Тикет на денот (петок, 11.01.2019)

тикет на денот

Полека се пополнуваат кладилничарските листи и веќе понудата за овој петок е нешто подобра.

Рајо Валекано – Селта – Г.Г @ 1.71 во 1xBet

Мадридскиот тим врза две исклучително важни победи, против Леванте и Ваљадолид, но се уште не ја напушти зоната на испаѓање. Моментално Рајо Валекано е на претпоследното место со 16 освоени бода. Гостите од Виго во минатото коло беа поразени од Атлетик Билбао. Тоа беше голем хендикеп за оваа екипа. Веруваме дека и со бод ќе бидат задоволни двете екипи, па очекуваме отворена игра.
Регистрирај се на 1XBET

Филипини – Кина – 2 @ 1.57 во Bet365

Селекцијата на Кина е далеку поквалитетна од Филипини. Во првото коло во групата Ц, Кина го победи Киргистан со 2:1, додека Филипини пружи силен отпор против фаворизираната Јужна Кореа, но сепак изгубија со минимален резултат. Кина не блескаше во припремните натпревари за овој шампионат, но приоритет им е создавање на тим кој ќе биде конкурент на следните Мундијали. Овде очекуваме победа за Кина.
Регистрирај се на Bet365

Лориен – Шатору – 1 @ 1.65 во 10Bet

Продолжува француската Лига 2, а на програмата се натпревари од 20-то коло. Екипата на Лориен која сака повраток во елитата, го дочекува Шатору, тимот на кој опстанокот им е прв план. Во меѓувреме испаднаа од Купот со пораз од Монако. Ефикасноста е голем проблем на овој тим, бидејќи на последните четири натпревари постигнаа само еден гол. Овде домаќинот е фаворит и ќе мора да победи доколку сака да остане во трка за врвот на табелата.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВО Ј ТИКЕТ: 4.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*