Серија А 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови!

Серија А

Викендов на програмата во Серија А е 26-то коло кое ќе ни донесе две големи дербија. Битката за Рим помеѓу Лацио и Рома, како и спектаклот на „Сао Паоло“ помеѓу Наполи и Јувентус.

Емполи – Парма ГГ

Емполи моментално се наоѓа на последната позиција која гарантира опстанок и сигурно до крајот на сезоната ќе видат грчевита борба за да останат во Серија А. Нивниот најголем адут е домашниот терен, па едноставно мораат да освојат бодови на овој меч. Парма одлично го започна првенството, но во последно време е во лоша форма и освои само еден бод на последните пет меча. Веруваме дека ќе има голови на двете страни, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефицинет 1.66.

Милан – Сасуоло 1

Милан во последно време игра одлично и е еден од тимовите со најдобра форма во Серија А. Моментално се наоѓа на четвртото место, но Рома му дише во врат па му претстои голема борба за Топ 4 до крајот на сезоната. Поради тоа тимот на Гатузо нема право на кикс и се наоѓа пред императив победа. Одлична вест за „росонерите“ е што многу ја подобрија одбраната и имаат примено само три гола во 2019 година. Сасуоло после одличниот старт почна да игра „топло-ладно“ и моментално е во лоша форма. На последните четири меча запиша два порази и две ремија, па падна на 11-то место. Сепак, гостување на „Сан Сиро“ за нив е посебна инспирација, па ќе се обидат да останат непоразени. Милан е фаворит во овој дуел, е пред императив победа и се надеваме деке ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.55

Лацио – Рома ГГ

Лацио иако загуби на последниот меч против Џенова се уште е во трка за четвртото место бидејќи има еден заостанат натпревар. Поради тоа ова за тимот на Инзаги е клучен меч за понатамошните амбиции. Лацио веќе три натпревари нема победа против Рома, па сигурно ќе сака да ја прекине таа серија. „Волчицата“ на последните два меча дојде до две многу тешки победи. Иако освои шест бода сепак покажа дека не е во најдобра форма и особено има проблеми во одбраната. Покрај фактот што ова е најголемо дерби за двата тима, е и директен дуел за место во Топ 4, па влогот е оромен. Четири од последните пет дуели завршиле ГГ, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.53.

Торино – Киево 1

Торино иако неубедливо ја отвори сезоната во последно време играат одлично и се во серија на добри резултати. Моментално „биковите“ се наоѓаат на 8-то место и до крај ќе се борат за пласман во Лига Европа, па поради тоа немаат право на кикс во овој меч. Киево со едната нога е веќе во втората лига, па тешко дека ќе освои бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент 1.41

Џенова – Фросиноне 3+

Џенова игра одлично во последно време, но сепак тешко дека ќе може да се приклучи во трката за Лига Европа. Што се однесува до опстанокот, кој е главна цел на „грифоните“ е скоро обезбеден, па нема да имаат притисок на овој меч. И покрај заминувањето на Пјонтек, нападот функционира одлично, а од друга страна Фросиноне ја има една од најлошите одбрани во Лигата. Поради тоа нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 2.20

СПАЛ – Сампдорија ГГ

СПАЛ одлично ја отвори сезоната, но потоа следуваше пат во формата. Сепак, моментално се наоѓа на 15-то место и не би требало да има проблем да избори опстанок. Нивни главен адут е домашниот терен каде ќе се обидат да освојат што е можно повеќе бодови. Сампдорија во последно време игра „топло-ладно“, па нашиот предлог е дека ќе има голови на двете страни. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.87

Удинезе – Болоња 1X

Директен дуел на два тима кои се борат за опстанок. Разликата меѓу двата тима е само три бода, па влогот во овој меч е огромен и веруваме дека двата тима ќе бидат претпазливи. Удинезе е во предност поради домашниотб терен и ова за „зебрите“ ќе биде шанса да се „одлепат“ од зоната за испаѓање. Од друга страна Болоња под водство на Михаловиќ игра одлично, но веруваме дека нема да победи на ова гостување. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.47

Аталанта – Фиорентина 3+

Аталанта беше во фантастична форма, но на последните два меча запиша два порази. Ова е директен дуел за пласман во Лига Европа, а познато е дека Аталанта е многу поопадна на домашен терен. Пред неколку дека одигра 3:3 против Фиорентина во Купот, па тоа беше одличен показател дека може да ги освои трите бода на домашен терен. Фиорентина нема пораз на последните десет меча, но запиша само 4 победи. Овој меч е од исклучително значење за нејзините европски амбиции, па ќе се обиде да остане непоразена. Ова е дуел помеѓу два тима кои играат офанзивен фудбал, па нивните дуели често се богати со голови. Веруваме дека така ќе биде и овој пат, па нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“ Тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.72

Наполи – Јувентус ГГ

Ова е дуел помеѓу првиот и вториот на табелата и важи за големо дерби, иако разликата во моментов е цели 13 бода. Ова е шанса за тимот на Анчелоти да се врати во игра за Скудетото, па се наоѓа пред императив победа. Од друга страна Јувентус делува „рането“ после поразот во Мадрид, но „бјанконерите“ немаат пораз оваа сезона во Серија А. Веруваме дека ова ќе биде возбудлив натпрвар со голови на двете страни. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефицинет 1.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*