Бундеслига 7-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Викендов на програмата е 7-то коло од германската Бундеслига, а најинетерсниот дуел се игра на „Алијанц Арена“, каде подзаспаниот Баерн Минхен ја пречекува Борусија од Мехенгладбах.

Вердер – Волфсбург ГГ @1.65 во Coinbet24

Вердер одлично ја отвори оваа сезона и моментално се наоѓа во горниот дел од табелата. Тимот од Бремен во минатото коло го запиша првиот пораз оваа сезона. Карактеристично за овој тим е што игра отворен фудбал, дава но и постигнува голови. Последните десет натпревари на Вердер завршија ГГ. Двата тима по традиција играат натпревари со многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат.

Борусија Дортмунд – Аусбург 1 @1.48 во 1xBet

„Милионерите“ се наоѓаат во фантастична форма и моментално се лидери на талебата, па дефинитивно треба сериозно да се земе предвид нивната кандидатура за титулата. Борусија оваа сезона ќе му биде најголем конкурент на Баерн, па едноставно не смее да дозволи да не освои три бода на вакви натпревари. Аусбург минатото коло конечно победи после пет кола, но тешко дека ќе стигне до бодови на ова гостување.

Фортуна Дизаелдорф – Шалке 2 @2.10 во Coinbet24

Шалке имаше катастрофален старт на сезоната и запиша негативен рекорд со шет стартни порази, но во минатото коло конечно дојде првата победа. Тимот од Гелзенкирхен победи и во ЛШ, па полека се враќа во добра форма.Од друга страна формата на Фортуна е во надолна линија и запиша два порази со ред.

Хановер – Штутгарт ГГ @1.77 во 10Bet

Два тима од дното на табелата кои очајнички се борат за бодови. Проблемот кај двата тима е одбраната која дозволува многу голови. Поради тоа веруваме дека на овој меч ќе има голови на двете страни, а во исто време тешко е да се предвиди кој е поблиску до трите бода на овој меч.

Мајнц – Херта ГГ @1.80 во Bet365

Херта е најпријатното изненадување од почетокот на сезоната и моментално се наоѓа на третото место, а победата над Баерн им дава додатна самодоверба. Мајнц е во лоша форма и нема победа веќе три меча, но сигурно нема лесно да се предаде, па поради тоа сметаме дека ќе има голови на двете страни.

Баерн Минхен – Борусија Мехенгладбах 1-1 @1.62 во Coinbet24

Не се сеќаваме кога Баерн не победил на три последователни натпревари, па веќе почнаа шпекулациите за смена на тренерот. Поради тоа Баварците ќе бидат под додатен притисок, но и пред имератив победа. Од друга страна Борусија моментално е на четвртото место на табелата, но се уште нема победа на гости. Веруваме дека конечно ќе ги видиме Баварците во вистинско светло.

Фрајбург – Леверкузен ГГ @1.61 во Bet365

Дуел на две екипи кои играат отворен фудбал за гол повеќе од противникот. „Фармацевтите“ се во подобра форма, но минатото коло дојде болен пораз од „милионерите“ и тоа при водство од 2:0. Од друга страна Фрајбург важи за домашна екипа и ќе се обиде да освои некој бод на овој меч.

Хофенхајм – Ајнтрахт 3+ @1.49 во 1xBet

Хофенхајм одигра одличен натпревар против Сити во Лигата на шампиони, но загуби во последните минути, па тоа сигурно ќе остави трага на тимот. Од друга страна Ајнтрахт беше одличен во Лига Европа и во добро расположение влегува во овој меч. Се овде мириса на „дожд“ од голови.

Лајпциг – Нинберг 1 @1.47 во 1xBet

Лајпциг е во добра форма и нема пораз на последните пет меча, а минатото коло победи на тешкото гостување кај Хофенхајм. Според квалитетот и формата овде се друго освен победа на домаќинот ќе биде големо изненадување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*