Тикет на денот ( недела, 26.11.2017 )

Недела е одличен ден за да си ја пробате среќата и да заработите пари, а ние сме тука да ви помогнеме околу тоа. Нашата серија на добитни тикети, овој пат ни дозволува да преземеме малку поголем ризик и затоа на нашиот Тикет на денот ставивме и дерби натпревари. Истите се добро анализирани од тимот на Кладење.мк и секој друг резултат различен од нашите типови би бил изненадување.

МАРСЕЈ – ГЕНГАМП – 1 ( 1.50 )

Одличниот сезонава Марсеј го пречекува очајниот на гостински терен Генгамп. Во моментов Марсеј е на 4-то место на табелата и има само два порази сезонава, а тренерот Руди Гарсија на одличен начин ја искомпонира екипата во која владее голема хармонија и тимски дух. Генгамп има катастрофални резултатите на гостински терен каде е најслаб во лигата со 1 победа и 5 порази, но победата беше забележана уште во првото коло кај слабиот Мец. Овој дуел не би требало да претставува проблем за Марсеј да стигне до нови три бода и токму тоа е нашето предвидување за овој меч.

Победа на Марсеј @ 1.50 во UnibetРегистрирај се на Unibet

ЛАЦИО – ФИОРЕНТИНА – 1 ( 1.70 )

Лацио е на 5-то место на табелата и во овој меч влегува по поразот во големото дерби од Рома. Затоа Инзаги сега најавува брзо враќање на победите во Серија А, а за таа цел целосно го ротираше тимот на дуелот во четвртокот против Витезе во Лигата на Европа. Фиорентина игра доста променливо цела сезона и затоа е на средината на табелата со 5 победи, 2 ремија и дури 6 порази. Сепак сега е во серија од три меча без победа и тоа против Рома и слабите Кротоне и Спал. Формата е во надолна линија  и ова гостување во Рим, доаѓа во незгоден момент.

Победа на Лацио @ 1.70 во 10BetРегистрирај се на 10Bet

РЕАЛ СОСИЕДАД – ЛАС ПАЛМАС – 1 ( 1.45 )

Реал Сосиедад сезонава е одличен и во Ла Лига и во Лигата на Европа. Тимот е на 7-то место на табелата и сезонава има слични амбиции како и минатата сезона. Тоа е пласман во Европа следната година. Како игра екипата, тоа и треба да се очекува да се случи. Сепак Сосиедад мора да ги поправи резултатите на домашен терен, а овој меч е одличен за такво нешто. Лас Палмас кој минатата сезона играше одлично, сезонава е закован на дното на табелата со 2 победи и 10 порази. Тимот се наоѓа во серија од 8 порази по ред на кој прими дури 23 гола, па тешко е да се надева на бодови во Сан Себастиан.

Победа на Реал Сосиедад @ 1.45 во Bet365

ВАЛЕНСИЈА – БАРСЕЛОНА – ГГ ( 1.50 )

Дербито во Ла Лига ќе се одигра на Местаља, каде второпласираната Валенсија е домаќин на лидерот Барселона. Двата тима сеуште се без пораз сезонава. Валенсија има 9 победи и 3 ремија, од кое само едно на домашен терен против Атлетико Мадрид. Интересно овој тим има постигнато само еден гол помалку од Барса, а тоа доволно говори за фантастикчните игри на тимот. Барселона пак има 11 победи и само едно реми и тоа исто така против Атлетико Мадрид. На последните 5 меча на меѓусебните дуели на овие две екипи паднале вкупно 23 гола, или во просек по 4.6 по натпревар. Ќе веруваме на традицијата, но ќе одиме на посигурна варијанта – дека двете екипи ќе постигнат гол. Работата на Валенсија ќе бид еолеснета со неиграњето на Пике, Маскерано и Рафиња во одбраната.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.50 во 10BetРегистрирај се на 10Bet

ВКУПЕН КОЕФИЦИЕНТ НА ТИКЕТОТ Е 5.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*