Дали и денес да очекуваме ефикасен и отворен натпревар?

традиција

Денес од 18:00 во рамките на 27-то коло од чешката 1 лига се сретнуваат екипите на Словачко и Плзен.

Словачко е во долниот дел на табелата, односно на 12-то место со вкупно освоени 30 бода и учинок од 9 победи, 3 реми и 14 порази.

Плзен е подобро рангиран и ја има втората позиција со вкупно 58 бода кои ги има освоено преку 18 победи, 4 реми и 4 порази.

На меѓусебните дуели на овие два ривали, головите се секогаш присутни. Имено, на последните 7 од 8 натпревари добитен е типот гол-гол, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

Гол – гол @ 1.95 во 1xBet ( 7 oд последните 8 )

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*