски, 07.06.2018: Португалија – Алжир  ТИП 1

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме пријателскиот натпревар помеѓу Португалија и Алжир. Светското првенство е се  поблиску и репрезентациите ги прават последнит корекции пред почетокот. Португалија ја игра последната проверка, во досегашните две има две нерешени и натпреварот против Алжир е вистинска можност за кревање на моралот пред почетокот на првенството . Наш предлог е победа на Португалија, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.34

 ПОРТУГАЛИЈА – АЛЖИР 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ГРЕМИО ОДИ КОН ВРВОТ

Бразил,Серија А, 07.06.2018: Гремио – Палмеирас  ТИП 1

Резултат: 0-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од бразилската Серија А помеѓу Гремио и Палмеирас. Гремио е во низа од шест натпревари без пораз (три победи и три нерешени). Имаат јака одбрана оваа сезона со само 3 примени погодци на 9 натпревари и гол разлика 10-3. Наш предлог е победа на Гремио, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.95

ГРЕМИО – ПАЛМЕИРАС 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

БЕЗ ПОГОДОЦИ ВО РЕЏАНА

Италија,Плеј оф, 30.05.2018: Реџана – Сиена  ТИП 0-2

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од плејоф Серија Ц. Натпревар со голем влог, пласман во Серија Б. Домаќинот има само една победа на последните 5 натпревари и секој од последните 5 натпревари завршил 0-2 погодоци. Гостите во последните 5 натпревари само еднаш играле 3+. Наш предлог е под 2.5 погодоци , а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.49

РЕЏАНА – СИЕНА 0-2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ИНТЕРЕСНО НА СЕВЕР

Шведска,Втора Лига, 29.05.2018: Варбергс – Дегерфорс  ТИП 3+

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од шведската втора лига помеѓу Варбергс и Дегерфорс. Иако двете екипи се наоѓаат на дното на табелата, играат отворен фудбал. Домаќините играат ГГ на четири од последните 5 натпревари. Наш предлог е повеќе од 2.5 погодоци , а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.82

ВАРГБЕРС – ДЕГЕРФОРС 3+
Регистрирај се за Бонус ТУКА

КОРДОБА ЗА ОПСТАНОК

Шпанија,Сегунда, 27.05.2018: Реус – Кордоба  ТИП 2

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од шпанската втора лига. Додека домаќините го заврерија опстанокот, гостите имаат потреба од бодови кои ќе им овозможат и следната сезона да играат во Сегунда. Формата на Кордоба е одлична, па веруваме дека ќе победат без проблем. Наш предлог е победа за гостите , а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.55

РЕУС – КОРДОБА 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

КОЈ ЌЕ ОСВОИ БОДОВИ ВО ДАБЛИН

Ирска,Премиер Дивизија, 25.05.2018: Бохемианс – Шамрок Роверс  ТИП ГГ

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од ирската Премиер Дивизија помеѓу Бохемианс и Шамрок Роверс. Двете екипи се наоѓаат на долниот дел на табелата но гостите имаат 7 бодови предност. Домаќините на последните четири натпревари на домашен терен немаат постигнато погодок, сега е време за тоа. Исто така и Шамрок е без погодок на последните четири гостувања. Наш предлог е двете екипи да постигнат погодок , а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.93

БОХЕМИАНС – ШАМРОК РОВЕРС ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

СУПЕР ПРЕСМЕТКА ВО ГЕТЕБОРГ

Шведска, Аллсвенскан, 24.05.2018: Гетеборг – Дјургарден  ТИП ГГ

Резултат: 1-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од шведската Аллсвенскан помеѓу Гетеборг и Дјургарден. Двата великани на шведскиот фудбал се наоѓаат на средина на табелата со 13, односно 14 поени. На натпреварите на овие две екипи има погодоци сезонава и наш предлог е двете екипи да постигнат погодок , а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.94

ГЕТЕБОРГ – ДЈУРГАРДЕН ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ДЕРБИ СО ПОГОДОЦИ

Белорусија, Виша Лига, 23.05.2018: Динамо М – Бате  ТИП ГГ

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од белоруската ВишаЛига помеѓу Динамо Минс и Бате Борисов. Големо дерби на белорускиот фудбал, двете екипи се без пораз сезонава. Наш предлог е барем два погодока , а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.51

ДИНАМО М – БАТЕ ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

СПАЛ ЈА ИМА СУДБИНАТА ВО СВОИ РАЦЕ

Италија Серија А 20.05.2018 СПАЛ – САМПДОРИЈА ТИП 1

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од италијанската Серија А. Иако СПАЛ претрпе пораз во последното коло од Торино, со сплет на околности успеа да ја задржи судбината во свои раце. Со победа би го обезбедиле опстанокот во Серија А и следната сезона. Од друга страна ја имаме немотивираната Сампдорија која веќе оддамна игра натпревари без резултатско значење. На домаќинот победата му е неопходна, поради тоа нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го одиграте во Coinbet24 со коефициент 1.75

СПАЛ – САМПДОРИЈА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Вендсисел добива за пласман во бараж

Данска прва Дивизија 16.05.2018 Вендсисел – Никобонг ТИП 1

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од втората данска лига помеѓу Вендсисел – Никобонг. Домаќинот има цел да дојде до третото место и пласман во елитата преку бараж. Ова е претпоследно коло, а и во следното коло има лесно гостување. За Никобинг овој меч нема резултатско значење и веќе имаат два порази во низа. На домаќинот победата му е неопходна, поради тоа нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го одиграте во Coinbet24 со коефициент 1.60

ВЕНДИСИСЕЛ – НИКОБИНГ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

 

ГИМНАСТИК ОСТАНУВА ВО СЕГУНДА

Шпанија, Сегунда, 13.05.2018: Севиља Б – Гимнастик  ТИП 2

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од шпанската Сегунда помеѓу Севиља Б – Гимнастик. Преостануваат уште 3 натпревари до крајот на првенстовото, Севиља Б е веќе отпадната, додека Гимнастик е три бода над зоната за испаѓање. Со три бода денес би биле многу блиску до опстанокот. Наш предлог е победа за Гимнастик, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.79

СЕВИЉА Б – ГИМНАСТИК 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

ВЕЈЛЕ ЗА СУПЕРЛИГА

Данска, Прва дивизија, 12.05.2018: Скиве – Вејле  ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од данската Прва дивизија помеѓу Скиве и Вејле. Првенството се приближува кон крајот и Вејле како прво пласиран гостува на отпишаниот Скиве. Со победа на денешниот натпревар би биле чекор поблиску до пласман во Супер Лигта. Наш предлог е победа за Вејле, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.51

СКИВЕ – ВЕЈЛЕ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

СВОНСИ НЕ ГУБИ ДЕНЕС

Англија, Премиер Лига, 08.05.2018: Свонси – Саутемптон  ТИП 1x

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од англиската Премиер Лига помеѓу Свонси и Саутемптон. Натпревар со голем влог, двете екипи се изедначени на 17 и 18 место на табелата а 18то води во понизок ранг следната сезона. Лебедите се во очајна форма и немаат победа 8 натпревари, додека Саутемптон очајната сезона се обидува да ја исправи на крајот. Наш предлог е победа за Свонси или нерешено, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.54

СВОНСИ – САУТЕМПТОН 1X
Регистрирај се за Бонус ТУКА

РУБИН КАЗАН ЗА ОПСТАНОК

Русија, Премиер Лига, 07.05.2018: Рубин Казан – Уфа  ТИП 1

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од руската Премиер Лига помеѓу Рубин Казан и Уфа.  Последен натпревар од 28то коло на руската Премиер Лига, Рубин се наоѓа само два бода над зоната за испаѓање  денешниот натпревар на домашен терен против веќе спасената УФА е вистинска шанса и тие да го осигураат опстанокот. Наш предлог е победа за Рубин Казан, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.78

РУБИН КАЗАН -УФА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

КАРДИФ ЗА ПРЕМИЕР ЛИГА

Англија, Чемпионпшип, 06.05.2018: Кардиф – Ридинг  ТИП 1

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од англискиот Чемпионшип помеѓу Кардиф и Ридинг.  Последен натпревар пред плејофите, Кардиф на домашен терен го пречекува Ридинг и со победа ќе ја заокружи добрта сезона и ќе обезбеди директен пласман во Премиер Лигата без да зависи од резултатите на конкурентите. Наш предлог е победа за Кардиф, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.38

КАРДИФ – РИДИНГ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

Императив победа за Ле Авр

Франција,Втора Лига, 04.05.2018: Ниорт – Ле Авр  ТИП 2

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од француската втора лига помеѓу Ниорт и Ле Авр. Ле Авр е пред императив победа за да ја продолжи трката за Франција 1. Последните пет натпревари на гостите укажуваат дека амбициите за Прва Лига им се големи. Од друга страна Ниорт го обезбеди опстанокот и нема никакви грижи. Наш предлог е победа за гостинот, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.62

НИОРТ – ЛЕ АВР 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

Рома во борба за титулата Супер Херои

Европа, Лига на шампиони, 02.05.2018: Рома – Ливерпул  ТИП ГГ

Резултат: 4-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Рома и Ливерпул. Рома направи чудо откако ја неутрализира предноста на Барса и ја исфрли од елитното натпреварување. Во првиот натпревар претрпи убедлив пораз од Ливерпул, но со Римјаните се уште не е готово. Од друга страна Ливерпул има кој тим кој заслужува да биде Европски првак. Ова ќе биде една силна борба, а ако победи Рома, веруваме дека ќе се закитат со титулата супер херои. Наш предлог е двете екипи да постигнат погодок, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.37.

РОМА – ЛИВЕРПУЛ ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

МАРСЕЈ ГО ИСПОЛНУВА СОНОТ

Лига Европа, полуфинале 26.04.2018: Марсеј – Салзбург ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од Лига Европа помеѓу Марсеј и Салзбург. Марсеј игра доста амбициозно оваа сезона и нивната цел е јасна. Тие сакаат европски пехар и со ништо друго нема да се задоволат. Салзбург направи сензација против Лацио и успеа мајсторски да го елиминира. Сите знаеме дека Марсеј кога игра на Велодром е вистина тежок противник, па затоа веруваме и дека ќе издвои победа. Ние типуваме победа за Марсеј, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.73.

МАРСЕЈ – САЛЗБУРГ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

ПОБЕДА ЗА ВЛЕЗ ВО ПОРТУГАЛСКАТА ЕЛИТА

Португалија, втора лига, 25.04.2018: Академика – Порто Б ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од португалската втора лига помеѓу Академика и Порто Б. Акдемика се наоѓа на 5-та позиција, но има еден заостанат натпревар, па доколку издвои победа многу лесно ќе ја завземи втората позиција која води во португалската елита. Порто Б нема некои посебни амбиции и овој натпревар за нив нема никакво резултатско значење. Нашиот предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во  Coinbet24 со коефициент од 1.40.  

АКАДЕМИКА – ПОРТО Б 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

ПОГОДОЦИ ВО МАНЧЕСТЕР

Англија, Лига Еден, 24.04.2018: Олдам – Саутенд  ТИП ГГ

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од англиската Лига Еден помеѓу Олдам и Саутенд. Олдам се бори за опстанок и мора да победи денес. Сепак, овие две екипи се познати по лошите одбрани. Двата тима постигнале гол на 71% од домашните натпревари на Олдам, додека Саутенд ја сочувал мрежата на само 19% од гостувањата оваа сезона. Олдам не примил гол само на 19% од натпреварите на домашен терен. Наш предлог е двете екипи да постигнат погодок, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.80

ОЛДАМ – САУТЕНД ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

АНТВЕРПЕН ЗА ЕВРОПА 

Белгија, Јупилер Лига, 23.04.2018: Антверпен – Локерен  ТИП 1

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од белгиската Прва Лига помеѓу Антверпен и Локерен. Антверпен се надева на европска есен и секој натпревар до крајот е многу важен за нив, по киксот против СТ. Труден врзаа две победи и се на добар пат да се изборат за Европа доколку победат денес, на гости им доаѓа екипата на Локерен која го заврши регуларниот дел од првенството на 13 место. Наш предлог е победа на Антверпен, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.82

АНТВЕРПЕН – ЛОКЕРЕН 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

ЛАЦИО ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Италија, Серија А, 22.04.2018: Лацио – Сампдорија  ТИП 1

Резултат: 4-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од италјанската Сеерија А помеѓу Лацио и Сампдорија. После несреќното испаѓање од Салзбург во Лигата на Европа Лацио се концентрира само на пласман во Лигата на Шампиони за следната сезона. Моментално се на последното место кое води таму, со еден бод предност пред Интер. На пет кола до крајот секој бод е важен, играат во одлична форма со само еден пораз во последните 9 натпревари. Наш предлог е победа на Лацио а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.39

ЛАЦИО – САМПДОРИЈА 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

АСТОН ВИЛА НЕ СЕ ОТКАЖУВА

Англија, Чемпионпшип, 21.04.2018: Ипсвич – Астон Вила ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од англиската Чемпионшип дивизија помеѓу Ипсвич и Астон Вила. Ипсвич нема натпреварувачки мотив додека Астон Вила се уште се надева на директен пласман во Премиер Лигата. Освен тоа имаат три победи на последните 4 натпревари а домаќините само еднаш се радуваа на последните пет. Наш предлог е победа на Астон Вила а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.73

ИПСВИЧ – АСТОН ВИЛА 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

РИЕД ЗА ПРОМОЦИЈА

Австрија,Ерсте Лига, 20.04.2018: Риед  – А. Лустенау ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од австриската Ерсте Лига помеѓу Риед и А. Лустенау. Риед се надева на промоција во БундесЛигата на Австрија и денешниот натпревар против Лустенау е вистинска шанса да го зголеми притисокот врз останатите конкуренти. Лустенау игра очајно на гости, нема победа од 31.10.2017 а на последните пет гостувања има три порази и два нерешени натпревари. Наш предлог е победа на Риед а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.45

РИЕД – А. ЛУСТЕНАУ 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

БЕТИС ЗА ЕВРОПСКА ЕСЕН

Шпанија, Ла Лига, 19.04.2018: Бетис – Лас Палмас ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од шпанската Ла Лига. Преостануваат уште само неколку кола до крајот на шпанската Ла Лига. Иако шампионот е познат, се уште не е решено кој шпански тимови ќе ги гледаме на европската сцена на есен. Бетис е во одлична форма и неговите амбиции се јасни. Тие на домашен терен ги пречекуваат скоро отпишаните Леганес, кој оваа сезона нема да ја паметат по добро. За сонот да биде остварен на домаќините тие мораат да издвојат победа. Ние типуваме победа за Бетис, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.38

БЕТИС – ЛАС ПАЛМАС 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

АТАЛАНТА ЗА ИЗЛЕЗ ВО ЕВРОПА

Италија, Серија А, 17.04.2018: Беневенто – Аталанта ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од италјанската Серија А. Италјанскиот шампионат е пред самиот крај и борбата за излез во европските натпреваувања е доста силна, Аталанта денес мора да извојува победа на гостувањето кај отпишаниот Беневенто доколку сака да го фати последниот воз за повторен излез во Еворпа Лигата, каде со успех настапуваше оваа сезона. Победата на Аталанта е со коефициент 1.61 во Coinbet24.com.

БЕНЕВЕНТО – АТАЛАНТА 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА!!

Погодоци во Шведска

Шведска, Алсвенскан, 17.04.2018: Сундсвал – Трелеборг ТИП ГГ

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од шведската Алсвенскан лига помеѓу Сундсвал и Трелеборг. Шведскиот шампионат е на самиот почеток и екипите сеуште ја бараат својат форма. Двете екипи моменталоно се во долниот дел на табелата. Сундсвал се надева на победа по двата нерешени натпревари, но и гостите очекуваат бодови. Очекуваме интересен натпревар со многу погодоци. Двете екипи да постигнат погодок е со коефициент 1.87 во 10bet.

СУНДСВАЛ – ТРЕЛЕБОРГ ГГ
Клади се тукa

ГАЛАТАСАРАЈ ПОВТОРНО НА ВРВОТ

Турција, Супер Лига, 15.04.2018: Галатасарај – Башакшехир ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од турската Супер Лига помеѓу Галатасарај и Башакшехир. По поразот во минатото коло Галата го изгуби врвот но со победа во денешното дерби повторно ќе бидат таму. Галатасарај игра одлично на домашен терен, нема пораз 24 натпревари додека оваа сезона има скор 13-1-0. Гостите се најголемо изненадување последниве неколку сезони, имаат и тие свои пресметки за титулата но на гостувањето кај Галатсарај немаат шанси.  Победата на Галатасарај е со коефициент 1.74 во 10bet.

ГАЛАТАСАРАЈ – БАШАКШЕХИР 1
Клади се тукa

ГОЛОВИ ВО ЏИРОНА

Шпанија,Ла Лига, 13.04.2018: Џирона – Бетис ТИП ГГ

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од шпанската Ла Лига помеѓу Џирона – Бетис. Ако се верува на досегашниот учинок на двете екипи, тогаш головите не би требало да изостанат на овај натпревар. Џирона има постигнато 25 гола а примено 14 во 15 натпревари на домашен терен, додека Бетис на гостински терен постигнал 22 а примил 25 на 15 гостувања.  Двете екипи да постигнат погодок е со коефициент 1.71 во 10bet.

ЏИРОНА – БЕТИС ГГ
Клади се тука

ФУЛАМ ЈУРИША КОН ПРЕМИЕР ЛИГАТА

Англија,Чемпионпшип, 10.04.2018: Фулам – Ридинг ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од англискиот Чемпионшип помеѓу Фулам и Ридинг. Фулам станува сериозен во намерата за директен пласман во Премиер лигата. Играат најдобар фудбал и се во најдобра форма последните 15 натпревари, во кои имаат 12 победи и 3 нерешени натпревари. Ридинг се бори за опстанок но бодови од гостувањето во Лондон не треба да очекува.  Победата на Фулам е со коефициент 1.31 во 10bet.

ФУЛАМ – РИДИНГ 1
Клади се тука

БЕЗ ДИЛЕМИ ВО ГРАДСКОТО ДЕРБИ

Русија, Премиер Лига, 09.04.2018: Цска – Динамо ТИП 1

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме дерби натпреварот од руската Премиер Лига помеѓу ЦСКА и Динамо. Двете екипи натпреварот го дочекуваат со различно расположение, домаќините го фаќаат последниот воз во борбата за титула додека гостите грчевито се борат за опстанок. ЦСКА има три победи во пролетниот дел додека Динамо исто е без пораз со две нерешени и една победа. Победата на ЦСКА во 10Bet е со коефициент 1.51.

ЦСКА – ДИНАМО 1
Клади се тука!

Релаксиран натпревар за Барселона

Шпанија, Ла Лига, 07.04.2018: Барселона – Леганес ТИП: 3+

Резултат: 3:1

Супер натпревар за типување ни изгледа дуелот помеѓу Барселона и Леганес. Домаќините на некој начин го обезбедија пласманот во полуфиналето на Лигата на шампионите, па веруваме сега дека ова ќе им биде натпревар во кој можат да се издишат. Од друга страна Леганес нема потреба за да создава притисок, па така сметаме дека ќе гледаме еден полабав натпревар со многу голови. Коеифициентот за 3+ е солиден во 10Bet и вреди 1.45.

БАРСЕЛОНА – ЛЕГАНЕС  3+
Клади се тука!

СИТАРД ЗА ПРВА ЛИГА

Холандија, Ерсте Дивизија, 06.04.2018: Г.А. Иглс – Ситард ТИП 2

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од холандската Ерсте Дивизија помеѓу Г.А. Иглс и Ситард. Гостите се на првото место на табелата, кое води директно во Првата лига, со бод предност пред Најмиген. Имаат добра форма со 4 победи и еден нерешен натпревар во последните 5. Победата на Ситард е со коефициент 1.87 во 10bet.

Г.А. ИГЛС – СИТАРД  2
Клади се тука!

ФУЛАМ ЈА ПРОДОЛЖУВА СЕРИЈАТА

Англија,Чемпионпшип, 03.04.2018: Фулам – Лидс ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од англискиот Чемпионшип помеѓу Фулам и Лидс. По климавиот почеток на сезоната Фулам влезе во страшна форма и на последните 10 натпревари има 7 победи и 3 нерешени. Последниот пораз во лигата им е на 16.12.2017 на гостувањето кај Сандерленд. Лидс е на средина на табелата далеку од плејофот и сигурен во борбата за опстанок. Победата на Фулам е со коефициент 1.49 во 10bet.

ФУЛАМ – ЛИДС  1
Клади се тука!

ГАЛАТАСАРАЈ СИ ЈА БАРА ТИТУЛАТА

Турција,Суперлига, 01.04.2018: Галатасарај – Трабзонспор ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од турската Суперлига помеѓу Галатасарај и Трабзонспор. Галатасарај нема титула две сезони и оваа се на вистински пат да ја прекинат доминацијата на Бешикташ. На домашен терен се неприкосновени 12 победи и 1 нерешен резултат во 13 натпревари со гол разлика 38:8. Победата на Галатасарај е со коефициент 1.49 во 10bet.

ГАЛАТАСАРАЈ – ТРАБЗОНСПОР  1
Клади се тука!АИР ЗА ПРОМОЦИЈА

Шкотска, Лига Еден, 31.03.2018: Ист Фајф – Аир ТИП 2

Резултат: 2-3 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од шкотската Лига Еден помеѓу Ист Фајф и Аир. Аир се наоѓа на првото место со три бода предност пред второпласираната екипа на Раит. Аир се наоѓа во добра форма со 4 победи и 1 нерешена во последните пет натпревари. Ист Фајф со обезбеден опстанок и не би требало да претставува поголем проблем за Аир. Победата на Аир е со коефициент 1.47 во 10bet.

ИСТ ФАЈФ – АИР  2
Клади се тука!

Победа за дружба со француската елита

Франција 2-ра Лига, 30.03.2018: Ним – Валенсијан ТИП 1

Резултат: 1-0

Денес има многу натпревари за типување, но ние избравме еден од втората француска лига за кој сметаме дека треба да излезе без поголеми проблеми. Станува збор за дуелот помеѓу Ним и Валенсијан. Додека Ним се бори за директен пласман во француската елита, Валенсијан е малку понастрана од критичната зона. Со оглед на квалитетот на двата тима и потребата за трите бода, ние сметаме дека Ним е одлична „единица“ за денес. Коефициентот е 1.33 во обложувалницата на 10Bet

НИМ – ВАЛЕНСИЈАН 1
Клади се тука!

ПОГОДОЦИ НА СВЕТСКОТО ДЕРБИ

Меѓународни, Пријателски, 27.03.2018: Германија – Бразил ТИП ГГ

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме пријателскиот натпревар помеѓу Германија и Бразил. Во еден од најголемите светски класици Германија го пречекува Бразил на Олимпискиот стадион во Берлин. Домаќинот не знае за пораз 22 натпревари(од поразот од Франција во полуфиналето на ЕУРО), но на последните три наптреварии играат нерешено. Гостите имаат 8 натпревари без пораз. Во последените пет меѓусебни средби имаат по две победи и еден натпревар завршил нерешно. Последниот натпревар кариоките не го паметат по добро- на последниот Мундијал во нивната земја беше неверојатни 7-1 за Германија. Очекуваме натпревар со многу голови, ГГ е со коефициент 1.67 во 10bet

ГЕРМАНИЈА – БРАЗИЛ ГГ
Клади се тука!

БЕЛГИЈА ОДИ НА ЕВРОПСКО

Европа, Квалификации за ЕП У21, 26.03.2018: Белгија У21 – Унгарија У21 ТИП 1

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од квалфикациите за ЕП до 21 год помеѓу Белгија и Унгарија. Белгија е на првото место на табелата и со победа денес ќе биде чекор поблиску до првото место и директен пласман на ЕП. Белгијците ја победија Холандија У21 на гости со 4-1 во пријателски натпревар пред 4 дена. Победата на Белгија У21 е со коефициент 1.45 во 10bet.

БЕЛГИЈА У21 – УНГАРИЈА У21  1
Клади се тука!

ЗНОЈМО СИГУРЕН НА ДОМАШЕН ТЕРЕН

Чешка, ФНЛ Лига, 25.03.2018: Знојмо – Витковице ТИП 1

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од чешката ФНЛ Лига помеѓу Знојмо и Витковице. Знојмо игра добро на домашен терен со 6 победи и по 1 пораз и нерешен натпревар со гол разлика 16-10, дека Витковице е најслаб тим на гостувањата со само една победа во 8 гостувања сезонава и гол разлика 5-23. Победата на Знојмо е со коефициент 1.50 во 10bet.

ЗНОЈМО – ВИТКОВИЦЕ  1
Клади се тука!

ВИКОМБ Е НЕЗАПИРЛИВ

Англија, Лига Два, 24.03.2018: Викомб – Порт Вејл ТИП 1

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од англиската Лига Два, помеѓу Викомб и Порт Вејл. Викомб има голема шанса да го продолжи успешниот пат кон Лига Еден, се наоѓаат на третото место на табелата, кое носи директен пласман. Играат против екипа која е на 20то место и која на последните 13 натпревари има 7 нерешени и 6 порази. Викомб има 6 победи и по 2 нерешени и порази во последните 10 натпревари. Победата на Викомб е со коефициент 1.74 во 10bet.  

ВИКОМБ – ПОРТ ВЕЈЛ  1
Клади се тука!

ПОЛСКА ПРОТИВ СУПЕР ОРЛИТЕ

Меѓународни, Пријателски, 23.03.2018: Полска – Нигерија ТИП 3+

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме пријателскиот натпревар помеѓу Полска – Нигерија. Двете репрезентации беа доста успешни во квалификациите за ова светско првенство и сега се подготвуваат за најголемиот настан на сезоната. Двете репрезентации беа први во своите квалификациски групи. Полска има одличен напад предводена од Левандовски, додека Нигерија на последниот пријателски натпревар ја победи Аргентина со 4-2. Очекуваме натпревар со многу голови, 3+ е со коефициент 2.15 во 10bet

ПОЛСКА – НИГЕРИЈА  3+
Клади се тука!

 

ВИГАН ОДИ ВО ЧЕМПИОНШИП

Англија, Лига Еден, 21.03.2018: Валсал – Виган ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од англиската Лига Еден, помеѓу Валсал и Виган. Виган направи сензација во ФА  Купот каде го елиминира Манчестер Сити, но во неделата отпаднаа од ова натпреварување и сега можат да се концентрираат на основната цел, директен пласман во Чемпионшип.  Моментално се на третата позиција(првите две одат директно) со четири бода помалку од второпласираната екипа но имаат и три натпревари помалку. Валсал во очајана форма, четири порази на последните 5 натпревари. Победата на Виган е со коефициент 1.61 во 10bet.

ВАЛСАЛ – ВИГАН  2
Клади се тука!

ПЈАЧЕНЦА СИГУРЕН “ФИКС”

Италија, Серија Ц, 20.03.2018: Пјаченца – Прато ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од италјанската Серија Ц, помеѓу Пјаченца и Прато. Пјаченца го фаќа последниот воз за пласман во Серија Б, Прато е на самото дно на табелата со многу мали шанси да се спаси од испаѓање. Некогашниот прволигаш од Пјаченца има две победи, два пораза и едно реми во последните 5 натпревари. Прато на гости игра многу слабо, четири нерешени и 9 порази во 13 гостувања сезонава.  Победата на Пјаченца е со коефициент 1.67 во 10bet.

ПЈАЧЕНЦА – ПРАТО  1
Клади се тука!


МОНАКО ВО ФОРМА

Франција, Лига 1, 16.03.2018: Монако – Лил ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од француската лига 1, помеѓу Монако и Лил. Кнезовите конечно ја фатија правата форма на крилата на Стеван Јоветич, имаат само еден пораз во последните 10 натпревари со 2 нерешени и седум победи. До крајот на првенството ќе се борат за второто место со Олимпик Марсеј, моментално имат четири бода предност пред тимот од Велодром. Гостите се во очајна форма со само една победа во последните 10 натпревари и се наоѓаат во зоната за испаѓање, првиот натпревар заврши со победа на Монако 4-0. Победата на Монако е со коефициент 1.27 во 10bet.

МОНАКО – ЛИЛ  1
Клади се тука!


ГОЛОВИ ВО САЛЗБУРГ

Европа, Лига Европа 15.03.2018: Салзбург – Бор. Дортмунд ТИП ГГ

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме реванш натпреварот од Лига Европа помеѓу Салзбург и Бор. Дортмунд. Првиот натпревар заврши со победа на Салзбург во гости со 2-1. Двете екипи најавуваат дека сакаат пласман во следната рунда, па може да се очекуваат голови од екипи кои играат отворен фудбал. Двете екипи да постигнат погодок, коефициент 1.50 во 10bet.

САЛЗБУРГ – БОР.ДОРТМУНД  ГГ
Клади се тука!


СПОРТИНГ КРИСТАЛ НЕПОГРЕШЛИВ НА ДОМАШЕН ТЕРН

Перу,Торнео де Верано 14.03.2018: Спортинг Кристал – Кахамарка ТИП 1

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од перуанскиот шампионат помеѓу Спортинг Кристал – Кахамарка. Натпреварот е во рамките на еден од трите турнири во шампионатот на Перу, победникот од Торнео Верано игра директно во полуфиналето на финалниот турнир. Спортинг Кристал се наоѓа во првото место на табелата со добра форма и се надева да ја врати титулата од Алианца Лима. Победата на Спортинг Кристал е со коефициент 1.34 во 10bet.

СПОРТИНГ КРИСТАЛ – КАХАМАРКА  1
Клади се тука!


АСТОН ВИЛА Е НЕЗАПИРЛИВА

Англија,Шампионшип 13.03.2018: Астон Вила – КПР ТИП 1

Резултат: 1-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од англисиот шампионат помеѓу Астон Вила и КПР. Астон Вила готово сигурно ќе игра во плеј оф за пласман во Премиер лигата, а ако продолжи со сегашната форма може и директно да се пласира во елитата. Великанот од Бирмингем има 10 победи на последните 12 натпревари а на последните 3 натпревари постигнаа 11 погодоци. КПР нема натпреварувачки мотиви со речиси обезбеден опстанок, на Вила Парк последен пат славеле во септември 2008 година. Победата на Астон Вила е со коефициент 1.59 во 10bet.

АСТОН ВИЛА – КПР  1
Клади се тука!


ФЕЕНОРД И АЗ СЕКОГАШ ИГРААТ СО МНОГУ ГОЛОВИ

Холандија, Ередивизија 11.03.2018: Феенорд – Аз Алкмар ТИП ГГ

Резултат: 2-1

Холандската лига е една од најефикасните во Европа и речиси секој меч наведува кон тоа да се одигра на повеќе голови. Во дербито на 27-то коло Феенорд е домаќин на Аз Алкмар и повторно првото нешто на кое ни текнува е ефикасен меч. Актуелниот шампион Феенорд има слаба сезона, се наоѓа на 5-то место и нема шанси ниту за пласман во Лигата на Шампиони. Ал Алкмар пак има добра сезона, нема шанси за шампионскиот трофеј, но има големи шанси за пласман во Лигата на Шампиони и секој бод е важен за овој тим. Последните 8 дуели на овие две екипи завршувале со над 2.5 гола, а често и со по 4, 5, 6 голови. Едноставно, нема причина да не веруваме дека ова ќе биде ефикасен меч. Предлагаме игра ГГ со коефициент 1.48 во 10Bet.

ФЕЕНОРД – АЗ АЛКМАР  ГГ Клади се тука!


ГРЕНОБЛ СИГУРЕН НА ДОМАШЕН ТЕРЕН

Франција,Национал 09.03.2018: Гренобл – Консолат ТИП 1

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од француската национална дивизија помеѓу Гренобл и Консолат. Гренобл е прв со бод предност пред Родез, по два натпревари без победа го пречекуваат Консолат кој нема амбиции за пласман во повисок ранг. Домаќините ја имаат најдобрата одбрана во лигата со само 15 примени погодоци на 23 натпревари. Победата на Гренобл е со коефициент 1.61 во 10bet.

ГРЕНОБЛ – КОНСОЛАТ  1
Клади се тука!


 

АНКАРАГУЧУ ЗА ДИРЕКТЕН ПЛАСМАН ВО СУПЕРЛИГАТА

Турција,1 Лига, 08.03.2018: Анкарагучу – Аданаспор ТИП 1

Резултат: 1-0 (прекината)

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од турската прва дивизија помеѓу Анкарагучу и Аданаспор. Домаќинте се наоѓаат на 4 позиција со натпревар помалку од конкурентите за пласман во турската Суперлига, вистинска можност за искачување на второто место кое директно води во Суперлигата. Гостите се наоѓаат на 12 место со 6 бода над зоната за испаѓање. Победата на Анкарагучу е со коефициент 1.67 во 10bet.

АНКАРАГУЧУ – АДАНАСПОР  1
Клади се тука!


КАРЛСРУЕ ВО БОРБА ЗА ПРОМОЦИЈА

Германија,3та Лига, 07.03.2018: Карлсруе – Сонехов Гросаспах ТИП 1

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од германската трета лига помеѓу Карлсруе и Сонехов. Домаќинте се наоѓаат на 4 позиција и се во одлична форма во моментов, особено на домашен терен 4 победи и 1 нерешен натпревар во последните 5 средби на домашен терен. Гостите потполона спротивност, откако речиси го обезбедија опстанокот имаат 5 порази на последните 5 гостувања. Некогашниот бундеслигаш Карлсруе е на добар пат да се врати во втората Бундеслига. Победата на Карлсруе е со коефициент 1.45 во 10bet.

КАРЛСРУЕ – СОНЕХОВ ГРОСАСПАХ  1
Клади се тука!


АЗИСКА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Азија, Лига на Шампиони, 06.03.2018: Зоб Ахан – Ал Вахда ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од азиската Лига на Шампиони помеѓу иранскиот Зоб Ахан  и Ал Вахда од Обединетите Арапски Емирати. Трето коло од натпреварувањето, гостите се со два порази а домаќинот до сега има победа и пораз. Од информациите што ги добиваме домаќинот има поквалитетен тим и со победа ќе ги зголеми шансите за понатамошен пласман. Победата на Зоб Ахан е со коефициент 1.69 во 10bet.

ЗОБ АХАН – АЛ ВАХДА  1
Клади се тука!


ЛАС ПАЛМАС ПАЃА ВО ГАЛИЦИЈА

Шпанија, Ла Лига 05.03.2018: Селта Виго – Лас Палмас ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од Ла Лига помеѓу Селта и Лас Палмас. Лас Палмас и зеде бод на Барселона а пред тоа и на Леганес но јасно е дека мораат повеќе од тоа во последните 10 кола доколку сакаат да го сочуваат прволигашкиот статус. Домаќинот е надвор од форма со само една победа на последните 5 натпревари и се надеваат дека можат да започнат победничка серија која би ги одвела во УЕФА Европа Лигата следната сезона. Првиот натпревар заврши 5-2 за Селта. Победата на Селта е со коефициент 1.40 во 10bet.

СЕЛТА ВИГО -ЛАС ПАЛМАС  1
Клади се тука!


БРОНДБИ СИГУРНО КОН ТИТУЛА

Данска, Супер Лига 04.03.2018: Брондби – Оденсе ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од данската супер лига помеѓу Брондби и Оденсе. Домашната екипа е на делба на првото место заедно со Мидтиланд, по победата во нивниот меѓусебен дуел минатото коло. Брондби е неприкосновен на домашен терен со 9 победи и 2 нерешени натпревари и гол разлика 35-10. Брондби нема титула од 2005 година и ова е вистинска шанса за излез од сенката на Копенхаген. Победата на Брондби е со коефициент 1.30 во 10bet.

БРОНДБИ – ОДЕНСЕ  1
Клади се тука!


БАШАКШЕХИР НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД БОРБА ЗА ТИТУЛАТА

Турција, Супер Лига 03.03.2018: Башакшехир – Гезтепе ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од турската супер лига помеѓу Башакшехир и Гезтепе. Домашната екипа е на делба на првото место заедно со Галатасарај, додека Фенербахче и Бешикташ имаат три бода помалку. Долго не сме следеле изедначена трка за титулата помеѓу четири екипи и секој бод може да биде пресуден. Башакшехир игра одлично на домашен терен со 8 победи 2 нерешени и само еден пораз, но нема победа во последните два натпревари и доколку сакаат да останат во трка за титулата тогаш денеска мора да ги освојат трите бода. Победата на Башакшехир е со коефициент 1.36 во 10bet.

БАШАКШЕХИР – ГЕЗТЕПЕ  1
Клади се тука!


ИНСБРУК БАРА ПРОМОЦИЈА

Австрија, Ерсте Лига 02.03.2018: Инсбрук – А. Лустенау ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од австриската втора лига помеѓу Инсбрук и А.Лустенау. Домаќините го делат првото место на табелата со ист број бодови како и Риед и се наоѓаат во одлична форма 4 победи и 1 нерешен натпревар на последните 5. Особено доборо играат на домашен терен каде имаат гол разлика 16-4 на 10 натпревари. Гостите се со обрзбеден опстанок и само една победа на последните 5 натпревари.Победата на Инсбрук е со коефициент 1.68 во 10bet.

ИНСБРУК – А.ЛУСТЕНАУ  1
Клади се тука!


ИНДЕПЕНДИЕНТЕ СО ПОБЕДА ГО ЗАПОЧНУВА ЛИБЕРТАДОРЕС КУПОТ

Јужна Америка, Копа Либертадорес 01.03.2018: Депортиво Лара – Индепендиенте ТИП 2

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот избравме натпревар од овогодинешнето издание на Копа Либертадорес, Јужноамериканската верзија на Лига на Шампиони. Арегентинскиот Индепендиенте гостува во Венецуела на Депортиво Лара. Индепендиенте обезбеди учество во групната фаза по освојувањето на на Копа Судамерикана(пандан на УЕФА Европа Лигата) минатата година. Аргентинците се поквалитетен противник во овај дуел и веруваме дека со победа ќе го започнат ова натпреварување. Победата на Индепендиенте е со коефициент 1.61 во 10bet.

ДЕПОРТИВО ЛАРА – ИНДЕПЕНДИЕНТЕ  2
Клади се тука!


АТЛЕТИКО МАДРИД НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД БИТКАТА ЗА ТИТУЛА

Шпанија, Ла Лига 28.02.2018: Атлетико Мадрид – Леганес ТИП 1

Резултат: 4-0

Атлетико Мадрид е во одлична серија од 5 победи на последните 5 натпревари во Ла Лига, минатото коло ја декласираа Севиља на гости со 5-2. Како што изјави Симеоне, ќе се обидат да ги добијат сите натпревари до крајот на сезоната и се надеваат на кикс на Барселона.На гости им доаѓа екипата на Леганес во потполно спротивна форма, 5 натпревари без победа опстанокт сега за сега не им е доведен во прашање, имаат 11 бода над зоната за испаѓање. Победата на Атлетико Мадрид е со коефициент 1.25 во 10bet.

АТЛЕТИКО МАДРИД – ЛЕГАНЕС  1
Клади се тука!


ПАЛЕРМО СЕ ВРАЌА НА ПОБЕДИТЕ

Италија, Серија Б 27.02.2018: Палермо – Асколи ТИП 1

Резултат: 4-1

Екипата на нашите Несторовски и Трајковски се наоѓа во серија од 4 натпревари без победа, од кои 3 порази. Вечерва на гости им доаѓа Асколи, екипа која се бори за опстанок во Серија Б и ова е вистинска шанса за екипата на Палермо да се врати на победите и да обезбеди директен пласман во Серија А. Победата на Палермо е со коефициент 1.54 во 10bet.

ПАЛЕРМО – АСКОЛИ  1
Клади се тука!


БРАГА НЕ ГРЕШИ НА ДОМАШЕН  ТЕРЕН

Португалија, Премиер Лига 26.02.2018: Брага – Тондела ТИП 1

Резултат: 1-0

Екипата на Брага испадна во 1/16 финалето на Европа Лигата од Марсеј и сега се ориентира на домашнто првенство. Брага е речиси сигурен учесник во европските натпревари и следната сезона но победата над Тондела не треба да биде прашање денес. Тондела има четири порази на последните пет натпревари, но и покрај тоа се наоѓа на пет бода над зоната за испаѓање. Брага игра одлично на домашет терен, бодови од таму зедоа само Порто и Бенфика. Победата на Брага е со коефициент 1.35 во 10bet.

БРАГА – ТОНДЕЛА  1
Клади се тука!


 

ВАЛЕНСИЈА СЕ БОРИ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Шпанија, Ла Лига 25.02.2018: Валенсија – Реал Сосиедад ТИП 1

Резултат: 2-1

Дуел на две екипи кои играат доста променливо оваа сезона. По трите порази Валенсија има две победи по ред  и се бори за пласман во Лигата на Шампиони, додека Сосиедад е сигурен на средина на табелата.Победата на Валенсија е со коефициент 1.69 во 10bet.

ВАЛЕНСИЈА – РЕАЛ СОСИЕДАД  1
Клади се тука!


ЛЕГАНЕС Е ПОДОБАР ТИМ ОД ЛАС ПАЛМАС

Шпанија, Ла Лига 24.02.2018: Леганес – Лас Палмас  ТИП 1

Резултат: 0-0

Лас Палмас игра очајано на гости оваа сезона со само 1 победа и 5 постигнати погодоци на 12 натпревари. Леганес е во серија од 3 порази по ред и гостувањето на Лас Палмас е вистинска шанса за нив да забележат победа. Победата на Леганес е со коефициент 1.77 во 10bet.

 ЛЕГАНЕС – ЛАС ПАЛМАС 1
Клади се тука!


ЛИФЕРИНГ БРКА ПРОМОЦИЈА

Австрија, Ерсте Лига 23.02.2018: БВ Линц – Лиферинг  ТИП 2

Резултат: 2-1

Екипата на Линц е на последно место на табелата додека Лиферинг се бори за промоција во повисок ранг. Лиферинг игра добро на гостински терен во последно време и е во подобра форма во моментов. Победата на Лиферинг е со коефициент 1.66 во 10bet.

 БВ Линц – Лиферинг 2
Клади се тука!


Уефа Европа Лига 22.02.2018: Зенит – Селтик ТИП 1
Резултат: 3-0

Реванш натпревар од Уефа Европа Лигата. Првиот натпревар заврши со победа на Селтик од 1-0, веруваме дека Зенит е поквалитетен тим од Селтик и денес ќе извојува победа пред своите навивачи и ќе се пласира во следната рунда. Селтик се соочува со голем број на повредени играчи. Коефициент за победа на Зенит е 1.6.

Клади се на Зенит – Селтик тука!

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Македонија – Финска: Најава, анализа и предлог тип – Kladenje.mk
  2. Македонија – Финска: Најава и анализа - Sportski

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*