Малер, махер и легенда на колото. Со 30 денари фатил 5.500 евра !

Тикет

Како што е редот, понеделник е ден за фаќање на сеир на сите кој кикснале со своите личиња викендов, но е и ден за пофалби за оние кои ќариле некој денар. Ќе почнеме со малерот на колото. Искрено не се работи за големи пари, но кога ќе фатиш 28 натпревари, а ќе паднеш на еден – не може да не си малер 🙂 Дечкото одиграл 29 меча на тикетот претежно со мали коефициенти, бркајќи ги фаворитите викендов, но еден фаворит не славеше победа. Паднал само на Тотенхем кој одигра само 1:1 против ВБА.

Малер на колото

Е сега на ред се махерите на колото. Првиот махер е од петокот. Дечкото ги одиграл буквално сите 10 натпревари од втората лига на Холандија и тоа со ист тип 3+. И сите ги погодил. Сите мечеви во петокот од оваа лига завршија со повеќе од 2.5 гола, што е неверојатна реткост во која било лига. Но, кој знае – знае 🙂

Махер на колото

Доаѓаме до легендата на колото. За 30 денари среќникот фатил ни помалку ни повеќе, туку неверојатни 347.573 илјади денари. На тикетот има 15 натпревари, сите во неделата. Што и да се аже повеќе за оваа легенда е залудно. Погледнете го тикетот.

Легенда на колото

ИСПРАТЕТЕ НИ ГИ ВАШИТЕ ИНТЕРЕСНИ, ДОБИТНИ ИЛИ ПРОМАШЕНИ ТИКЕТИ НА НАШАТА ФБ СТРАНА!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*