Време е за Боксинг Деј во Премиер Лигата: Најава, анализа и предлог типови

Боксинг Деј

Премиер лигата се пресели во еден од најинтересните периоди на сезоната. Позната божиќна програма или Боксинг деј. Многу интересни дуели не очекуваат за краток временски период, а самите празнични денови додаваат посебен шмек и го креваат расположението. На ред е 19-то коло кое ќе ни донесе неколку интересни натпревари.

Фулам – Вулверхемптон – 0-2 @ 1.82 во 1хBet

По доаѓањето на Раниери, Фулам игра подобро но и покрај тоа нема резултатски напредок. Тие се последни на табелата, а добро знаат дека тимот кој завршува последен на табелата за Нова Година речиси секогаш се сели во понизок ранг. Сакаат да ја избегнат таа традиција и ќе напраат се за да освојат некој бод повеќе во овој период. Но Вулвс игра одлично а после поразот од Ливерпул се надева дека брзо ќе се врати на победите.

Барнли – Евертон – ППХ @ 1.90 во 1хBet

Тежок меч за типување. Она што важеше за Фулам, важи и за Барнли, но на некој начин и за Евертон. Барни е очаен цела сезона и според многу аналитичари оваа екипа е печена за испаѓање од лигата. Но загрижувачка е и ситуацијата во Евертон. Кога сите помислија дека Евертон може да ја има една од најдобрите сезони во последно време, се случи страшен пад. Тимот не знае за победа долго време, а во минатото коло доживеа дебакл од Тотенхем на домашен терен губејќи со 2:6.

Кристал Палас – Кардиф – 1 @ 1.68 во Coinbet24

Интересен меч од повеќе аспекти и директна битка за опстанок во лигата. Многу поблиску до целта е Кристал Палас, особено по двете победи по ред. Прво пред нив падна Лестер, за во минатото коло Кристал Палас да го направи изненадувањето на сезоната славејќи на гости кај Сити со 2:3. Формата е на нивна страна, како и домашниот терен и тоа би требало да биде доволно за нивна победа.

Лестер – Манчестер Сити – 2 @ 1.39 во 1хBet

Гвардиола нема да дозволи нов кикс на неговиот тим. Два порази во последните три меча за Сити е премногу. За шокот да биде поголем поразот во минатото коло дојде од слабиот Кристал Палас и тоа на домашен терен. Сити во Божиќната програма го чека и дерби дуел, па сега нема да ја пропушти можноста да слави сигурна победа.

Ливерпул – Њукасл – 1 @ 1.18 во Coinbet24

Ливерпул го очекува најтешкиот распоред во Божиќната програма во англиската Премиер Лига. По овој меч, фудбалерите на Клоп ќе играат со Арфсенал и со Сити па ова е добра можност со победа да се влезе во тие дуели. Но од друга страна постои можност Клоп да ротира со составот на овој меч, бидејќи не ќе мже да го прави тоа на дуелите што следат. Од тој аспект можеби е најдобро да не го играте Ливерпул на вашите тикети овој пат.

Манчестер Јунајтед – Хадерсфилд – 1-1 @ 1.72 во Coinbet24

Солскер дојде, а со него се чини ќе дојдат и победите. На дебито на клупата на Јунајтед, тимот постигна пет голови против Кардиф и играше многу понапаѓачки од Јунајтед на Мурињо. Боксинг Деј и целосната Божиќна програма ќе биде одлична можност за оваа екипа набрзина да собере повеќе бодови и барем да се приближи кон местата кои водат во Лигата на Шампиони.

Тотенхем – Бурнемут – 1 @ 1.38 во 1хBet

Тотенхем е фаворит за победа и покрај тоа што против себе ќе го има изненадувањето на сезоната. Бурнемут по малата криза забележа победа во минатото коло, но ако се погледне малиот играчки кадар на екипата би требало да очекуваме пад нан табелата по Божиќната програма. Тотенхем има широк играчки кадар и затоа го очекуваме спротивното.

Брајтон – Арсенал – 2 @ 1.76 во Coinbet24

Ако Арсенал и Емери сакаат во Лигата на Шампиони следната сезона тогаш мора да освојат што повеќе бодови во овој период. По овој меч тие ќе играат со Ливерпул и затоа ова е одлична можност да влезат во Божиќната програма со победа. Брајтон има три порази по ред и ќе ја продолжи црната серија во периодот што следува.

Ватфорд – Челзи – ГГ @ 1.70 во Coinbet24

Ова е најинтересниот меч во 19-то коло на Премиер Лигата. Челзи е фаворит, но свои шанси има и Ватфорд кој полека си ја враќа добрата форма која ја имаше на почетокот на сезоната. Челзи загуби од Лестер во минатото коло, а Сари најави дека ќе има казни за фудбалерите кои не играат според очекуваното. Тоа остава можност за ротација во составот, а тоа е меч со две острици.

Саутемптон – Вест Хем – ГГ @ 1.65 во Coinbet24

Саутемптон врза две победи по ред и тоа за прв пат сезонава. Најавуваат продолжување на серијата и имаат добра можност за тоа. Велиме добра, затоа што во Вест Хем има мала болница од повредени фудбалери. Тоа е погубно во еден ваков период кога е потребна ротација поради густиот распоред. Ќе биде ова интересен меч, а ние очекуваме или домашна победа или многу голови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*