Ла Лига 2-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд на програмата се натпреварите од второто коло на шпанската Ла Лига во кој не очекуваат доста интересни дуели.

Виљареал – Еибар – 1

Првиот натпревар од второто коло во Ла Лига ќе се игра помеѓу Виљареал и Еибар. Жолтата подморница играше фантастично минатата сезона, а веруваме дека со исто темпо ќе продолжат и овој пат. Во гости им доаѓа екипата која воглавно си обезбедува навремен опстанок и нема грижи околу тоа. Предлагаме 1 со квота 1.65 во 1xBet.

Хетафе – Осасуна – 1

Хетафе полека, но сигурно станува екипа од која се очекува пласман во европските натпреварувања. За жал во минатиот шампионат не стигнаа до ЛЕ, па сега се тука да ја поправат грешката. Осасуна има многу причини за задоволство кога е во прашање минатата сезона, бидејќи оваа екипа се врати во елитната фудбалска лига. Ние овде очекуваме 1 со квота 2.06 во 22Bet.

Селта – Валенсија – 3+

Еден од најинтересните дуели во ова коло ќе се игра во Виго каде што Селта ќе го дочека тимот на Валенсија. Во првото коло Селта изигра солиден натпревар кај Еибар, додека Валеенсија е едно од најгоелмите разочарувања во изминатиот период. Веруваме дека сега ќе сакаат да го поправат впечатокот и дека ќе играат малку поквалитетно. Наш предлог е 3+ со квота 2.02 во Bet365.

Хуеска – Кадиз – ГГ

И едната и другата екипа во минатата сезона играа во Сегунда каде што оставија многу добар впечаток бидејќи дојдоа до заслужениот пласман во Ла Лига. Во првото коло Хуеска изигра фантастично против Виљареал, додека Кадиз беа поразени на домашен терен од Осасуна. Како и да е, овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме ГГ со квота 2.05 во William Hill.

Бетис – Ваљадолид – 1

Фудбалерите на Бетис имаа доста проблеми и минатата сезона и повторно не успеаа да стигнат до излез на европската сцена. Сепак делува дека оваа екипа има многу повеќе амбиции во оваа нова сезона а конечно започнаа и одлично во шампионатот. Ваљадолид сака само опстанок во Ла Лига и цело време ќе се стреми кон тоа. Бетис има нешто повеќе шанси за победа, па предлагаме 1 со квота 1.83 во 1xBet.

Гранада – Алавес – 3+

Фудбалерите на Гранада над сите очекувања минатата сезона стигнаа до пласман во квалификации за ЛЕ. Не треба да се заборави дека оваа екипа од минатата сезона е член на најваклитениот ранг од шпанскиот фудбал. Во првото коло Алавес беше поразен од Бетис, но тоа и не беше кој знае какво изненадување. Овде очекуваме голови и предлагаме 3+ со квота 2.75 во Bet365.

Реал Сосиедад – Реал Мадрид – 2

Последниот натпревар од второто коло на шпанската Ла Лига и најголемо дерби на ова коло е борбата помеѓу Реал Сосиедад и Реал Мадрид. Сосиедад играше одлично минатата сезона и потполно заслужено стигнаа до пласман во ЛЕ што секако дека ќе сака да го повтори оваа сезона. Реал Мадрид си ја оствари целта во претходната сезона и стана првак на Шпанија. Овде гостите имаат поквалитетен тим и очекуваме победа за нив. Коефициентот за 2 во 22Bet изнесува 1.73.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*