Бундеслига 1-во коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Викендов започнува Бундеслигата каде очекуваме возбудлива сезона во која Баерн Минхен и Борусија Дортмунд ќе се борат за титулата. Интересна ќе биде битката и за влез во Топ 4, како и таа за опстанок.

Баерн Минхен – Шалке – 4+

Германскиот и европски шампион ја отвара сезоната со дерби. Баварците се апсолутни фаворити во овој дуел, иако го загубија и Алкантара. Лерој Сане ќе биде големо засилување и очекуваме да дебитира на овој меч. Од друга страна Шалке е целосна непознаница со новиот тренер. Минатата сезона ја завршија многу лошо, а не се засилија соодветно. Очекуваме меч со многу голови, нашиот предлог е 4+ со квота 1.55 во 1xBet.

Ајнтрахт Франкфурт – Арминија Биефилд – 1

Ајнтрахт играше променливо во предсезоната во пријателските натпревари, но очекуваме уште една позитивна сезона за тимот од Франкфурт. Квалитетот е на нивна страна во овој меч и сигурно ќе сакаат да ја отворат сезоната со три бода. Од друга страна Биефилд е нов прволигаш и главна цел на овој тим ќе биде да избори опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 во Bet365 со квота 1.61.

Келн – Хофенхајм – ГГ

Келн одигра одлично во предсезоната и покажа дека оваа сезона може да биде пријатно изненадување во Бундеслигата. Важи за домашна екипа и главно бодовите ги собира на домашен терен. Хофенхајм сезоната ќе ја започне со кадровски проблеми бидејќи има многу повредени играчи. Тимот на Нагелсман игра отворен фудбал и се надигрува со противникот, па очекуваме голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ, а за тоа ќе си добиете квота 1.53 во 22Bet.

Штутгат – Фрајбург – ГГ

Штутгарт се врати во Бундеслигата каде што и припаѓа, па ќе се обиде да остане тука што е можно подолго. Добро се засили во преодниот рок и ќе се обиде добро да ја отвори сезоната, иако наспроти себе има посилен противник. Фрајбург беше најпријатно изненадување минатата сезона, избори пласман во Европа, а ова лето додатно го засили тимот. Очекуваме незивесен дуел со голови на двете страни. Koефициентот за тоа во 1xBet изнесува 1.67.

Унион Берлин – Аусбург – 1X

Дуел на два тима кои ќе се борат за опстанок и кои имаат израмнет квалитет. Домаќинот минатата сезона покажа дека има квалитет да се надигрува во Бундеслигата, па сигурно и оваа сезона ќе сака што побрзо да обезбеди опстанок. Станува збор за два тима кои играат многу подобро на домашен терен, па поради тоа предност му даваме на домаќинот. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.38 во 22Bet.

Вердер Бремен – Херта – 3+

Еден од најинетресните дуели во првото коло. Вердер го задржа костурот на тимот и во претсезоната играше фантастично со пет победи во пријателски натпревари. Поради тоа сигурно самодовербата е голема и ќе сака да ги освои трите бода на овој меч. Од друга страна Херта беше разочарување минатата сезона и оваа година сака да се претстави подобро, а сигурно има квалитет за тоа. Сметаме дека овој меч ќе биде богат со голови и нашиот предлог е 3+ со квота 1.79 во William Hill.

Борусија Дортмунд – Борусија Мехенгладбах – 1

Дерби на колото и дуел на два тима кои ќе претендираат за висок пласман. „Милионерите“ додатно го засилија тимот и ќе му бидат главен конкурент на Баерн за титулата. Во пријателските натпревари одиграа одлично и се друго освен три бода за нив ќе биде неуспех на овој меч. Мехенгладбах го заджи костурот и оваа сезона ќе се бори за влез во Топ 4. Предност му даваме на домаќинот и нашиот предлог е Тип 1 во 1xBet со квота 1.60.

Лајпциг – Мајнц – 1

Лајпциг повеќе не е изненадување и веќе е константна во Бундеслигата. „Биковите“ иако го продадоа Вернер сепак добро се засилија и оваа сезона повторно ќе се борат за највисоките позиции. Имаат противник по мерка за да ја отворат сезоната со три бода, бидејќи Мајнц е тим кој ќе се бори за опстанок и лошо игра на гостински терен. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.35 во 22Bet.

Волфсбург – Баер Леверкузен – ГГ

Дуелите на овие два тима секогаш се богати со голови и она што е интересно, на последните шест средби секогаш победувал гостинот. Волфсбург ќе сака да ја прекине таа традиција и веќе влезе во натпреварувачки ритам бидејќи играше во квалификациите за ЛЕ. Леверкузен пак го продаде Хаверц, но добро се засили, пред се со Патрик Шик и сигурно нема лесно да се предаде. Очекуваме отворен дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.62 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*