Ајакс – Штурм: Анализа и предлог типови!

ајакс - штурм

Ајакс и Штурм се актуелни вице-прваци во Холандија, односно Аустрија, а тоа ги доведе до квалификации за ЛШ, но сигурно Штурм е задоволен од минатата сезона, бидејќи го освоија Купот, додека Ајакс потполно ги разочара фановите и во домашното и во европското натпреварување.

Ајакс

Ајакс е најпознатиот и најтрофејниот холандски куп, но последните трофие оваа екипа ги освои во 2014 година и тоа е апсолутно разочарување за нив, кој оваа сезона едноставно мора да го прекинат тој сушен период. И тоа не само во домашното натпреварување, туку и во Европа. Како и обично, Ајакс секое лето продава некоја своја млада ѕвезда, а овој пат тоа е Клајверт кој замина во Рома. Треба да се напомене уште и заминувањето на Виергевера, но стигна и засилувања кои секако не се за потценување.

Штурм Грац

Штурм минатата сезона сепак освои еден трофеј и славеше во Купот, а на табелата заврши како второпласиран. Mора да нагласеме дека ова лето е доста прометно вово Штурм бидејќи има многу доаѓања и заминувања. Тешко е сето тоа да се наброи, но битно е да се кажи дека некои играчи се преселија во редовите на големите ривалите, Аустрија и Рапид. Новиот напаѓач ќе биде Хосинер, кој стигна од Унион Берлин, но тука има и уште нови играчи, кои одма зазедоа место во стартната постава.

Наш предлог:

Без разлика на лошите резултати во пријателските натпревари, Ајакс е голем фаворит, а најмногу поради квалитетот на поедниците во својот состав. И Штурм направи големи измени, но сепак ние прогнозираме за победа на домаќинот. Нашиот предлог е 1/1, кој може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.95, а за похрабрите, предлагаме 1/1 и 3+ за кој Bet365 нуди коефициент 2.75.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*