Традицијата наговестува отворен натпревар со многу голови!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на норвешката ОБОС лига се сретнуваат екипите на Алесунд и Тромсдален.

Алесунд е на лидерската позиција со вкупно освоени 19 бода и учинок од 6 победи, 1 реми и засега уште не е поразен.

Тромсдален е на 16-та позиција со вкупно 1 бод кој го има освоено преку 0 порази, 1 реми и 5 порази.

Интересно е тоа што во последните 9 меѓусебни натпревари на овие два ривали постигнати се многу голови, односно на секој од нив поединечно видени се по најмалку три гола.

Наш предлог:

Вкупно голови 3+ @ 1.48 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*