Премиер Лига 36-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Викендов ќе се одиграат натпреварите од 36-то коло во англиската Премиер Лига. Има натпревари од петок до недела, по кои многу работи ќе бидат појасни како во битката за опстанок, така и во битката за Европа. Сити и Ливерпул пак веројатно до крајот ќе ја држат неизвесноста за шампионската титула.

Ливерпул – Хадерсфилд – 1 и 3+ @ 1.68 во 1хBet

Ливерпул е симнат од лидерската позиција и сега заостанува со еден бод зад Манчестер Сити. Клоп нема друга опција освен победа на овој меч, па и на сите натпревари до крајот. Освен тоа, ќе мора да се надева на кикс на Сити. Клоп треба да се насочи и кон полуфиналето во Лигата на Шампиони, што е уште еден товар на неговиот грб. Хадерсфилд е веќе испаднат и неговата црна серија ќе продолжи и понатаму.

Тотенхем – Вест Хем – 1 @ 1.45 во 1хBet

Тотенхем иако игра топло-ладно во последно време, не го испушти третото место. Со победа на овој меч, Спарси ќе го обезбедат пласманот во Лигата на Шампиони следната сезона и целосно ќе можат да се насочат кон полуфиналето во истото натпреварување. Вест Хем не игра слабо, но нема победа на последните четири натпревари. Би требало таа негативна серија да продолжи и после овој меч.

Кристал Палас – Евертон – ГГ @ 1.71 во 10Bet

Евертон во некои комбинации може да стигне до Лигата на Европа следната сезона. Но за тоа ќе треба да слави победи до крајот. По победата од неверојатни 4:0 над Манчестер Јунајтед во минатото коло, сега тие се самоуверени и најавуваат победа и на овој меч. Кристал Палас пак исто така славеше над фаворит и тоа на гости кај Арсенал со 2:3. И тие се полни со самодоверба, а тоа е доволно за да веруваме дека ќе гледаме интересен и неизвесен меч.

Фулам – Кардиф – ГГ @ 1.62 во 1хBet

Откако и официјално испадна од англиската Премиер Лига, Фулам почна да победува. Сега има две победи по ред над Евертон и Бурнемут и сака да се докаже сам на себе дека тимот има квалитет за настап во елитата. Кардиф пак заостанува со три бода зад Брајтон, директниот конкурент во борбата за опстанок. Тие мора да слават победа, но Фулам сака да ги повлече со себе во Чемпионшип.

Саутемптон – Бурнемут – 1 @ 1.95 во 1хBet

Домаќинот е фаворит на овој меч и со победа дефинитивно ќе си го загарантира опстанокот. Бурнемут има четири бода повеќе и нема опасност од испаѓање. Домаќинот игра доста добро во последно време и доколку играше така цела сезона ќе беше во горниот дел на табелата. На нив победата им е многу поважна, а на нас тоа ни е доволно за да веруваме во нивна победа.

Ватфорд – Вулверхемптон – ГГ @ 1.91 во 1хBet

Ова е битка за 7-то место на табелата. Токму таа позиција на крајот на една од овие две екипи може да им донесе пласман во Лигата на Европа. Вулвс има еден бод предност, па нив им е доволен и бод, но домаќинот ќе мора да нападне. Вулвс славеше над Арсенал со 3:1 и со таа победа го престигна Ватфорд, а сега така залетани најавуваат задржување на 7-то место.

Брајтон – Њукасл – ППХ @ 1.85 во 10Bet

Ако Брајтон слави победа ќе заврши голема работа и н анекој начин ќе си го обезбеди опстанокот. Њукасл е безбеден и мирно го чека крајот на сезоната, но изгледа така е најопасен. Сега тие се во серија од две победи и тоа над Лестер и Саутемптон. Брајтон долго време нема победа, но сега им гори под нозете и трите бода им се императив. Мора да нападнат, а тоа е меч со две острици.

Лестер – Арсенал – Х2 @ 1.54 во 1хBet

Арсенал има два порази по ред со кои падна на 5-то место на табелата. Сепак нивната битка за пласман во Лигата на Шампиони сеуште трае. ИМаат само еден бод помалку од Челзи, но сега мораат да победуваат до крајот на сезоната. Се освен нивна победа ќе биде големо разочарување. Но против себе го имаат солидниот Лестер кој нема респект против никого. Тие немаат големи мотиви како Арсенал, но секогаш се желни да се докажуваат против големите екипи.

Барнли – Манчестер Сити – 2-2 @ 1.53 во 10Bet

Одличната серија во која влезе Барнли беше доволна за да се обезбеди опстанок во лигата. Тие имаат три победи и едно реми на последните четири натпревари, а во последниот меч му откинаа бодови на Челзи играјќи 2:2. Сепак, сега играат со Сити кој се бори за титулата и немаат шанси за бодови. Сити заврши голема работа со победата над Јунајтед во текот на неделата и има бод предност во однос на Ливерпул. Пеп ќе направи се за до крајот да ја задржи таа предност.

Манчестер Јунајтед – Челзи – ГГ @ 1.67 во 1хBet

Јунајтед има неверојатен пад во формата. Солскер има доста грижи и очигледно е дека тешко може да ја исправи ситуацијата со тимот со кој располага. Тој најави чистка на крајот на сезоната, а тоа е доволен доказ за лошата ситуација со тимот. По двата порази во серија, ова е последната шанса за тимот да обезбеди пласман во Лигата на Шампиони. Но ова е одлична шанса и за Челзи. Двата тима се директни конкуренти за пласман во елитата и ќе направат се за да стигнат до раму. Ќе следиме голем дерби меч, многу неизвесност и големи возбудувања.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*