Иако гостите се фаворити, традицијата наговестува голови!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на 29-то коло на португалската Пример Лига се сретнуваат екипите на Портимонензе и Порто.

Портимонензе се наоѓа на 10-та позиција со вкупно освоени 32 бода и учинок од 9 победи, 5 реми и 14 порази.

Порто ја има втората позиција со вкупно 69 бода, а бодовите ги има освоено преку 22 победи, 3 реми и 3 порази.

За денес гостите се фаворити, но традицијата укажува на ефикасен натпревар со многу голови. Имено, на последните шест меѓусебни дуели кога се сретнале овие два ривали видени се прилично многу голови, па очекуваме таа традиција да продолже и денес.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 2.40 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*