Тикет на денот (петок, 09.11.2018)

тикет на денот

Вчера бевме добитни, а денес веќе ни претстои уште еден богат петок со кладилничарска понуда.

Антверпен – Остенде – 1 @ 1.50 во Coinbet24

Домаќинот е пријатно изненадување и освежување во белгискиот фудбал. После 14 изиграни натпревари се наоѓа на третото место, веднаш позади Генк и Клуб Бриж, а пред Андерлехт и Гент. Тие досега победија веќе осум пати, а на последните пет натпревари имаат четири трииумфи и само еден пораз. Остенде после сушниот период, успеа во последното коло да го совлада Шарлоа. Фаворит е Антверпен, а ние очекуваме негова победа.
Регистрирај се на Coinbet24

Винтертур – Сервет – Г.Г @ 1.67 во Bet365

Во воведниот натпревар од 14-то коло на швајцарската втора лига се сретнуват двете лидерски екипи, Серверт и Винтертур. Оддамна ова натпреварување не било неизвесно. Домаќинот е во серија од четири натпревари без пораз, со три победи, додека екипата од Женева врза четири победи со дури 11 постигнати голови. Букмејкерите велат дека гостите се фаворити, но сепак ние одлучивме да типуваме на голови.
Регистрирај се на Bet365

Спарта – Јонг Утрехт – 1/1&3+ @ 1.96 во 1xBet

Тимот од Ротердам сака да се врати во холандската елита и после 12 кола се наоѓа на лидерската позиција. 11 последователни натпревари се без пораз,  а единствениот доживеан пораз беше на стартот од шампионатот од Твенте. Гостите спаѓаат во послаби тимови и веруваме дека немаат големи очекувања од овој натпревар. Типувме дека домаќините ќе имаат убедлива победа уште во првото полувреме.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*