Тикет на денот (недела, 30.09.2018)

тикет на денот

Денес има богата спортска понуда, а ние ќе ви помогнеме во изброт со нашиот предлог тикет на денот.

Сасуоло – Милан ГГ @1.65 во 1xBet

Сасуоло е најпријатното изненадување оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на 3-то место на табелата. Притоа, „зелено-црбите“ го имаат најефикасниот напад во лигата и особено се опасни на домашен терен. Од друга страна доаѓа Милан кој не знае за победа веќе три меча, притоа прими барем еден гол на сите натпревари оваа сезона во Серија А.

Фиорентина – Аталанта 1 @2.24 во Coinbet24

Фиорентина оваа сезона игра одлично, особено на домашен терен. Минатото коло беа поразени од Интер, но пружија силен отпор. Сега на гости им доаѓа Аталанта која игра „топло-ладно“ оваа сезона, па после двата порази одигра два реми меча. Формата и квалитетот се на страната на домаќинот, па веруваме во победа на „виолетовите“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*