Тикет на денот (среда, 27.06.2018)

тикет на денот

Москва ќе биде во фокусот на сите љубители на фудбалот, бидејќи таму Србија ќе игра одлучувачки натпревар против Бразил. За денес тикетот го составуваме со еден натпревар од Казахстан и два мундијалски натпревари.

Иртиш – Каират – 0-2 @ 1.75 во 1xBet

Реванш натпревар од купот на Казахстан во кој се сретнуваат Иртиш Павлода и Каират Алмати. Во првиот натпревар Каират славеше на домашен терен со 2-0 и не се сомневаме дека ќе се избори за понатаму, бидејќи има квалитетен тим. Моментално на табелата Каират е втор со 35 бода, а Иртиш е шести со 17 бодови. Сметаме дека гостите нема да прават притисок, па затоа и очекуваме мал број голови.

Регистрирај се на 1XBET

Швајцарија – Костарика – Г.Г @ 2.10 во 10Bet

Швајцарцие се со едната нога во 1/8 финале и доволен им е бод тоа да го остварат. Победата над Костарика може да им донесе и прво место, но се сомневаме дека тоа го сакаат доколку во груапта Ф, Германија ќе биде второпласирана. Сигурно е дека „тикосите“ ќе имаат мотив да ја затресат мрежата на противникот и на таков начин да се простат од Мундијалот. Веруваме дека двата тима ќе постигнат барем по еден гол. Коефициентот е одличен и вреди да се изигра.

Регистрирај се на 10Bet

Јужна Кореја – Германија – 2/2 @ 1.63 во Coinbet24

Германците поминаа низ трње, а се уште се далку од успех. Поразот од Мексико во првиот дуел и победата во последните секунди над Швеѓаните не е тоа што се очекуваше од светскиот првак. Сепак, со победа над Кореја би поминале понатаму. Јужна кореја има два порази и нема шанси да го продолжи мундијалот, но не се избрукаа на ниту еден натпревар. Германија беше лоша против Мексико, па сметаме дека сега е време да се покажат во вистинско светло.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*