Обложувалниците ги одредија квотите за ЛШ: Јунајтед потценет, на два пара шансите се 50-50

Денес се одржа ждребот за осминафиналето од Лигата на шампиони, па не очекуваат главно неизвесни дуели.

Улога на големи фаворити имаат Барселона и Манчестер Сити, кои не би требало да имаат проблеми против Лион односно Шалке.

Па така коефициентот во Bet365 дека Барселона ќе оди во следната фаза изнесува 1.15, а за Манчестер Сити коефициентот е 1.10.

Изненадувачки потценет е Манчестер Јунајтед, на кого не му се даваат готово никакви шанси во дуелот со ПСЖ. Имено, коефициентот дека „светците“ ќе одат во следната фаза во bet365 изнесува 1.20.

Голем фаворот е и Јувентус против Атлетико Мадрид со коефициент 1.44, додека на натпреварите Ливерпул – Баерн Минхен и Порто-Рома шансите се 50-50 со коефициент 1.90 за двата тима.

Борусија Дортмунд е благ фаворит против Тотенхем. Коефициентот за „милионерите“ изнесува 1.80, додека коефициентот дека „спарси“ ќе одат во следната фаза изнесува 1.95.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*