На последните 8 меѓусебни дуели секогаш е пролазен еден тип!

традиција

Денес од 18:00 ќе се изигра реванш натпреварот помеѓу ОФИ Крит и Платаниас во рамките на баражот од грчката Супер Лига.

Офи Крит во првенството заврши на 13-та позиција и на 30 натпревари успеаа да соберат 32 бода и притоа да остварат 7 победи, 11 реми и 12 порази.

Платаниас заврши на второто место во втората лига со вкупно 55 бода и учинок од 15 победи, 10 реми и 5 порази.

Ако ја погледнеме традицијата на последните 8 меѓусебни дуели ќе забележеме многу интересна серија. Имено, во тој период постигнати се вкупно 10 погодоци и на секој натпревар пролазен е типот НГ.

Наш предлог:

НГ @ 1.60 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*