Мирен и неефикасен натпревар ни претстои во Португалија 1?!

традиција

Во рамките на 27-то коло од португалската Премиер Лига, денес од 21:00 се сретнуваат екипите на Боависта и Беленесес.

Боависта се наоѓа на 13-та позиција со вкупно освоени 26 бода преку 7 победи, 5 реми и 14 порази.

Беленесес е на 7-та позиција со вкупно 38 бода и учинок од 9 победи, 11 реми и 6 порази.

Интересно е тоа што на последните 10 меѓусебни дуели на овие два ривали, на секој од нив постигнати се по најмногу 2 гола, а ако продолже и денес таа традиција ќе наплатиме одличен коефициент.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.50 во Bet365

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*