Тикет на денот (четврток, 14.02.2019)

тикет на денот

Вчерашниот тикет беше добитен, па сите кои не послушаа веруваме дека и заработија. Овој ден, во потполност е посветен на првите натпревари од 1/16 финалето на ЛЕ.

БАТЕ – Арселан – 2/2&2+ @ 2.44 во 1xBet

Немаме дилема околу овој дуел. Во понатамошното натпреварување ќе оди Арсенал, а веруваме дека голем дел од работата ќе завршат во Белорусија. Со оглед на тоа дека не стојат добро во Англија, фудбалерите на Арсенал сакаат да ја освојат ЛЕ. Од друга страна БАТЕ не е повеќе моќен како што беше. Имаа доволлно предност да освојат нова титула, но како што изминува времето се менуваат работите. Овој пат сме убедени во победа на Арсенал и тоа уште во првото полувреме. За 2/2&2+ коефициентот во 1хBet изнесува 2.44.
Регистрирај се на 1XBET

Малме – Челси – 2/2 @ 2.00 во Bet365

Челзи грчевито се бори за да обезбеди Лига на шампиони во следната сезона, а тоа нема да биде лесно покрај таква конкуренција, па затоа очекуваме да ја искористат шансата во ЛЕ. Лесно стигнаа до нокаут фазата, односно со 5 победи и 1 реми. Првенството во Скандинавија не е започнато, па тешко е да очекуваме дека Малме ќе може сериозно да им се спротистави. Овде очекуваме Челзи да биде доминантен и работата да ја заврши уште во првото полувреме. Типуваме 2/2, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 2.00.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*