Лига на Шампиони – Група Ф: Барса е сиурна, Интер или Дортмунд ќе и се придружат во 1/16 финалето

Група Ф

Барселона е сигурен патник во следната фаза на Лигата на Шампиони од групата Ф. Интер и Борусија Дортмунд се двете екипи кои се борат во последното коло, за тоа кој ќе и се придружи на Барса, но се чини дека Дортмунд има далеку полесна задача од тимот на Конте.

Борусија Дортмунд – Славиа Прага

Се знае кој е кој на овој дуел и јас немам никаква дилема околу конечниот победник. Славиа Прага може да биде дури и задоолна со двата бода кои ги освои во оваа група, со оглед на тоа што сите очекуваа шест порази за нив. Тие на двата гостински натпревари досега освоија по бод и тоа против Интер 1:1 и против Барселона 0:0. Но овој пат, влогот е преголем за Борусија Дортмунд да си дозволи кикс. Чесите немаат шанси ниту за Лигата на Европа. Дортмунд пак е трет и покрај тоа што има ист број на бодови како и вториот Интер. Проблемот е што германскиот тим има послаб меѓусебен дуел со Интер и сега освен што треба да победи, треба да се надева дека Интер нема да слави над Барса. Може и со реми Дортмунд да оди понатаму, но само доколку Интер загуби. Повеќе опции се во игра, но Борусија Дортмунд би требало да си ја заврши својата работа, да освои три бода и да се надева дека Интер нема да ја совада Барса.

Наш предлог:

Полувреме / крај 1-1 @ 1.80 во Bet365

Интер – Барселона

Барса веќе обезбеди пласман во 1/16 финалето и патува во Милано без никаков притисок. Интер пак мора да слави победа доколку сака во следната фаза. Имаат ист број на бодови како и Дортмунд, но германците се домаќини на Славиа Прага и се очекува да слават победа. Тоа значи дека интер и Конте мораат да ја нападнат Барса. Многумина веруваат дека Барселона нема да игра со најдобрите и дека повеќе размислува за гостувањето следниот викенд кај Сосиедат, отколку на овој меч. Дури и коефициентот бележи неверојатен пад и сега за победа на Интер е само околу 1.55.

Јас сметам дека Барса нема да си игра со своето реноме. Би требало да има некои ротации во тимот, но не толку голеи за Интер да биде толку голем фаворит. Јас искрено не паметам кога последен пат коефициентот бил толку мал за еден противник на Барса. Да, Интер би требало да слави победа но коефициентот е премал за ризикување.

Наш предлог:

Двете екипи да постигнат гол @ 1.67 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*