Уште еден неефикасен дуел во српската Супер лига!?

традиција

Денес од 17:00 во рамките на српската Супер Лига се сретнуваат екипите на Спартак Суботица и Рад.

Спартак Суботица е на лидерката позиција со оглед на тоа што има учинок од 10 победи, 8 реми и 12 порази, па на своето конто има 19 бода.

Рад е полошо пласиран и има вкупно 11 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 9 реми и 17 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на последните 7 меѓусебни дуели никогаш не се видени повеќе од 2 гола, па ако продолже и денес таа традиција ќе наплатиме супер коефициент.

Наш предлог:

0-2 @ 1.62 во Bet365

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*