Ако продолже традицијата ние наплаќаме квота 2.20!

традиција

Денес од 18:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Севиља и Атлетико Мадрид.

Севиља се наоѓа на 5-та позиција со вкупно 20 бода и учинок од 6 победи, 2 реми и 3 порази.

Атлетико Мадрид има исто толку бодови кои ги има освоено преку 5 победи, 5 реми и 1 пораз, но благодарение на гол разликата е една позиција погоре.

Традицијата на меѓусебните натпревари на овие два ривали „вели“ дека ќе има по еден гол на двете страни. Ако тоа е точно, ние ќе наплатиме топ квота.

Наш предлог:

ГГ @ 2.20 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*