Бундеслига 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Дебаклот на Борусија кој го доживеа на „Алијанц арена“ јасно стави до знаење дека Баерн нема намера да ја препушти титулата. До крајот има уште пет кола, а неизвесноста ќе биде се поголема и поголема.

Нинберг – Шалке – 0-2

Ова е буквално последна шанса за Нинберг да остане во „живот“. Минатата недела водеа во Штутгарт и доколку ја задржеа предноста, сега би имале сосема релани шанси за опстанок. Сега заостануваат четири бода и ќе им требаат многу бодови во преостанатиот дел од првенството. Шалке е загрозен, има два врзани порази и дури сега се гледа колку им е битна победата во Хановер. Ова ќе биде тврд натпревар, па затоа предлагаме 0-2 гола во 1xBet со коефициент од 1.76.

Хановер – Менхенгладбах – 2

После седмиот последователен пораз, веруваме дека ни Хановер повеќе не очекува дека ќе биде дел од Бундеслигата и следната сезона. Вистина, математички не е така, но Штутгарт им побегна 7 бода, кои не се малку за надокнадување. Гостите потонаа во последната четвртина од натпревари и од екипа која беше сигурна за ЛШ, сега се на 5-то место. На Менхенгладбах им е неопходна победа, а коефициентот во 10Bet за тоа изнесува 1.60.

Лајпциг – Волфсбург – Т12+

Биковите се екипа која игра одлично и се наоѓа на чекор до пласман во ЛШ, по втор пат во три сезони. Од поразот од Дортмунд во првото коло во пролетниот дел, немаат изгубено ниту еднаш, а врзаа три првенствени победи и обезбедија пласман во полуфиналето на Купот. Волците играат променливо во последно време, победуваат дома, а губат на гости, па доста се одалечија од посакуваниот пласман. Овде очекуваме доминација на домаќинот и да постигне најмалку 2 гола. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.55.

Штутгарт – Леверузен – 3+

Не успеа Штутгарт да го совлада Нинберг во минатото коло, а тој меч можеше да им осигура барем бараж. Доколку сакаат да го избегнат и тој двомеч против третопласираниот од Цјват, ќе мора да престигнат некоја екипа која е пред нив, а тоа е Аугсбург која има предност од 4 бода. Тоа нема да биде лесно, бидејќи за противник го добиваат Леверкузен. Од повратокот во ЛШ нема ништо, па на „фармацевтите“ им останува да се надеваат за Лига Европа. Шансите постојат, но мора повторно да победуваат во серија. Очекуваме 3+, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.53.

Вердер – Фрајбург – Т12+

Тимот од Бремен е единствен кој на секој дуел постигнува по еден гол. Вердер особено одличен впечаток остави во вториот дел од сезоната во кој се уште нема пораз. Да немаше премногу нерешени резултати, би можеле да стигнат и до позициите кои водат во Европа. Фрајбург нема никаков мотив за остатокот од сезоната и ќе игра само за престиж. Очекуваме домаќинот да постигне најмалку два гола, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.57.

Дортмунд – Мајнц – 1/1

Можеме само да замислиме каква беше атмосферата помеѓу „милионерите“ во претходните седум дена. Минатата сабота доживеаа дебакл на „Алијанц арена“ а тој пораз им влијаеше врз самодовербата. Тие имаа огромна предност на табелата, но сето тоа се сруши и сега титулата ја доведоа во прашање. Мајнц е во серија од неуспеси, а не веруваме и дека ќе се надева на овој натпревар. Очекуваме доминација на домаќините, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.83.

Хофенхајм – Херта – 1

Хофенхајм се врати во трката за плсман во Европа, но ЛШ им е предалеку. Херта врза четири порази во Бундеслигата и падна на 11-то место, а тоа не е пласман кој им одговара на овој тим. Берлинците имаа одличен старт, но како што изминуваше времето тие играа се послабо и послабо. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.47.

Фортуна – Баерн – 4+

Тимот од Дизелдорф е доста пријатно изненадување оваа сезона. Моментално се 10-ти и играат сосема солидно во вториот дел од првенството. Моментално имаат две победи зад себе. Баерн со многу проблеми стигна до челните позиции. Тие имаа мала криза, но за среќа успешно ја надминаа и се вратија на старите патеки. Овде очекувме исклучително отворен дуел и типуваме 4+. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.90.

Ајнтрахт – Аугсбург – Т12+

Единствениот претставник во Европа има прилика со победа над Аугсбург да стигне до 4-та позиција. МИнатата сезона го осовија Купот и тоа со триумф над Баерн. Аугсбург ги закомплицира работите со поразот на домашен терен од Хофенхајм, но на нивна среќа реми беше помеѓу Штугарт и Нинберг. Предлагаме да играте домаќинот да постигне два гола во 1xBet со коефициент од 1.44.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*