Традицијата наговестува отворен и ефикасен дуел!

традиција

Денес од 20:00 во рамките на 25-то коло од белгиската Јупилер лига се сретнуваат екипите на Гент и Мускрон.

Гент моментално се наоѓа на 6-та позиција со вкупно освоени 38 бода преку 11 победи, 5 реми и 8 порази.

Мускрон е изненадувачки во добра форма и во последните пет натпревари има само еден пораз. Тие досега имаат освоено 26 бода преку 7 победи, 5 реми и 12 порази.

Статистиката укажува на отворен натпревар, односно во последните 4 меѓусебни дуели на овие два ривали секогаш е виден типот гол-гол.

Наш предлог:

Двата тима да постигнат гол @ 1.75 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*