Андора – Зеленорска Република: Грешка на букмејкерите, коефициент што не се пропушта !!!

Зеленорска Република

Низ светот се играат пријателски натпревари речиси секој ден пред Светското Првенство. Но на нас големо внимание ни привлече натпревар помеѓу две селекции кои нема да настапат на Мундијалот, Андора и Зеленорски Острови. Разликата во квалитет е огромна и внимание ни привлече големиот коефициент за победа на селекцијата од Африка.

Kако што грешат обложувачите, така грешат и букмејкерите. На нас ни е пријатно кога ги бараме нивните грешки во коефициентите и сигурни сме дека ова ќе биде нивна грешка.

Разликата во квалитет е огромна

Зеленорска Република има голем напредок во последните неколку години. Оваа земја беше една од послабите во Африка, но откако Фудбалската Федерација направи кампања за да ги собере нејзините фудбалери распрскани низ Европа, сега имаат тим спремен за високи дострели. Повеќето фудбалери играат во Португалија и Холандија, но има фудбалери и во Русија, Турција и сл. Репрезентацијата во квалификациите за пласман на Светското Првенство заврши на третото место во својата група со две победи и четири порази и тоа две победи над Јужна Африка. Дефинитивно, оваа селекција ќе игра голема улога во следните квалификации во Африка.

Андора е аматерска селекција

За разлика од Зеленорска Република, Андора е една од најслабите европски селекции и сеуште е аматерска репрезентација. Во оваа селекција играат само тројца професионални фудбалери, или фудбалери кои што живеат од фудбалот. Останатите си имаат и други професии. Тоа само по себе кажува се за оваа селекција. Сепак и покрај тоа, Андора успеа да слави победа над Унгарија во квалификациите и да одигра реми со Фарски Острови. Во овој меч влегува по победата над Лихтенштајн во месец Март, со што може да се каже дека изминатиот период е најуспешен во нивната историја.

Наш предлог:

Се освен победа на африканците ќе биде големо изненадување. Андора изненади неколку фаворити во изминатиот период, но на овој меч разликата е толку голема што изненадува високиот коефициент за победа на Зеленорска Република. Не дека Андора нема шанси да изненади. Но едноставно волку голем коефициент против Андора тешко дека имало предходно, па затоа сметаме дека не смее да се пропушти.

Победа на Зеленорска Република @ 1.74 во Marathonbet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*