Познато кој ќе ја добие „Златната топка“!? Искористете ја шансата за добивка!

„Франс Фудбал“ ги објави номинациите за „Златната топка“, најпрестижната индивидуална награда, и веќе се профилираа најголемите фаворити.

За прв пат после долги години главни фаворити не се Кристиано Роналдо и Лео Меси, овој пат како главен кандидат за освојување на „Златната топка“ важеше Лука Модриќ.

Меѓутоа француското лоби си го направи своето, па последните информации говорат дека готово сигурно наградата ќе заврши во рацете на Французин.

Франција стана светски шампион, па ова е уникатна шанса наградата од „Франс Фудбал“ после многу години да заврши во рацете на некој Французин.

Поради тоа како главни кандидати се профилираат Антоан Гризман и Килијан Мбапе, а најеминентните европски медиуми се сигурни дека „Златната топка“ ќе заврши во рацете на еден од овие двајца фудбалери.

Јасен индикатор за тоа се и светските обложувалници, па коефициентот на Антоан Гризман драстично падна во последниот месец. Имено на Bet365 пред еден месец коефициентот за Французинот беше 15.00, а во моментов тој изнесува 5.50. Што се однесува до Мбапе, коефицинетот дека тој ќе ја освои „Златната топка“ изнесува 11.00

Искористете ја оваа можност за добивка и обложете се во bet365, каде ги има највисоките коефициенти за „Златната топка“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*