Дел од фаворитите беа елиминирани во 1/4 финалето од ЛШ, па букмејкерите ги променија коефициентите за титула!

Вчера завршија ¼ финалните натпревари во рамките на најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лига на шампиони.

Во дел од тие натпревари изненадувањата беа доста присутни, а искрено најмногу изненадени бевме од тоа што Јувентус беше елиминиран иако важеше за еден од поголемите фаворити за титула.

Истата судбина го снајде и големиот Манчестер Сити кој во спектакуларен натпревар беше елиминиран од англискиот Тотенхем.

После овие елиминации, се разбира, букмејкерите ги променија коефициентите за титула, па во овој тексст решивме да ви претставиме која е вредноста за секоја екипа посебно да ја освои титулата.

Според најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, на Барселона и е најмногу патот отворен, па ја има улогата на фаворит во ова натпреварување. За тие да ја освојат Лигата на шампиони коефициентот изнесува 2.50.

На второ место е англискиот Ливерпул. Тие во ¼ финалето го елиминираа Порто со убедлив резултат, па сега се сретнуваат со Барселона. Коефициентот за тие да освојат ЛШ изнесува 3.50.

Третото и четвртото место се резервирани за Тотенхем и Ајакс. За нив коефициентот за титула според Bet365 има вредност од 5.50.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*