Ла Лига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Од вторник на програмата се натпреварите од 33-то коло на шпанската Ла Лига. И овој пат не очекуваат доста интересни дуели, а како најинтересен го издвојуваме дуелот помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид.

Мајорка – Селта – 2 @ 2.39 во 1xBet

Првиот натпревар од 33-то коло на шпанската Ла Лига ни го носи дуелот помеѓу Мајорка и селта. Како што сега стојат работите, Мајорка најверојатно следната сезона ќе ја гледаме во Сегунда, бидејќи имаат доста лоши резултати. Селта игра навистина фантастично во последно време, а тоа најдобро ќе ги но потврди податокот дека Селта во минатото коло успеа да направи вистински подвиг бидеји ремизира на домашен терен против Барселона во натпревар каде што бодовите беа неопходни. Предлагаме 2 со квота 2.39 во 1xBet.

Леганес – Севиља – 3+

Нажалост, се покажува дека фудбалерите на Леганес наредната сезона ќе ги гледаме во втората лига. Имено, оваа екипа моментално се наоѓа на претпоследното место на табелата и имаат дури девет бода помалку во однос на тимот кој се наоѓа во безбедната зона. Севиља има една единствена цел, а тоа е пласман во ЛШ. Во минатото коло Севиља на домашен терен изигра доста лош натпревар и ремизираше против Ваљадолид. Овде очекуваме 3+ со квота 2.48 во Bet365.

Барселона – Атлетико Мадрид – 1

Најголемото дерби, но секако и најинтресниот натпревар на ова коло ќе се игра на Ноу Камп каде што Барселона го пречекува тимот на Атлетико Мадрид. Од самиот старт, на шпанскиот шампионат беше јасно дека ова не е Барселона од претходните неколку сезони. Од друга страна Атлетико Мадрид многу добро го продолжи шпанскиот шампионат и се во одлично форма, но сепак сметаме дека Барса ќе биде победник на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.90 во William Hill.

Алавес – Гранада – ГГ

Сигурно се сеќавате на првиот дел од минатата сезона кога фудбалерите на Алавес беа на место кое води во ЛШ, бидејќи прикажуваа фантастични партии. На крајот екипата од Баскија шампионатот го заврши на средината на табелата, но овој пат ситуацијата е доста изменета. Сега во гости им доаѓа Гранада која во својата повратничка серзона прикажува фантастични партии. Во минатото коло оваа екипа беше поразена од Еибар со резултат од 1-2. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 2.30 во 1xBet.

Валенсија – Атлетик Билбао – 1

Како што сега стојар работите, изгледа дека фудбалерите на Валенсија после доста време ќе го пропуштат учеството во ЛШ наредната сезона и сето тоа поради очајните партии кои ги пружаат во овој шампионат. Имено, Валенсија ен а осмото место на табелата на Ла Лига и имаат осум бода помалку во однос на четвртопласираната екипа. Сега во гости им доаѓа Билбао, тимот кој игра навистина добро после долгата пауза. Како и да е, предлагаме 1 со квота 2.50 во Bet365.

Бетис – Виљареал – 3+

Од фудбалерите на Бетис очекувавме многу повеќе кога е во прашање овој шампионат. Имено, Андалужаните моментално се на 13-то место на табелата и судејќи по се, тие оваа сезона нема да успеат да стигнат до пласман во ЛЕ бидејќи имаат дури 10 бода помалку во однос на седмопласираната екипа на табелата. Виљареал во наредните кола ќе го напднат и четврото место. Во последниот натпревар изиграа одлично каде што славеа со 2-0. Наш предлог е 3+ со квота 1.78 во William Hill.

Ваљадолид – Леванте – 1

Познато е дека фудбалерите на Ваљадолид имаат само една цел во шпанското првенство, а тоа е секако опстанокот во друштвото со најдобрите, а како што стојат сега работите на добар пат се да го остварат тоа. Леванте по стариот добар обичај е на средината на табелата и сигурно е дека ги поминаа сите грижи околу опстанокот во лигата. Предлагаме 1 со квота 2.47 во 1xBet.

Еибар – Осасуна – 3+

Впечатокот е дека фудбалерите на Еибар заиграа најдобро кога тоа беше најпотребно. Имено, оваа симпатична екипа на последните четири дуел е без пораз, а во тој период два пати ремизираа и остварија две победи, а последниот од тие два триумфа Еибар го оствари во последното коло на гостување кај Гранада. Осасуна игра над очекувањата бидејќи после 32 изиграни кола се наоѓаат на средината на табелата. Oвде предлагаме 3+ со квота 2.25 во Bet365.

Реал Сосиедад – Еспањол – Х2

Неверојатно е колку добро фудбалерите на Сосиедад играа до прекинот на шампионатот каде што беа на фантастичното четврто место, но сето тоа падна во вода после враќањето на Ла Лига. Имено, екипата од Аноета моментално е на седмото место, но некако фановите со тој пласман нема да бидат задоволни. Еспањол е најверојатно ќе ги гледаме во Сегунда иако има математички шанси да останат во Ла Лига. Овде очекуваме Х2 со квота 1.83 во William Hill.

Реал Мадрид – Хетафе – ГГ3+

Последниот натпревар од 33-то коло на Ла Лига ќе се игра во Мадрид каде што Реал го дочекува тимот на Хетафе. Избраниците на Зидан играат фантастично после паузата и нивната главна цел е да стигнат до титулата во Ла Лига. Што се однесува до Хетафе, игра феноменално, а тоа се покажува со позицијата на табелата, односно 5-та позиција. Овде искрено Реал е фаворит, но ние очекуваме ГГ3+ со квота 2.83 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*