Премиер Лига 3-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

На програмата во Премиер Лигата се натпреварите од третото коло. Има доста интересни натпревари овој викенд, но дербито се игра во понеделник во Манчестер. Следува мала анализа за секој меч поединечно и предлог тип.

Вулверхемптон – Манчестер Сити – 2 @ 1.29 во 1xBet

Предвидувањата се дека Вулфс ќе се бори за опстанок сезонава. Екипата по две кола има еден бод, но според играта оваа екипа заслужи барем 4 бода досега. Сега кај нив доаѓа Сити кој е апсолутен фаворит на овој меч, но тоа не значи дека тимот од Манчестер ќе има лесна задача.

Арсенал – Вест Хем – 1 @ 1.39 во 1хBet

Сезонава почна лошо и за двете екипи кој доживеаа по два порази во првите две кола. Но Арсенал имаше два дерби меча со Сити и Челзи и овие два порази не смеат да ги разочараат уште на почетокот од сезоната. Затоа овој меч е доста важен за нив. Доколку Арсенал и Емери не слават победа против Вест Хем ќе го налечат гневот на навивачите, а никој не го посакува тоа. Вест Хем иа солиден тим, но првите бодови треба да ги бара на друго место.

Бурнемут – Евертон – ГГ @ 1.60 во Coinbet24

Ова е можеби најтешкиот меч за обложување овој викенд во Премиер Лигата. Бурнемут стартуваше со две победи, а Евертон со победа и реми. Но ова се чини е вистинскиот испит сезонава за двете екипи. Евертон е поквалитетен според играчкиот кадар, но тешко дека некој може да му оарира на Бурнемут кога во прашање е хомогеноста и тимската игра.

Хадерсфилд – Кардиф – 1Х @ 1.32 во 1хBet

Хадерсфилд тргна катастрофално сезонава и на првите два меча прими дури 9 гола, а постигна само еден гол. Но играше против Сити и Челзи, па овие резултати и не мора да значат премногу. Од тимот најавуваат дека за нив сезоната стартува против Кардиф, но тимот од Велс иако е нов Премиер лигаш, не е за потценување. Кардиф забележа реми со Њукасл и пораз од Бурнемут, но на двата меча одигра доста добро.

Саутемптон – Лестер – Х2 @ 1.59 во Coinbet24

Засилувањата на Лестер досега се покажаа во одлично издание и по одличните игри сега мотивот е поголем. Саутемптон повторно не е на посакуваното ниво, има еден бод од два меча и се чини дека повторно ќе има тешка задача и ќе се бори за опстанок. Од друга страна, доколку Лестер продолжи во ритам како на првите два меча, може да очекуваме се од овој тим.

Ливерпул – Брајтон – 1-1 @ 1.50 во 1хBet

Нема што премногу да се дискутира за овој натпревар. Ливерпул е голем фаворит за победа на овој меч и прашање е само која игра да се одигра за да добиеме поголем коефициент. Брајтон бодовите треба да ги бара дома, или со екипи од својот ранг.

Ватфорд – Кристал Палас – 1Х @ 1.44 во 1хBet

Ватфорд и тренерот Гарсија играат одлично. Забележаа две стартни победи и најавуваат трета во низа. Но сега пред нив е Кристал Палас кој славеше победа над Фулам, па забележа пораз од Ливерпул со 0:2, но во добра игра. Ватфорд  има неколку повредени фудбалери и тоа е добра шанса за гостите да останат непоразени на овој меч.

Фулам – Барнли – 1 @ 1.94 во Coinbet24

Фулам има два порази по враќањето во елитата и тоа од Кристал Палас и Тотенхем. Барнли е солиден но има само еден бод и јасно е дека оваа екипа не може да игра квалитетно на два фронта, дома и во Лигата на Европа. Гостите во четвртокот одиграа тежок меч против Олимпијакос и забележаа пораз, а тоа е добра шанса за Фулам да ги освои првите бодови сезонава.

Њукасл – Челзи – 2 @ 1.72 во 1хBet

Њукасл иа еден бод и ќе остане на тој бод после ова коло. Челзи под водство на Сари по две кола веќе постигна 6 гола и нивната игра и тоа како се разликува во однос на минатите сезони. Сари нема да препушти ништо на случајноста и ќе тргне во напад уште од првата минута, а Њукасл нема сили да го сопре нападот на Челзи.

Манчестер Јунајтед – Тотенхем – 0-2 @ 1.80 во 1хBet

Дербито на колото се игра во понеделник. Јунајтед е благ фаворит според букмејкерите иако ние не се сложуваме со нив во целост. Очигледно нешто не е како што треба во Јунајтед. Прво едва победија со Лестер, па загубија од Брајтон. Тотенхем пак има две победи, игра одлично и најавува дека оди по бодови во Манчестер. Доколку Мурињо не смени нешто во својот тим, Тотенхем нема да има тешка задача да остане непоразен во најмала рака.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*