Стартува Серија А: Ќе ја прекине ли некој доминацијата на “Старата дама”!?

Серија А

По голем број летни промени, мислам дека конечно можеме да сметаме на забавна сезона во Серија А. Владеењето на Јувентус е под сериозна закана, додека голем број на менаџери кои ги презедоа екипите на минатата сезона ќе имаат можност да дадат свој белег оваа година.

Има неколку нови засилувања, а може да очекуваме и појава на играчи кои најавија или подобро кажано ветија блескава кариера на крајот на минатата сезона.

Може ли да се прекине доминацијата на Јуве

Јувентус повторно го освои Скудетото минатата сезона, но беше многу помалку пријатно отколку што се надеваа, со доцниот израмнувачки резултат против Аталанта кој им беше сериозен конкурент во тоа време и со лошата серија во која влегоа на крајот. На крај завршија со само бод повеќе од вториот Интер и пет бода повеќе од Аталанта и Лацио кои беа на 3-то, односно 4-то место.

Букмејкерите сепак му даваат најдобра шанса на Јуве и оваа сезона, со 45% можност за освојување на титулата. Коефициентот за тоа изнесува околу 1.90, што јас лично сметам дека не е вреден за ризикување.

Шансите според букмејкерите за вицешампионот Интер се 30,6%, по засилувањата, особено по 40 милиони евра вредното засилување Ахраф Хакими кој дојде од Реал Мадрид.

Коефициентот за Интер е попримамлив и е околу 2.90, а интересно останатите тимови според букмејкерите се многу далеку од титулата. Така Наполи е трет фаворит со коефициент од дури 12.00, а следен фаворит е Аталанта со коефициент 13.00.

Мој предлог:

Интер да ја освои титулата во Серија А @ 2.90 во 1хBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*