Мирен натпревар во Романија!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на романската лига 1 – група елиминација се сретнуваат екипите на Поли Јаши и Херменштад.

Поли Јаши се наоѓа на 11-та позиција со вкупно освоени 18 бода и учинок од 2 победи, 1 реми и 3 порази.

Херменштад е на 12-то место со вкупно 18 бода кои ги има освоено преку 1 победа, 2 реми и 2 порази.

*Бодовите се префрлени од првиот дел на натпреварувањето*

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат овие два ривали головите често изостануваат односно на сите овие шест натпревари никогаш не се постигнати повеќе од два гола по натпревар, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.75 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*