Серија А 7-мо коло: Најава, анализа и предлог типови!

Серија А

Седмото коло во Серија А ни го носи римското дерби, но и дербито помеѓу двата најголеми канидати за титулата, Јувентус и Наполи.

Јувентус – Наполи ГГ @1.94 во 1xBet

Ова е дуел на двете најквалитетни екипи во Серија А во моментов. Јувентус има максимален ефект, додека тимот на Анчелоти имаше само еден кикс против Сампдорија. Сигурно не очекува неизвесен меч, но бидејќи станува збор за дуел на два исклучително ефикасни напади, очекуваме голови на двете страни.

Интер – Каљари 3+ @1,59 во Coinbet24

„Нероаѕурите“ после лошиот старт влегоа во добра форма, запишаа две победи со ред и фатија приклучок кон самиот врв на табелата. Ова е можност тимот на Спалети да продолжи со добрите партии, Домаќинот е фаворит на овој меч, но овие два тима по традиција играат мечеви со многу голови, па очекуваме и овој пат да биде така.

Болоња – Удинезе 1X @1.44 во 1xBet

Болоња многу лошо ја отвори сезоната, но после победата над Рома тимот сигурно е со поголема самодоверба. Сега на гости им доаѓа тим против кого ќе можат да го подобрат бодовното салдо. Удинезе оваа сезона е предвидлив, но веруваме дека нема да ги освои трите бода на ова гостување.

Киево – Торино ГГ @1.95 во 1xBet

Киево оваа сезона е прв кандидат за испаѓање, и поради казната моментално се уште се во минус. Поради тоа им гори под нозе и мораат да освојуваат бодови, особено на домашен терен. Од друга страна Торино игра бледо во последно време и нема победа веќе три меча, но има одличен напад, па ни „мириса“ дека има голови.

Фиорентина – Аталанта 1 @2.24 во Coinbet24

Фиорентина оваа сезона игра одлично, особено на домашен терен. Минатото коло беа поразени од Интер, но пружија силен отпор. Сега на гости им доаѓа Аталанта која игра „топло-ладно“ оваа сезона, па после двата порази одигра два реми меча. Формата и квалитетот се на страната на домаќинот, па веруваме во победа на „виолетовите“.

Фросиноне – Џенова X2 @1.35 во Coinbet24

Фросиноне до сега освои само еден бод и е во серија од четири последователни порази. Тоа е единствениот тим во лигата кој се уште нема постигнато гол оваа сезона. Од друга страна Џенова игра добро и се наоѓа во горниот дел од табалата, па веруваме дека непоразена ќе си замине од ова гостување.

Парма – Емполи ГГ @1.83 во 1xBet

Парма минатото коло доживеа тежок пораз од Наполи, но на домашен терен игра одлично. Од друга страна Емполи остана непоразен од Милан и со голема самодоверба доаѓа на ова гостување. Иако домаќините се благи фаворити ние веруваме дека на овој меч ќе има голови на двете страни.

Сасуоло – Милан ГГ @1.61 во Bet365

Сасуоло е најпријатното изненадување оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на 3-то место на табелата. Притоа, „зелено-црбите“ го имаат најефикасниот напад во лигата и особено се опасни на домашен терен. Од друга страна доаѓа Милан кој не знае за победа веќе три меча, притоа прими барем еден гол на сите натпревари оваа сезона во Серија А.

Сампдорија – СПАЛ 1 @1.80 во Coinbet24

Дуел на две екипи кои играат над очекувањата од почетокот на сезоната. Сампдорија минатото коло несреќно испушти победа против Каљари, па на овој меч се наоѓа пред императив победа. СПАЛ одлично ја отвори сезоната, но се чини дека нивната форма е во надолна линија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*