Очекуваме ефикасен дуел во француската прва лига со одлична квота!

традиција

Денес од 21:00 во рамките на француската прва лига се сретнуваат екипите на Стразбур и Рен.

Стразбур се наоѓа на 11-та позиција со вкупно освоени 46 бода преку 10 победи, 16 реми и 10 порази.

Рен ја зазема 12-та позиција со исто бодови колку и денешниот противник и учинок од 11 победи, 13 реми и 12 порази.

Во последните шест меѓусебни дуели кога се сретнуваат овие два ривали видени се исклучително многу голови, односно на секој од нив поедничено се постигнати по најмалку 3 гола.

Наш предлог:

3+ @ 1.73 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply