Се одбројуваат деновите до најголемиот УФЦ спектакл: Мекгрегор или Кабиб?

Остануваат уште неколку дена до историскиот УФЦ 229 што ќе го обележи враќањето на Конор Мекгрегор кој ќе се обиде да го порази непобеденот светски шампион Кабиб Нурмагомедов.

Непријателството меѓу нив е толку големо што светот со нетрпение го очекува овој спектакл.

Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов во кафез ќе влезат на 6-ти октомври оваа година и тоа ќе биде главна борба во Лас Вегас. Така Ирецот се враќа во обид да го врати појасот кој поради неактивност го загуби.

Се очекува возбудлива и неизвесна борба, иако Кабиб важи за благ фаворит. Обложувалницата Coinbet24 нуди обложување на овој голем и историски настан.

Доколку ваш фаворит е Кабиб Нурмагомедов и сакате да се обложите на него, вие ќе си добиете коефициент 1.57. Во спротивно, победата на Конор Мекгрегор се плаќа со коефициент 2.26.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*