5 oд 5 се неефикасни дуели: Продолжува традицијата и денес?

традиција

Во рамките на 18-то коло од Премиер Лигата во Египет, денес од 18:00 ќе се изигра натпреварот помеѓу Ел Масри и Ел Гунах.

Ел Масри е на 13-та позиција со вкупно освоени 18 бода преку 3 победи, 9 реми и 3 порази со гол разлика од 16:18.

Ел Гунах се наоѓа на 17-то место со освоени 16 бода преку 3 победи, 7 реми и 7 порази, а нивната гол разлика е 16:27.

Интересно за овој натпревар е тоа што во последните 5 меѓусебни дуели никогаш не е надмината границата од НАД 2.5 гола, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

Вкупно голови 2.5 – ПОД @ 1.70 во 1xBet (7 од 8)

Регистрирај се на 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*