Серија А 6-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

На програмата е 6-то вонредно коло во Серија А кое започна синоќа со победата на Интер над Фиорентина. Остантите фаворити би требало да имаат лесна задача.

Удинезе – Лацио ГГ @1.74 во 10Bet

Удинезе со победата над Киево во минатото коло се искачија на високото седмо место, иако целта на овој тим е опстанок во лигата. Удинезе важи за домашна екипи и многу подобро игра на домашен терен, па на Лацио сигурно нема да му биде лесно на „Фриули“, иако е во одлична форма. Тимот на Инзаги врза три победи во низа, но ние веруваме дека на овој меч ќе има голови на двете страни.

Рома – Фросиноне 1-1 @1.67 во Coinbet24

Рома на катастрофален начин ја отвори сезоната и веќе се ниша клупата на Ди Франческо, поради тоа се наоѓа пред императив победа. Иако е почетокот на сезоната овој меч е исклучително важен за „волчицата“ и едноставно мора да го добие. Фросиноне оваа сезона има само еден бод и се уште нема постигнат гол, па веруваме дека Рома конечно ќе запише лесна победа.

Аталанта – Торино 1 @1.81 во 1xBet

Фудбалерите на Аталанта во последните моменти успеаа да се спасат од пораз против Милан и така ја прекинаа црната серија од два порази. „Божицата“ игра многу подобро на домашен терен, а во овој меч влегува со голема самодоверба. Торино иако се засили во текот на летото се уште ја бара вистинската форма.

Каљари – Сампдорија X2 @1.64 во 1xBet

Каљари минатото коло ја прекина низата од добри резултати и загуби на гостувањето кај Парма, но „силата“ на овој тим е домашниот терен. На гости им доаѓа Сампдорија која игра добро и минатото коло загуби од Интер буквално во последните моменти. Веруваме дека гостите од Ценова нема да заминат поразени од Сардинија.

Џенова – Киево 1 @1.81 во Coinbet24

Џенова сите бодови кои ги освои, ги освои на домашен терен. Целта на овој тим секако е опстанок во лигата, па поради тоа се наоѓа пред императив победа против Киево. „Магарињата“ оваа сезона освоија само два бода и се уште се во минус поради казната, па тешко дека ќе излезат од тој минус и после ова гостување.

Јувентус – Болоња 4+ @2.49 во 1xBet

Овој дуел можеме да го опишеме како дуел на Давид и Голијат и едноставно трева да се случи „чудо“ за Болоња да освои бодови во Торино. Веруваме дека Роналдо и дружината конечно ќе ги видиме во добро светло кога е ефикасноста во прашање и очекуваме „дожд“ од голови.

Наполи – Парма 1-1 @1.64 во Coinbet24

Парма се покажа како незгоден противник, но Наполи на домашен терен тешко губи бодови. Поради тоа очекуваме лесна победа на тимот на Анчелоти и веруваме дека мечот ќе биде решен уште во првото полувреме.

СПАЛ – Сасуоло ГГ @1.81 во 1xBet

СПАЛ и Сасуоло се двете најпријатни изненадување оваа сезона во Серија А. СПАЛ игра особено добро на домашен терен и знае да ги казне протувниците преку контранапади. Од друга страна Сасуоло игра отворен напаѓачки фудбал, па веруваме дека ќе има голови на двете страни.

Емполи – Милан 2 @1.72 во Coinbet24

Милан во последните два меча испушти четири бода, па тимот на Гатузо се наоѓа пред императив победа. Од друга страна Емполи е во лоша форма и освои само еден бод на последните четири меча, па тешко дека ќе успее да го подобри бодовното салдо после дуелот со „росонерите“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*