Премиер Лига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

25-то коло во Премиер Лигата на програмата е во вторник и среда. Три меча ќе се одиграат во вторник, а 7 во среда кога ќе се одигра и дербито помеѓу Тотенхем и Јунајтед. Освен овој меч има уште неколку интересни дуели, а ние ќе се обидеме во кратки црти да ги искажеме очекувањата и да предложиме типови.

Свонси – Арсенал – 2 @ 1.50 во 10Bet

Свонси е последен на табелата, но конечно оваа екипа почна да личи на нешто. На 5 меча по ред восите натпреварувања Свонси нема пораз, што значи дека полека но сигурно влегува во посакувана форма пред клучната битка за опстанок. Од друга страна Арсенал сака да покаже дека по заминувањето на Санчез тимот ќе продолжи да победува. Затоа овој меч е од исклучителна важност за Венгер.

Вест Хем – Кристал Палас – ГГ @ 1.90 во 1xBet

Ова е дуел на две екипи со еден куп проблеми во моментов. Проблеми пред се поради повреди и суспензии. Вест Хем неможе да смета на дури 7 фудбалери, додека двајца се неизвесни. Од друга страна Кристал Палас неможе да смета на исто така на 7 фудбалери. Затоа е неблагодарно да се типува на овој меч но традицијата вели дека може да очекуваме голови.

Хадерсфилд – Ливерпул – 2 @ 1.36 во Pinnacle

Домаќинот се наоѓа во очајна форма и нема победа на 6 меча по ред. Тешко дека во оваа форма ќе може да извлече поволен резултат против Ливерпул, а под повелен резултат сега се подразбира и реми. Ливерпул киксна минатото коло и загуби од фенерџијата Свонси, па Клоп нема да дозволи уште еден кикс по ред. Бодовите им се потребни во битката за пласман во Лигата на Шампиони и би требало да ги освојат.

Челзи – Боурнемут – 1 @ 1.30 во 10Bet

Овој меч ќе биде доста интересен за следење иако се знае кој е големиот фаворит за трите бода. Челзи е поквалитетен, игра дома и се наоѓа во одлична форма. Но во добра форма е и гостинот кој нема пораз на 5 меча по ред, забележувајќи две победи и три ремија. Едната победа е над уште еден фаворит, Арсенал. Тоа значи дека Челзи ќе треба да се намачи за да ја оправда фаворитската улога.

Евертон – Лестер – 1Х @ 1.41 во Unibet

Ова е можеби најнеизвесниот дуел од 25-то коло на Премиер Лигата. Двете екипи се блиску на табелата, иако Лестер има 6 бода предност во однос на Евертон. Домаќините се наоѓаат во лоша форма, но најавуваат дека токму од овој меч ќе почне победничката серија. Лестер пак одигра три меча по ред на високо ниво и доколку успее да одигра така и овој пат, може да дојде до бодови на Гудисон Парк.

Њукасл – Барнли – 0-2 @ 1.54 во 1xBet

Домаќинот цела сезона ја игра според очекувањата, иако изгуби бодови онаму каде што најмалку посакуваше Бенитез. Јасно е дека оваа екипа ќе се бори за опстанок и затоа бодовите треба да ги бара на домашен терен и на мечеви како овој. Барнли има неверојатна сезона. Очекувањата беа борба за опстанок, но екипата се наоѓа на 8-то место во моментов. Сепак формата на Барнли е катастрофална во последно време и екипата е непрепознатлива во однос на почетокот на сезоната. На последните 8 меча екипата нема победа, а има 5 порази и 3 ремија.

Саутемптон – Брајтон – 1 @ 1.80 во 1xBet

Саутемптон не престанува да ги разочарува своите навивачи. Екипата која бараше излез во Европа, сега е на 18-то место кое води во понизок ранг на натпреварување. Сезонава за тимот е катастрофална, но на последните два меча во премиер лигата Саутемптон освои два бода против Тотенхем и Ватфорд. Брајтон е подобропласиран, но е во предност од само еден бод во однос на противикот и ие веруваме дека ќе дојде до промени на табелата.

Манчестер Сити – ВБА – 1-1 @ 1.51 во 10Bet

Се знае кој е кој на овој меч. Се освен победа на домаќинот ќе биде рамно на чудо и ние можеме само да се обидеме да пронајдеме исплатлив коефициент. Може да пробате со неколку варијанти, но во сите слободно ставете победа на Сити.

Стоук – Ватфорд – 1Х @ 1.34 во Unibet

Стоук и Ватфорд се две екипи кои играат доста ефикасни натпревари сезонава. Нема причина да не биде така и овој пат. Стоук е 17-ти, а Ватфорд 10-ти, но ние сепак му даваме предност на домаќинот. Гостите се соочуваат со многу повредени фудбалери и тоа донесе и лоши резултати во изминатиот период. Стоук мора да се обиде да го искористи тоа и да дојде до бодови.

Тотенхем – Манчестер Јунајтед – ГГ @ 1.77 во 10Bet

За крај остана дербито на колото. Тотенхем има неколку повредени фудбалери, но тоа барем досега не остави голема трага врз резултатите на тимот. Покетино има одличен ростер на фудбалери и го користи тоа на максимален начин. Јунајтед има одлична сезона. Втор е на табелата, а со доаѓањето на Санчез, апетитите и амбициите пораснаа уште повеќе. Титулата е далеку, но сега сакаат да докажат против силен тим дека се спремни за врвот ако не оваа, следната сезона сигурно.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Дерби на денот: Тотенхем – Манчестер Јунајтед, најава, анализа и предлог тип – Kladenje.mk
  2. Дерби на денот: Тотенхем – Манчестер Јунајтед, најава, анализа и предлог тип - Sportski

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*