традиција
Анализа на натпревари

Иако гостите се фаворити, традицијата наговестува голови!

Денес од 19:00 во рамките на 29-то коло на португалската Пример Лига се сретнуваат екипите на Портимонензе и Порто. Портимонензе се наоѓа на 10-та позиција со вкупно освоени 32 бода и учинок од 9 победи, […]

традиција
Анализа на натпревари

Уште еден неефикасен дуел во српската Супер лига!?

Денес од 17:00 во рамките на српската Супер Лига се сретнуваат екипите на Спартак Суботица и Рад. Спартак Суботица е на лидерката позиција со оглед на тоа што има учинок од 10 победи, 8 реми […]

традиција
Анализа на натпревари

Дали и денес да очекуваме ефикасен и отворен натпревар?

Денес од 18:00 во рамките на 27-то коло од чешката 1 лига се сретнуваат екипите на Словачко и Плзен. Словачко е во долниот дел на табелата, односно на 12-то место со вкупно освоени 30 бода […]

традиција
Анализа на натпревари

Мирен и неефикасен натпревар ни претстои во Португалија 1?!

Во рамките на 27-то коло од португалската Премиер Лига, денес од 21:00 се сретнуваат екипите на Боависта и Беленесес. Боависта се наоѓа на 13-та позиција со вкупно освоени 26 бода преку 7 победи, 5 реми […]

традиција
Анализа на натпревари

Отворен и ефикасен дуел во англискиот Чемпионшип!?

Денес од 21:00 во рамките на 39-то коло од англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на ВБА и Бирмингем. ВБА моментално е на 4-та позиција со вкупно освоени 67 бода преку 19 победи, 10 реми и […]

традиција
Анализа на натпревари

Шкендија е фаворит, а според статистиката големи се и шансите да ја оправда таа улога!

Денес од 14:30 во рамките на 24-то коло од македонската прва лига се сретнуваат екипите на Силекс и Шкендија. Силекс е на 8-та позиција од вкупно 10 и има досега освоено 24 бода преку 5 […]

традиција
Анализа на натпревари

Продолжува традицијата? 12 од вкупно 13 се ефикасни дуели, а за вечер имаме одличен коефициент!

Денес од 20:00 во рамките на 30-то коло од холандската Ерсте Дивизија ќе се сретнат екипите на Волендам и Камбур. Волендам е на 15-та позиција со вкупно освоени 37 бода преку 9 победи, 10 реми […]