Копа Америка влегува во нокаут фаза, а ова се квотите за титула!

Групната фаза на 46-то издание од Копа Америка заврши, а сега следи нокаут фазата, односно ¼ финалето од овој турнир.

Во ¼ финалето стигнаа двете првопласирани селекции од секоја група и двете најдобро третопласирани репрезентации. Тука силите ќе ги мерат селекциите на Бразил, Венецуела, Колумбија, Уругвај, Паргвај, Аргентина, Чиле и Перу.

Откако овој турнир влезе во завршница, коефициентите во Bet365 и драстично се променија во однос на тоа кој ќе биде шампион.

И понатаму улогатa на најголем фаворит ја има селекцијата на Бразил со коефициент 2.10. Уругвај е на второто место со квота 5.50, а третото место е резервирано за Аргентина со квота 6.50.

На четвртото и петтото место се наоѓаат Колумбија и Чиле со квота 7.00, односно 10.00, а шестото и седмото место им припаѓа на Перу и Венецуела со коефициент од 34, односно 51. Најголем аутсајдер во сите овие селекции е Паргвај, па доколку се обложите на него вашата уплата помножете ја со 101 коефициент.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*