Се кладел дека неговиот тим ќе прими пет гола и остварил солидна добивка

Фудбалерите на Хамбург во изминатиот викенд ја изгубија шансата да се вратат во Бундеслига на прилично срамен начин.

Имено, тие доживеаа пораз на домашен терен од Сандхаузен со резултат од 1:5 и ја пропуштија големата шанса за повраток во германската елитна фудбалска лига.

Сепак тоа што посебно ја шокира јавноста е уплатата на еден навивач на кој типувал дека пет гола ќе прими неговиот омилен тим.

Поради неколку претходно лошо изиграни натпревари, еден навивач уплати дека гол ќе постигне Дикмејер, поранешен фудбалер на Хамбургер, а потоа ќе прими и пет „парчиња“.

Се утврди дека за вложени 5 евра во Bet365, добил 780 евра.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*