Премиер Лига 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Интересни натпревари не очекуваат викендов во англиската Премиер Лига. Ќе следиме битки за опстанок, за излез во Европа но и дерби дуели. Во продолжение ви нудиме кратка анализа и предлог типови за секој натпревар поединечно.

Тотенхем – Хадерсфилд – 1-1 @ 1.60 во Unibet

Нема што премногу да се напише за вој прв натпревар во богатата саботна програма во англиската Премиер Лига. Тотенхем по серијата порази, во минатото коло се врати на победите и сега има најласна задача од своите конкуренти за нови три бода. Хадерсфилд е веќе испаднат од лигата, а нивната серија на порази трае и трае и дефинитивно нема да биде прекината на овој меч.

Брајтон – Бурнемут – ППХ @ 1.90 во 1хBet

Ова веќе ќе биде неизвесен натпревар, за разлика од првиот меч во сабота. Бурнемут важи за подобра екипа, но на овој меч ќе биде без услугите на шест фудбалери од кои половина се стандардни првотимци. Освен тоа игра на гости, па затоа фаворитската улога е доделена на домаќинот. Во секој случај, ќе гледаме неизвесен меч, каде не би требало да гледаме многу голови.

Барнли – Кардиф – Х @ 3.60 во Unibet

Двете екипи се брат за опстанок, но многу поблиску до таа цел е Барнли. Ако оваа екипа ги освои трите бода на овој меч ќе си го осигура својот опстанок. Но тоа пак ќе значи дека Кардиф со едната нога ќе биде испаднат од лигата. Гостите од Велс ќе направат се за да останат непоразени, а тој епилог, односно реми не е лоша опција и за домаќинот. Очекуваме тврд натпревар, а најреален исход би бил поделба на бодовите.

Фулам – Евертон – 2 @ 1.78 во 1хBet

Фулам веќе испадна од Премиер Лигата. Тимот потроши еден куп пари на нови фудбалери, смени неколку тренери но се беше залудно. Поразите се редат и тимот веќе може да почне да се спрема за следната сезона која ќе ја игра во понизок ранг. Евертон сака пласман во Лигата на Европа, а за таа це ќе мора да слави победа на овој меч. Нема да имаат лесна задача до крајот на сезоната, но Евертон има солиден тим, кадарен за да ја претставува Англија во Европа следната сезона.

Саутемптон – Вулверхемптон – Х2 @ 1.54 во 1хBet

Саутемптон е на 17-то место, последно кое обезбедува опстанок во лигата и секој нареден бод кој ќе биде н анивното конто ќе биде драгоцен. Вулфс имаат одлична сезона и над сите очекувања и предвидувања. Сега тимот има шанси за излез во Европа и се брка со Лестер на табелата. Но тоа не  едоволно за букмејкерите да им ја доделат фаворитската улога на овој меч. Сепак, ние веруваме дека во најмала рака Вулверхемптон ќе освои барем еден бод.

Манчестер Јунајтед – Вест Хем – 1 @ 1.44 во 1хBet

Солскер влезе во лоша серија за прв пат од доаѓањето во Јунајтед. На последните пет меча екипата има четири порази и само една победа и веќе црвениот аларм е вклучен. По одличните партии сите веруваа дека Манчестер ќе обезбеди Лига на Шампиони, но сега тимот е на шестата позиција и заостанува со три бода зад Тотенхем кој е на толку посакуваното четврто место. Вест Хем е солиден, но овој пат нема што да бара во Манчестер. Очекуваме дека домаќинот ќе се врати на победите.

Кристал Палас – Манчестер Сити – 2 @ 1.34 во Unibet

Ова е одлична можност за Сити повторно да избие на лидерската позиција. Сити игра со просечна екипа, а Ливерпул игра дерби овој викенд. Домаќинот има симпатична екипа која може да игра против најсилните, но сега тие немаат преголем мотив. Обезбедија опстанок и се наоѓаат во сигурна зона на средината на табелата. Сити се брка со Ливерпул и ќе ги освои трите бода на овој меч.

Ливерпул – Челзи – 1 @ 1.71 во 1хBet

Стигнавме до дербито на колото во Премиер Лигата. Ливерпул е фаворит, но дерби си е дерби и на вакви натпревари не секогаш победуваат фаворитите. Со натпревар повеќе, Ливерпул бега само два бода во однос на Сити, а тоа значи дека е во полоша ситуација од својот конкурент. Секој кикс ќе биде огромно одалечување од титулата и сите во тимот се свесни за тоа. За тоа свесен е и Сари од другата страна, кој ќе се обиде тактички да го надмудри Клоп. Ќе следиме голема битка од секој можен аспект, а ние очекуваме дека сепак фаворитот ќе ја оправда својата улога.

Ватфорд – Арсенал – ГГ @ 1.50 во 1хBet

Колото ќе се комплетира во понеделник со уште еден меч кој според нас ќе биде неизвесен. Арсенал секако е фаворит, но Ватфорд сезонава прикажа неверојатни партии против големите фаворити. Можеби затоа букмејкерите речиси и да ги израмнија коефициентите за победа. Освен тоа, Арсенал имаше тежок меч со Наполи во четвртокот, а Ватфорд е одморен. Очекуваме неизвесен дуел, но и голови на двете страни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*