Премиер Лига 9-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Викендов во англиската Премиер Лига, на програмата се натпреварите од 9-то коло. Ќе следиме неколку интересни средби, особено во сабота кога ќе се одиграат дури осум натпревари. Следува кратка анализа и предлог типови за секој меч поединечно.

Челзи – Манчестер Јунајтед – 1 @ 1.78 во 1хBet

Деветтото коло во Премиер Лигата ќе стартува со големото дерби меѓу Челзи и Јунајтед. Но, за разлика од минатите сезони сега имаме изразит фаворит и тоа во името на Челзи. Оваа екипа под водство на Сари игра одлично сезонава и има 6 победи и две ремија. Јунајтед со Мурињо пак имаат еден куп проблеми и тешко дека ќе можат да излезат на крај со Челзи и проблемите за да освојат бодови во Лондон.

Бурнемут – Саутемптон – 1 @ 2.05 во Coinbet24

Бурнемут игра неверојатно добро на почетокот на сезоната. Екипата веќе ги надмина дури и очекувањата на своите навивачи. Досега собра 16 бода, доволни за одличното 6-то место и сега со победа над Саутемптон може да си ја зацврсти својата позиција. Гостите повторно играат топло-ладно, како и минатата сезона, а сега имаат серија од три порази која би требало да продолжи и понатаму.

Кардиф – Фулам – ГГ @ 1.66 во Coinbet24

Ова е дерби на дното на табелата. Кардиф е последен, а Фулам е на 17-то место на табелата. Серијата на порази трае и кај двете екипи, но овој меч може да биде пресвртница барем за една од нив. Фулам игра добар фудбал сезонава, но губи, а особено очајна е одбраната која досега прими дури 21 гол. Од друга страна Кардиф има очаен напад, но сега мора да нападне. Затоа очекуваме голови и на двете страни.

Манчестер Сити – Барнли – 1-1 @ 1.31 во Coinbet24

На повеќето натпревари на Сити, прашањето е како да го пронајдеме највисокиот коефициент, а не која екипа ќе победи. Сити е голем фаворит против Барнли и покрај тоа што гостите полека но сигурно влагаат во добра форма. Можете да одиграте и комбинација на победа на Сити со голови, но ние сме задоволни и со овој коефициент за 1-1.

Њукасл – Брајтон – 1 @ 2.23 во 1хBet

Време е Њукасл да ја забележи првата победа сезонава во Премиер Лигата. Екипата имаше најтежок распоред и одигра со речиси сите фаворити. Скорот од две ремија и шест порази до сега е нереален, бидејќи екипата и не игра така лошо. Брајтон е нешто подобар и веќе има две победи сезонава, но гостува во Њукасл во незгодно време, бидејќи домаќинот ќе направи се за да освои три бода.

Вест Хем – Тотенхем – 2 @ 1.94 во 1хBet

Вест Хем по очајниот старт собра некако седум бода, но сега е домаќин на голем фаворит. Да, Тотенхем е фаворит и изненадува високиот коефициент за нивна победа кој не соодејствува со силите на двете екипи. Вест Хем бодовите треба да ги бара против други екипи, не против Тотенхем.

Вулверхемптон – Ватфорд – ГГ @ 1.96 во Coinbet24

Ова може да биде еден од најинтересните дуели за следење ова коло во Премиер Лигата. Ватфорд имаше одличен старт по кој влезе во криза од која сеуште нема излезено, па на овој меч ја гледа шансата за нешто такво. Вулфс пак е приказна сам по себе. Игра одлично сезонава, има само еден пораз досега и се наоѓа во топ форма. Дефинитивно очекуваме доста интересен меч, на кој веруваме дека ќе видиме голови и во двете мрежи.

Хадерсфилд – Ливерпул – 2 @ 1.34 во 1хBet

Ливерпул е апсолутен фаворит за победа и се освен три бода за нив ќе биде големо изненадување. Хадерсфилд има три ремија и пет порази и ќе ја продолжи серијата без победа и после ова коло. Ливерпул држи чекор со Челзи и не смее да си дозволи кикс против екипи како Хадерсфилд, иако во минатото знаел да киксне токму на натпревари како овој.

Евертон – Кристал Палас – 1 @ 1.88 во Coinbet24

Во единствениот неделен натпревар, Евертон е многу поблиску до освојување на трите бода. Новите засилувања на оваа екипа одлично се вклопуваат во тимот а двете победи во серија го кренаа расположението во екипата. Гостите не играат лошо, но се премногу дефанзивно ориентирани, а тоа се гледа по нивната гол разлика 5:9. Сепак и покрај дефанзивниот пристап, тешко дека ќе се одбранат против екипата на Евертон.

Арсенал – Лестер – 1 @ 1.55 во 1хBet

Арсенал е во неверојатна серија од 9 победи по ред во сите конкуренции. Од нив, шест се во Премиер Лигата. Уште повеќе фасцинира нивната игра и офанзивата на тимот. На последните шест меча, Арсенал постигна 19 гола и тешко дека некој ќе ги сопре во овој момент. Лестер игра солидно сезонава по многуте играчки промени во тимот, но нема што да бара во Лондон, кај Арсенал.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*