Овие екипи традиционално играат 3+, а дали и денес ќе биде така?

традиција

Денес со почеток во 18:00 во рамките на 11-то првенствено коло од првата кипарска лига се сретнуваат АПОЕЛ и Аполон.

Домаќините моментално се наоѓаат на третата позиција на табелата, додека гостите се една позиција подобро рангирани.

На претходните пет дуели во серија помеѓу овие два ривали, постигнати се доста погодоци, односно на секој од нив границата од 2.5 голови е надмината.

Наш предлог:

Вкупно голови на натпреварот – НАД 2.5 @ 1.80 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*