Лига на шампиони 3-то коло (2 дел): Најава, анализа и предлог типови

Лига на Шампиони

Вториот дел од 3-тото коло е на денешното мени. Љубителите на фудбалот имаат можност да проследат 8 натпревари, а два од нив се исклучително важни.

Дортмунд – Атлетико Мадрид – Г.Г @ 1.83 во 1xBet

Колки и да се добри Милионерите во Бундеслигата, ЛШ сепак е нешто друго. Во првите две кола немаа проблеми и славеа против Бриж и Монако. Мадриѓаните пак имаат големи амбиции и не само тука, туку и во Ла Лига. Атлетико и оваа година го има истиот стил на цврста игра, но сепак очекуваме отворена игра и по еден гол на двете страни.

Клуб Бриж – Монако – 2 @ 3.20 во Bet365

Овој натпревар нема да предизвика големо внимание, бидејќи и двете екипи не се во сјајна позиција, но од различни причини. Домаќинот е во центарот на скандалите за местење натпревари, дури уапсен е тренерот Иван Леко. Од друга страна гостите го имаат најлошиот почеток во историјата. Веќе од минатиот натпревар на клупата го имаат како тренер легендата Тиери Анри, но сепак тие се уште се во зоната на испаѓање. Сметаме дека ова е вистинска прилика за да се израдуваат и да победат.

ПСВ – Тотенхем – Г.Г @ 1.61 во 1xBet

Судир на две екипи кои се без бодови после првите две кола во ЛШ. И двете екипи се поразени од Интер и Барселона, па ова и ме единствена шанса за да се приклучат кон трката за првите две места или во најлош случај за тратата позиција која води во Лига Европа. ПСВ е доминантен во домашната лига, но тоа им носи штета во европските натпреварувања. На сите меѓусебни натпревари кои ги играле овие две екипи досега во ЛШ видени се повеќе од 3 или повеќе гола, па и сега веруваме во тоа.

Барселона – Интер – 3+ @ 1.57 во Bet365

После максималниот учинок во првите две кола, овие две екипи нема да имаат притисок за освојување на бодови во директниот дуел. Тоа би требало да донесе атрактивен фудбал и многу голови, особено после победата во првенствените дербиа овој викенд. И едните и другите славеа, но Барселона скапо плати, бидејќи се повреди Лионел Меси. Како и да е ние ќе го избегнеме конечниот исход и ќе ви предложеме 3+.

ПСЖ – Наполи – 3+ @ 1.50 во Coinbet24

Карло Анчелоти го доведува Наполи таму каде што му е местото. Овој тренер пред пет сезони стигна до титула во Франција и сигурно ќе биде пречекан со симпатии од фановите. Секако, никаков попуст нема да има италијанскиот тим на Паркот на Принцовите, туку ќе мора  сам да се избори. Победата над Ливерпул им ја врати надежта на Наполи, па така тие можат да стигнат до втората позиција. Очекуваме отворен натпревар.

Ливерпул – Црвена Звезда – 1&4+ @ 1.46 во 1xBet

Доколку бодовите на Ливерпул не им се прекупотрени, можеби и Зведа ќе имаше шанса да направи сензација. Меѓутоа крупата е таква каква што е и Србите не можат многу да се надеваат. Клоп има проблеми со повредени фудбалери, но ниту Звезда нема да биде комплетна. Сметаме дека Ливерпул ќе биде екстра доминантен на теренот и ќе и нанесе убедлив пораз на Звезда.

Галатасарај – Шалке – 0-2 @ 1.75 во Bet365

Исклучително важен натпревар. Шалке освои четири бода во првите две кола, каде што ремизираа во Гелзенкирхен со Порто и победија во Москва против Локомотива. И понатаму Германците се во добра позиција и „бркаат“ реми на во Истанбул. Неуспехот во Бундеслигата го прекинаа во претходните две кола, но за викендот беа повторно поразени од Вердер. Галатасарај победи во Москва, но со минимален резултат изгуби во Португалија. Очекуваме мирен натпревар без многу голови.

Локомотива – Порто – 0-2 @ 1.63 во Coinbet24

Локомотива не изненади сите откако стана шампион на Русија искористувајќи ја кризата на ЦСКА, Зенит и Спартак. Меѓутоа не се доволно спремни за настап во европската елита, односно не се засилија како што треба. Беа поразени во Истанбул, а на свој терен загубија од Шалке. Искусните Португалци имаат изиграно безброј вакви натпревари и знаат како да го смират ривалот. Х е најреален конечен исход, а ние решивме да типуваме на голови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*